Skocz do zawartości

Edge 540 Robbe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że latam już trochę czasu to postanowiłem przejść na modele wyższej klasy jakimi są modele do lotów 3D.

Na początku latałem tym modelem:

P1000488.JPG

 

więcej zdjęcia Blade 3D: http://picasaweb.google.com/Dawid.eco400/Blade3D#

 

Jest to model Blade 3D firmy FreeAir. Waga gotowego do lotu do 220g.

Silnik jaki zastosowałem w tym modelu ma uciąg 300g co n

oznacza że model może zrobić zawis na 3/4 gazu (jak dla mnie to trochę mały nadmiar mocy).

Oprócz zbyt małej mocy silnika denerwuje mnie w nim jeszcze to że przy najmniejszym wietrze rzuca modelem na lewo i prawo.

 

Aktualnie zaczynam przygodę z modelem Edge 540 3D Robbe .

Aktualnie w modelu siedzi silnik benzynowy 17ccm ale jeszcze w tym tygodniu będzie w nim ASP FS .91 AR .

 

Dane modelu:

Rozpiętość: 1400 mm,

Masa startowa: 2900g,

Obciążenie powierzchni nośnej: 64.00g/dm2,

Powierzchnia skrzydeł: 45.00dm2,

Długość: 1400mm,

Napęd: silnik żarowy 7.5cm2 dwutakt, 10-12cm2 czterotakt, lub napęd elektryczny,

 

Serwa jakie są w modelu:

SW- Futaba S3010

SK- Futaba S3010

Lotki- Sanwa SRM-102

przepustnica- Hitec ???

 

Teraz trochę zdjęć:

P1000478.JPG

P1000479.JPG

P1000484.JPG

 

Więcej zdjęć Edzia: http://picasaweb.google.com/Dawid.eco400/Edge540Robbe#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Miałem kilka sztuk tego modelu i mimo obciążenia, a może dzięki niemu właśnie model lata idealnie. NIe zachowuje się jak gazeta na wietrze a nadal lata bardzo lekko. Profil skrzydeł który ma jednakową grubość jak w funtanach sprawia, że edek nie macha skrzydłami w przeciągnięciu. Pokaże Wam filmik, co prawda wtedy jeszcze nie latałem 3D ale widać jak model pięknie lata a ląduje miękko i lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak czuć tą mase. Nie wiem czy to ty cały czas latałeś na gazie specjalnie, ale widać, że musi mieć sporą prędkość.

 

NIe wiem gdzie Ty widzisz tam prędkość. Ten model nie lata szybkonawet jeśli chcesz tego. Zobacz lądowanie. Latałem jak pipa bo to były moje początki :rotfl:

 

Siedział w nim asp 61 fs i 150 gram ołowiu w ryju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.odnawiam temat bo nie chcę zakładać nowego :) Wiec posiadam tego Edka razem z silnikiem OS FS-91S i mam pytanie jakie śmigło zastosować aby trochę spowolnić model .Model oblatywałem ze śmigłem Top flite 15/6 .Na tym śmigle jest dość szybki i ciężko go wyhamować do lądowania.Kupiłem wiec śmigło 15/4 W APC ,jednak słyszałem ze na takim śmigle silnik 4T nie ma już takiego ciągu :( Wiec jakie możecie jeszcze polecić śmigiełko do tego modelu ?? :) Zakładać APC i próbować ?? Dodam że model ma mi służyć do nauki lotów 3D :wink:

album_pic.php?pic_id=4499

 

A tutaj film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CześĆ!

Jeżeli faktycznie chcesz latać 3D to śmigło 15/4W do OS 91S jest bardzo dobrym wyborem. Jest to śmigło W czyli takie, które daje najlepsze zgranie ciągu i momentu. Nie polatasz sobie z nim z taką prędkością jak a Twoim filmie ale w 3D nie o to przecież chodzi. Co do "wyhamowania" przy lądowaniu - to modele akrobacyjne nie hamują bo nie mają hamulców ani klap. Zacznij latać spokojniej i przygotuj sobie dobrze nalot pod lądowanie i zobaczysz, że wcale nie będzie za szybko. Jeżeli natomiast nalot będzie za wolny to na śmigle 15/6 będzie gleba :shock: a na 15/4W może bedziesz miał szansę uratować swój model. W lataniu 3D liczy się przygotowanie każdej figury, nie jesteś pewny czy wyjdzie to jej nie rób bo nie wyjdzie. Zyczę Ci dużo spokojniejszych lotów! POZDROW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to tego wyhamowania to miałem na myśli właśnie śmigło bo ono też hamuje .Kiedyś latałem funem z 46 AX najpierw na 11/6 potem na 12,25x3,75 Diablotin i powiem szczerze że róznica w prędkości modelu spora :) Więc zakładam APC i jeśli pogoda pozwoli w Niedziele będzie próba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.