Skocz do zawartości

Silnik tower pro


cinekjo11

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrwał ci wręgę, czy wyrwał się z wręgi? Bo to dwa różne stany. Jeśli wyrwał ci wręgę, to spróbuj ją wkleić na żywicę epoksydową, dużej wytrzymałości (Np. UHU 300kg). Można też zalaminować wręgę tkaniną szklaną.

Jeśli wyrwał się z wręgi, to dodaj pod śruby podkładki. Warstwa sklejki też może pomóc.

Sprawdź koniecznie, czy nie masz drgań od śmigła na wysokich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg, mnie silnik taki nie fajny jest, nie byl dobrym wyborem, marnuje prąd... mala sprawność , duży pobór prądu jak na niego... Jak śmigło zalecają takie do tego silnika to logiczne że takie ma być z małym +/- i nie większe... oni to sprawdzają wszystko.

f-150 ale tobie spalil przy smigle 9x7 a ja posiadam 9x6

Kolega f-150 dobrze mówi. Przy skoku jest małą różnica w poboże prądu i ciągu, duża w prędkości modelu.. Ale rozmiar ma tu największe znaczenie (pierwsza cyfra) . Zmiana jego o 1 to wydłużenie długości śmigła o 2,54 cm! Silnik wtedy zaciąga dużo więcej prądu (nawet o kilka A , 1A to nie taka mała porcja prądu w elektronice. Te silniczki operują bardzo dużymi prądami) Dlatego gdybyś zmienił śmigło na 8x7 to najprawdopodobniej nic by się silnikowi nie stało( ale nie jestem jasnowidzem :D). Zmiana rozmiaru o 1 czasami w niektórych dobrych silnikach przejdzie, nagrzewają się ale latają... ale w twoim przypadku - jak przekonał się f-150 - nie przejdzie.

 

 

JEŻELI ŻLE PISZĘ PROSZĘ MNIE POPRAWIĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to cale rosyjskie - dwa razy dłuższe od imperialistycznych... :devil:

 

Stachu - nie przesadzaj. Elektronika to małe napięcia i duże prądy. 1A to wcale nie tak dużo. Żaróweczka z Latarki potrafi "łyknać" 3A.

A co powiedzieć o modelach z silnikami 1,5kW... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(pierwsza cyfra) . Zmiana jego o 1 to wydłużenie długości śmigła o 5 cm!

a od kiedy?? to jest mierzone w calach a jeden cal to 2.54 cm a nie 5 cm ,,,,,chyba ,że nie zrozumiałem wypowiedzi to sory ...

 

 

forum pełne znawców...

 

Sorki... pomyłka... czasem tak bywa.... coś mi sie pobzdurało z łopatkami śmigieł składanych i policzyłem 2x bo są dwie łopatki i na każdą po ~ 2,5 cm :D Czasem tak bywa, masz racje już poprawiam.

 

Do cinekjo11 :

Może zakłócenia na odbiorniku ? Lub tak jak bubu2 pisze - kabelki... jeszcze jedno co może być przyczyną - regulator ... jaki to regielek ?

 

Do madrian'a :

Zależy jak kto postrzega i do czego porównuje... pewnie że przy niektórych silnikach co ciągną 60A 1A to nic... Ale ogólnie w elektronice , przynajmniej wg. mnie to dużo... 1A to aż 1C na 1s ,

Kulomb jest to bardzo duży ładunek elektryczny - liczbowo 1C = 6,24 * 10 do potegi 18 ładunków elementarnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mi tak sie kiedyś działo jak miałem zwarcie pomiedzy 2 fazami,

lub jezeli jeden kabel był cieńszy od pozostałych trzech w silniku , ponieważ wtedy na 2 zwojach jest wiekszy prąd niż na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.