Skocz do zawartości

Nowa kabinka na podstawie starej


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś praktycznie przerabiał następujący temat. Mam kabinkę do szybowca, ale ma rysy i w ogóle jest brzydka. Chcę nową. Jak wykorzystać starą na wzór? Zalać gipsem a potem obkurczyć na nim nową? Albo jakieś inne pomysły? :) Ktoś przerabiał to praktycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz. Gips i PET i opalarka. Jeśli sie zmieści, to najlepszy jest PET od CocaColi. Jest gruby i sztywny. Na gipsie robi się najszybciej i najtaniej, Kilka kabinek robiłem do motoszybowców nie mając oryginału. Wypełniałem otwór kabiny papierem toaletowym, nastepnie gipsowałem do kształtu brakującej kabiny. Tak przygotowany gips łatwo zdjąć do obkurczenia. Zawsze wychodziło idealnie. Robilem tak również do EasyGlidera. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

 

1. Umieszczam sztywno starą kabinkę, zabezpieczając ją z obu stron przed wypłynięciem gipsu.

2. Wlewam w usztywnioną starą kabinę gips.

3. Po zastygnięciu gipsu ściągam starą kabinę

4. Szlifuję i szpachluję gipsowe kopyto

5. Na gipsowe kopyto kładę folię na kabinki (2L butelka coli jest za mała) i obkurczam do kształtu

6. Cieszę się nową kabinką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.