Jump to content

Silnik tower pro


cinekjo11

Recommended Posts

Posted

Spalisz po kilku lotach,latałem na 9x7 i poległ.Ile waży twój model że 180W silnik jest za słaby?Może masz kiepskie aku nie dające tyle prądu.

Posted

Zabójczy jest nie skok ale rozmiar.Przy tej wadze ten model na śmigle 8x6 powinien śmigać nawet na pakiecie 2S.

Posted

Przed chwila latalem tym silnikiem na tym śmigle lecz po jakis 5 minutach nagle silnik wyrwal mi wręge i zastanawiam sie czy jak dokleje 2mm sklejki czy tam balsy razem bedzie 3mm czy to cos pomoze i nie bedzie wyrywac mi juz

Posted

Wyrwał ci wręgę, czy wyrwał się z wręgi? Bo to dwa różne stany. Jeśli wyrwał ci wręgę, to spróbuj ją wkleić na żywicę epoksydową, dużej wytrzymałości (Np. UHU 300kg). Można też zalaminować wręgę tkaniną szklaną.

Jeśli wyrwał się z wręgi, to dodaj pod śruby podkładki. Warstwa sklejki też może pomóc.

Sprawdź koniecznie, czy nie masz drgań od śmigła na wysokich obrotach.

Posted

Wg, mnie silnik taki nie fajny jest, nie byl dobrym wyborem, marnuje prąd... mala sprawność , duży pobór prądu jak na niego... Jak śmigło zalecają takie do tego silnika to logiczne że takie ma być z małym +/- i nie większe... oni to sprawdzają wszystko.

f-150 ale tobie spalil przy smigle 9x7 a ja posiadam 9x6

Kolega f-150 dobrze mówi. Przy skoku jest małą różnica w poboże prądu i ciągu, duża w prędkości modelu.. Ale rozmiar ma tu największe znaczenie (pierwsza cyfra) . Zmiana jego o 1 to wydłużenie długości śmigła o 2,54 cm! Silnik wtedy zaciąga dużo więcej prądu (nawet o kilka A , 1A to nie taka mała porcja prądu w elektronice. Te silniczki operują bardzo dużymi prądami) Dlatego gdybyś zmienił śmigło na 8x7 to najprawdopodobniej nic by się silnikowi nie stało( ale nie jestem jasnowidzem :D). Zmiana rozmiaru o 1 czasami w niektórych dobrych silnikach przejdzie, nagrzewają się ale latają... ale w twoim przypadku - jak przekonał się f-150 - nie przejdzie.

 

 

JEŻELI ŻLE PISZĘ PROSZĘ MNIE POPRAWIĆ.

Posted
(pierwsza cyfra) . Zmiana jego o 1 to wydłużenie długości śmigła o 5 cm!

a od kiedy?? to jest mierzone w calach a jeden cal to 2.54 cm a nie 5 cm ,,,,,chyba ,że nie zrozumiałem wypowiedzi to sory ...

 

 

forum pełne znawców...

Posted

Może to cale rosyjskie - dwa razy dłuższe od imperialistycznych... :devil:

 

Stachu - nie przesadzaj. Elektronika to małe napięcia i duże prądy. 1A to wcale nie tak dużo. Żaróweczka z Latarki potrafi "łyknać" 3A.

A co powiedzieć o modelach z silnikami 1,5kW... :wink:

Posted

Oj, chyba przesadziłeś z tymi amperami w żaróweczce latarki. Chyba, że chodzi o latarkę dla płetwnurków, i to co tam świeci nazywasz żaróweczką. pozdr.

Posted

Mam mały kłopot z tym silnikiem , gdy podłaczam kabelki chce gazu dodać silnik nie może swobodnie się kręcić i cały czas się blokuje, zdjełem go z wręgi i trzymam w ręce i nadal jest to samo , czy ten silnik się spalił ??

Posted

nigdzie nie widze że kabelek się odrywa , lecz zapomniałem dodać że silnik tak jakby wariuje i kręci się raz w jedną raz w drugą strone

Posted
(pierwsza cyfra) . Zmiana jego o 1 to wydłużenie długości śmigła o 5 cm!

a od kiedy?? to jest mierzone w calach a jeden cal to 2.54 cm a nie 5 cm ,,,,,chyba ,że nie zrozumiałem wypowiedzi to sory ...

 

 

forum pełne znawców...

 

Sorki... pomyłka... czasem tak bywa.... coś mi sie pobzdurało z łopatkami śmigieł składanych i policzyłem 2x bo są dwie łopatki i na każdą po ~ 2,5 cm :D Czasem tak bywa, masz racje już poprawiam.

 

Do cinekjo11 :

Może zakłócenia na odbiorniku ? Lub tak jak bubu2 pisze - kabelki... jeszcze jedno co może być przyczyną - regulator ... jaki to regielek ?

 

Do madrian'a :

Zależy jak kto postrzega i do czego porównuje... pewnie że przy niektórych silnikach co ciągną 60A 1A to nic... Ale ogólnie w elektronice , przynajmniej wg. mnie to dużo... 1A to aż 1C na 1s ,

Kulomb jest to bardzo duży ładunek elektryczny - liczbowo 1C = 6,24 * 10 do potegi 18 ładunków elementarnych
Guest Anonymous
Posted

mi tak sie kiedyś działo jak miałem zwarcie pomiedzy 2 fazami,

lub jezeli jeden kabel był cieńszy od pozostałych trzech w silniku , ponieważ wtedy na 2 zwojach jest wiekszy prąd niż na 1

Posted

cinekjo11, oczywiście kable są w koszulkach termokurczliwych lub są jakoś o siebie odizolowanie ?? te 3 kable od silnika nie mogę się stykać bo robisz zwarcie i coś upalisz.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.