Skocz do zawartości

Miksery i inne ustawienia


virtuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukalem i szukalem.., ale nie znalazlem jakos nigdzie dobrze tego opisanego (albo szukac nie umiem :/).

 

Wiec prosze o opis.., lub chociaz o wskazanie miejsca.

 

Chodzi mi generalnie o rozne ustawienia radia/nadajnika. Kiedy i w jakiej sytuacji sie je stosuje i po co.

Przykladowo:

 

Miksery. Wiadomo co robia. Pytanie brzmi.. co najczesciej z czym sie miksuje, i w jakim celu.., i kiedy to stosowac.

 

Expo (tez wiem co robi).., ale kiedy jest ono najbardziej przydatne. Poki co latam bez niego i jakos nie mam problemow.

 

+ ew. inne wskazowki co warto w radiu ustawic i po co..

 

dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka. Aczkolwiek tam sa tylko ogolne informacje (w zasadzie takie jak mam w instrukcji od apratury). Mi bardziej zalezy na praktycznych wskazowkach.

Przykladowo.., ze warto zmiksowac lotki do steru kierunku lub wysokosc i ster kierunku.... (+ opis po co, kiedy, i dlaczego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Lotki z klapami (buterfly)

 

do tego jeszcze wysokość żeby otrzymać butterfly!!

 

 

lotki z klapami tez sie miksuje żeby zwiększyć powierzchnie lotki i jej skuteczność, miksuje się je również żeby przy starcie szybowca zwiększyć powierzchnie klap itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

virtuss, Napisz jakim modelem latasz, to wymyślimy coś praktycznego.

Sądząc po tym, że Expo Ci nie potrzebne, to pewnie jakiś trenerek, a tam masz tak:

- ster wysokości z klapami, po to żeby model nie miał tendencji do pochylania w dół po włączeniu klap.

- sam ruch lotek też jest mikserem (jedna zmiksowana do drugiej), chociaż zwykle tak zaszyty w aparaturze, że nawet nie wiesz że to mikser.

Jak wejdziesz głębiej w ruch lotek, to może okazać się przydatne zaprogramowanie różnicowego ich wychylenia (w dół mniej, w górę więcej), po to żeby model pochylony w jedną stronę nie miał tendencji do skrętu w drugą.

 

Jeśli natomiast latasz szybowcem, to wszystko zależy od tego ile masz lotek na każdym skrzydle. Miksery dotyczyć tu będą klap, hamulców, a także sterowania statecznikami w układzie V (jeśli taki posiada).

 

A Expo? Przydaje się w bardzo szybkich modelach lub takich z ogromnymi powierzchniami sterowymi. Poprawia ono precyzję sterowania w okolicy neutrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli natomiast latasz szybowcem, to wszystko zależy od tego ile masz lotek na każdym skrzydle

:shock: :roll: :shock:

zzradek nie wiem jakimi szybowcami latasz ale chciałbym zobaczyć te Twoje "kosmiczne" szybowce.

Większość z nas (zaryzykuję stwierdzenie, że wszyscy) ma na skrzydle po jednej lotce i ewentualnie jednej klapie.

Jak masz inaczej to dawaj foty na forum. :wink:

 

P.S. No przecież wiem, że chodziło Ci o to czy ma tylko lotki czy lotki i klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzieki zzradek za info. Dokladnie o takie cos mi chodzilo.

 

aktualnie latam trenerkiem - Mini Magiem.

Ale juz od dluzszego czasu dosc duzo trenuje na realfligh na Yak'u 54. I wlasnie teraz przymierzam sie do budowy Yak 55 25E (Hyperion). Czesci leca juz z hong kongu :)

Dlatego tez troce pytalem pod tym katem. Wszelkie wskazowki mile widziane. (w osobnym watku mam zamiar relacjonowac jego budowe.., i pierwsze obloty)

 

Dzieki i pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojcio, trzeba było zadać jakieś szczegółowe pytanie dotyczące sterowania klapami/hamulcami i wyszło by, że moja wiedza na ten temat jest płyyytka :oops:

Z tego też względu zbyłem to w poście jednym zdaniem.

A mój kosmiczny szybowiec znajdziesz w ofercie co drugiego sklepu 8)

 

virtuss, do akrobatki stosuje się zwykle ciut inne miksery (o ile oczywiście akrobatka służy do akrobacji).

Chodzi mi np o domiksowanie klap do wysokości, po to żeby wychodziły ciaśniejsze fikołki i o domiksowanie lotek i wysokości do steru kierunku, po to żeby użycie tego steru powodowało rotację modelu tylko w jednej płaszczyźnie. Często ten mikser nazywają mikserem żyletki, bo bez niego jest o wiele ciężej wykonać tą figurę.

 

Expo będzie bardzo przydatne, a także włączane przełącznikiem ograniczenie wychylenia sterów. Powolną beczkę jest o wiele łatwiej wykonać ograniczając w nadajniku wychylenia lotek, niż ręcznie przechylać drążek o parę milimetrów i utrzymywać to wychylenie na stałym poziomie, podczas jednoczesnego używania steru wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
zworki mikserów jak je zewrzeć ????

 

Że co? :shock: Może jakoś jaśniej, co gdzie jak i w jakiej aparaturze? :crazy:

Wróżki na etacie nie mamy. :wink:

 

Zworki, jak świat, światem - zwiera się zworami. :wink: Nasadza się zworę, na zworkę. :devil: Proste? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.