Skocz do zawartości

przedłużka wstawka wydechu do ASP .25 II


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako że zabrałem się za składanie Piperka J-3 który od roku leży i czeka na swoją kolej. Do tego modelu kupiłem nowy silnik ASP 25II i niestety mam problem z montażem gdyż okazało się że kolektor wydechu jest za krótki i nie da się go poprawnie przykręcić. Brakuje

od 5-10mm :(.

 

tak to wygląda

 

pipier.jpg

 

 

wymyśliłem że dodam taką wstawke

 

s_781_0434.JPG

 

 

czy ktoś z was wie gdzie kupię taką wstawek do w/w silnika lub być może ktoś z was ma uszkodzony tłumik do takiego silnika jak tylko kolektor jest cały chętnie odkupię taki tłumik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie oczy nie mylą :shock:

 

Zakupiłeś chyba ten sam model co mój:

 

linowiec1004-06_t2.jpg

 

Ciekaw jestem Twoich zmagań z modelem bo ja nigdy nie wiedziałem czy mi się uda nim wystartować :P Jak już leciał to jakoś leciał.

 

Przynajmniej dobry silnik wybrałeś ja miałem zainstalowane dwa: OS 20FP - trochę słaby a to dziwne jak na tą wielkość modelu i wagę i MVVS 4,6ccm i ten był trochę za mocny.

 

Model o dziwo dość dzielnie znosił najróżniejsze fikołki a było ich całkiem sporo a jedynym elementem który notorycznie uszkadzałem to łoże silnika. Oczywiście jak nic się nie dzieje to trzyma ale jak się wali dziobem w glebę przy startach... ja wzmocniłem je żywicą i taśmą.

 

Łoże nie ma przewidzianego skłonu w dół a taki powinno się zastosować. W moim przypadku były podkładki.

 

Koniecznie nagraj film jak to będzie u Ciebie latało bo mój egzemplarz w chwili obecnej rozbebeszony wisi pod sufitem mimo tego że do końca był zdolny do lotu... brakowało mi już cierpliwości i wolałem podwiesić pod sufit niż zrobić to co tu na forum uważacie że to domena "głupich hamerykanów" ... i jeszcze by mnie ktoś nagrał i dopiero by było :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło i taniej i lepiej niż fabrycznie ;D specjalnie nie uszczelniałem, w planach miały być uszczelki miedziane lub kartonowe. Jednak po skręceniu było OK. Ale by być pewnym całość "owinąłem" warstewką Poxipolu. Z czasem warstewka ta zaczęła odzielać się od aluminium ale i tak trzyma sie nadal.

Obecnie są w handlu kleje do aluminium więc on może służyć do uszczelnienia - tak na wszelki wypadek - wszystkich elementów przedłużki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na uszczelnienie najlepszy klingierit, mozesz kupic jakąs uszczelke od motoru, i wyciąc sobie, czy od jakiegos silnika od ciagnika, w sklepie rolniczym. Wytrzyma ok 200st c, aczkolwiek zwykły papier z silikonem tez sie nie wypali, nie przy rekreacyjnym lataniu na 5% nitra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.