Skocz do zawartości

Zlin 50-tka - urodziny :)


Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem w szafie jakieś tam skrzydełka... do czego by to pasowało? a może Zlin?

przymiarka - i - trafione!

tylko trochę małe...

no i stryrodur...

ale co tam! budujemy!

powstał kadłub, usterzenie, i.. NOWE skrzydełka (hehehe...)

 

ale najważniejsze: powstało kopyto do próżniarki na kabinkę i maskę silnika! :)

 

c7c33af157b8a094m.jpg 6f8def42f9af5d43m.jpg 785463be33d5cf38m.jpg

7269f4247e8a1cfdm.jpg bd692e73356d2a74m.jpg

 

utrata dwupłatka którym się woziłem, sprawiła że niestety musiałem zbudować sobie coś na szybko do latania

- i zbudowałem :) NOWEGO DWUPŁATKA! :)

ale o tym przy okazji (wspominam tylko dlatego, że dostał on maskę silnika i kabinkę od Zlina ;)

 

ponieważ konstrukcja kręci mnie tak samo jak jej późniejsze robienie i latanie -

postanowiłem jednak zrobić Zlina trochę inaczej:

 

wymyśliłem sobie lekka skorupkę skrzydła ze styroduru - obklejoną epp - wg mnie zapracuje doskonale jako absorber energii (styro lubi pękać przy uderzeniu, w miejscu gdzie kończą się wzmocnienia)

teraz mam pochłaniacz energii ;)

wymysliłem wewnętrzny profil o takim kształcie że wystarczy wyciąć okienko w zaznaczonej strefie i od razu ma się półkę pod serwo! :)

 

5e466aacd87f0756m.jpg 78e5c559e12da7d3m.jpg 8f5bea6c2fb02755m.jpg

84bf8c3f0ca64e0cm.jpg 205fa032f40c3c51m.jpg

 

kadłubek składał się jak klocki lego :)

 

392839b04f06bc77m.jpg c7a96a0876ed2e41m.jpg 01841d3b3330c2e8m.jpg

 

będę musiał w przyszłości wymyślić usztywnienie dolnej partii statecznika pionowego...

dużo na nim spoczywa ;)

 

Nie cierpię w modelach kwadratowych kadłubów...

hehehe - tak juz mam...

postanowiłem jednak

wyoblic nie tylko górę - ale i dół :)

 

eb441b53df27dfb4m.jpg 8231b5b5092f3e7em.jpg 0690495b48cdb630m.jpg

 

a to efekty dzisiejszego popołudnia:

 

tak oto narodził się Zlinek :)

 

4bfcff02355ff458m.jpg 4bfcff02355ff458m.jpg 0d660b62eb19c694m.jpg 6ea449da409b8490m.jpg

 

 

gdyby nie to że model narodził się spontanicznie - i nie mam wszystkiego pod ręką - pewnie jutro mógłby latać... :)

 

 

trochę może maławy (1010mm rozp.) -ale mam nadzieję że będzie latał jak malina :)

to prototyp - następny bedzie myslę jeszcze łatwiejszy w budowie:) i od razu zaopatrzony w malowanie :)

 

cdn

 

pozdrawiam

MArek Rokowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc :) dzięki

3płytki sklejki "owocówki" ;) -bo jest lekka - tworzą kieszeń

-widać to na zdjeciach "gołego" kadłuba

 

płytki są ażurowane a środkowa ma z dołu trójkątne gniazdo w które wchodzi wygięty drut podwozia. potem wchodzi dodatkowy "trójkat" który blokujce się wkrętem

 

ale docelowo chyba jednak powinienem był zrobić podwozie z czegoś bardziej "płaskiego" niż drut... ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie pewien DUUŻY projekt wybił mnie z prac nad Dromaderkiem i Zlinem - ale...

 

nudząc się chwilowo przy kompie, skrobnąłem sobie taki projekt malowania:

(docelowo Zlinek ma być w barwach "Żelaznych" -ale na tym etapie prościej mi bedzie go pomalowac "improwizacyjnie"...

 

co o tym myślicie? :)

swoją droga niezły napój energetyczny... hehehe

 

http://picasaweb.google.com/lh/photo/mbp7wix-Zoafm_bycQfLaw?feat=directlink

 

pozdawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weekend przesiedziany przy kompie przy innych projektach - ale nie mogłem sobie darować żeby nie podciągnąć mojego Erektusa! :)...

 

no i co nagle - to po diable :( przy malowaniu

podwiało mi szablon na lotkach - jutro będzie równanie - ale musi najpierw wyschnąć...

 

P6290273.JPG"%20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję temat od początku. Nie myślałem że z tej sterty pianki wyjdzie taki fajny model ;D Ja zostawiłbym tak jak jest- wygląda dobrze. Samo malowanie oryginalne, przecież nie wszystkie modele Zlinów muszą być upodabniane do tych, na których lata żelazny team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie... !

 

w natłoku zajęć wszystko stanęło -ale dzisiaj udało mi się doprowadzić Zlinka "Erektusa" do stanu lotności! :

 

tak w końcu wygląda:

P7060289.JPG

 

P7060288.JPG

 

 

P7060287.JPG

 

P7060290.JPG

 

miałem go "doszlifowywać" -ale pierwsze obloty! :)

 

zdam relację z ulatniania Erektusa - mam już nawet pilota/oblatywacza ;)

hehehe -mam nadzieję że się Mirek zgodzi... ;)

dla mnie ta zabwaka na razie jest za szybka (biorę dość specyficzne leki - i mam przez to reflex żóóóółłłwia...

 

pozdrawiam

 

MArek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.