Skocz do zawartości

miniszlifierka KiNZo


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kupiłem ją kilka lat temu jak jeszcze byla pakowana w niebieskie pudło.Mam ja do dzisiaj,pomogła mi zrobic kilka ARF'ów i mase innych rzeczy.Dzisiaj zdaża sie jej gdzieś zgubić styk (może szczotki) ale działa i tnie,piłuje,frezuje,szlifuje nadal. Osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie dwie , jedną sprzedałem na Allegro a drugą używałem przez dwa lata, ale kiedy kupiłem Dremela to Kinzo w niebieskiej walizce dałem koledze który używa ją do dnia dzisiejszego. Tylko trzeba jak w każdym elektronarzędziu kontrolować szczotki.

Moja ocena to bardzo dobra jako zamiennik markowych szlifierek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz kupował cienkie tarcze do cięcia np takie jak te: http://www.allegro.pl/item666708078_tarcze_tnace_z_wlokna_szklanego_do_dremel_10szt.html pamiętaj że nie wolno ich zginać bo natychmiast pękają i obowiązkowo zakup sobie za kilka zł okulary do szlifowania http://www.allegro.pl/item670749992_okulary_ochronne_przciwodpryskowe.html

 

O niebo lepsze od tanich są tarczki są oryginalne "DREMEL" - ja kupuję w Castoramie albo Praktikerze płaciłem +-40zł za 36 sztuk .

Zużywam 300-500 tarcz tygodniowo więc już mogę co nie co powiedzieć o trwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam, mam od około roku i jest super :)

Moja jest w niebieskiej "teczce" i ma mało dodatków, tarcz, tych końcówek z papierem ściernym itd. i wszystko muszę dokupować, ale polecam, jedyne co mnie boli to brak możliwości na tyle zakręcenia końcówki, że nie można włożyć wiertła ok. 1mm, 1,5mm. Ale to chyba jedyny mankament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kinzo można kupić zestawy wierteł, od 0,5-2mm zestaw ok 35zł.

Mam i używam tej szlifiereczki i jest całkiem użyteczna. Nieco gorzej jest jednak z osprzętem do niej. Nie jest najwyższej jakości. Przy pierwszym uruchomieniu "na próbę" szczoteczka druciana, którą wcisnąłem do środka straciłą wszystkie druty. A zgodnie z prawem Murphy'iego jeden trafił mnie w oko, co skończyło się na wieczornej wizycie na okulistyce. Od tej pory zawsze pracuję w okularach ochronnych. :roll:

Raz ułamał mi się frez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nabyłem ta szlifierkę skuszony niską ceną. Szlifierka wygląda solidnie, same części zobaczymy jak to z nimi będzie ale nie o tym mowa. Mam malutki problem z wałkiem giętkim - a dokładnie pierwszy gwint w wałku, który wchodzi na gwint w szlifierce jest niby za wąski i nie idzie w żaden sposób równo nakręcić go na szlifierkę a co gorsze ten wąski pierwszy gwint w wałku niszczy gwint w szlifierce(zaznaczę ze plastikowy element wchodzi normalnie na szlifierkę - montujemy go wtedy gdy nie używa się wałka)

 

- i tu pytanie macie pomysł jak przegwintować gwint na wałku?

może wkręcę w niego wielką śrubę na silę :mrgreen: , aczkolwiek tam jest prowadnica i nie wiem czy tak da radę zrobić.

 

Sprzęt raczej na gwarancji nie jest - to powystawowy egzemplarz.

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dacie rade wstawić zdjęcie gdzie rozpoczyna się gwint na wałku - chodzi mi o aby było widać pierwszy gwint czy jest identyczny jak reszta.

 

U mnie czarna nakrętka jest ładnie nagwintowana tzn gwint zaczyna się od razu i prowadzi się takimi samymi odstępami od siebie natomiast w wałku mam pierwszy węższy niż inne i giniecie mi on gwint na szlifierce:/

 

Koleś powiedział mi ze wymieni i nie ma problemu tylko chce zobaczyć jak wygląda dobrze nagwintowany:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem tanio (na pewno dużo taniej niż na allegro) i na sztuki (jeśli nie zużywasz w takim tempie jak utopia) tarczki o różnej grubości, zbrojone lub nie i różnym ziarnie można kupić w sklepach z zaopatrzeniem medycznym dla dentystów.

 

pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, ja mma to samo :P pięknie chodzi a myslalem ze to tania chińszczyzna

wczoraj ciolem podwozie z nierdzewki do extry i za pomocą tego dremelka zlozylem skrzydlo d extry z kadlubem wlącznie :P dzis powierce otwory , pokryje gore i moze zamocuje silnik, niestety na folie poczekam ( dremel mi w tym nie pomoze niestety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w W-cu takowy jest. A ceny sprawdzę i podam co akurat mają. Myslę ze podobne muszą być w Pile.

 

Sprawdziłem i chyba podrożały albo mi się coś pomyliło. Niezbrojone włóknem szklanym carborundowe (bordowawe) kosztują od 1 zł do 1,4 zł. Te po złotówce mają grubość ok 0,4 mm. najgrubsze miały ok 1 mm. Bywają też zbrojone ale one kosztują ok 6 zł.

 

 

pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.