Skocz do zawartości

Turnigy Plush 60A


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podłączyłem regulator Turnigy Plush 60A z BEC 3A pod kartę programującą Turnigy.

Do karty podłączyłem zasilanie 4,8V.

Do regulatora podpiąłem pakiet 3S 2650mAh 11,1V.

Na karcie zapaliły się diody.

Zgodnie z instrukcją ustawiłem na karcie takie parametry jakie będą wykorzystywane w modelu (hamulec, rodzaj akumulatorów, ilość ogniw itd.)

Zatwierdziłem programowanie karty.

Miała pojawić się dla tych ustawien odpowiednia muzyczka a tu cisza.

Pomyślałem, że moiże dlatego jej nie ma, bo przy programowaniu nie był podłączony silnik, a to chyba on wydaje te wszystkie bipy i inne dźwięki.

Odłączyłem regulator od karty i ku mojemu zdziwieniu był dość ciepły.

Podpiąłem regulator pod odbiornik, do regulatora podpiąłem pakiet akumulatorów, włączyłem aparaturę i przełącznik zasilania odbiornika w pozycję ON i...

Odbiornik nie sygnalizuje, że jest podłączony do zasilania, zero reakcji.

Odłączyłem od odbiornika regulator i podłączyłem zewnętrzne zasilanie.

Wszystko zadziałało bez problemu.

Czy w trakcie programowania regulatora z karty musi być podłączony silnik?

Co jest nie tak, że regulator nie podaje zasilania na odbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojcio69, podpiąłeś zasilanie do karty ? To jest wymagane ? Zwykle podpina się karty tylko pod regler, a regler do pakietu. Zasilanie karty idzie z BEC-a - przynajmniej tak mam w karcie Jeti. Tam wprawdzie jest wejście 4.8V, ale chyba dla reglerów bez BECa.

Jak dałeś dodatkowe 4.8V na regler, to nie wiadomo co się mogło stać. Znaczy wiadomo - BEC pewnie poleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Michał też tak uważałem, ale jak po podpięciu regulatora pod kartę i pakietu pod regulator nie zapaliły się diody na karcie to pomyślałem, że potrzebuje dodatkowego zasilania i podpiąłem zasilanie zewnętrzne do karty i wtedy diody się zapaliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin też na to wpadłem tylko dlaczego i w którym momencie?

W momencie podłączenia osobnego pakietu dla karty. Przez BEC zaczął płynąć prąd wsteczny - chyba tak sie nazywa - bo osobny pakiet miał wyższy potencjał i zrobiło sie na nim zwarcie, tak mi się wydaje... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba znowu wyraźnie napisać dla pokoleń - jeśli podpinasz pod cokolwiek regulator z BEC-em to nie dawaj drugiego aku na odbiornik ,kartę, serwa czy inną cześć układu .

To nie są dwie bateryjki które można spiąć bo po drodze jest scalony stabilizator napięcia a jemu nie jest wszystko jedno z której strony dostaje prąd! Większość stabilizatorów liniowych wytrzyma podpięcie za nimi akumulatora buforującego o niższym napięciu o ile:

zostanie on podłączony po podłączeniu akumulatora głównego przed BEC-em

zostanie on odłączony( aku pomocniczy ) najpierw zanim odłączy się główny akumulator .

Ale bardzo łatwo o tym zapomnieć .

Niestety jeśli zastosowano stabilizator LDO ( o niskim spadku napięcia) to nie wytrzyma on takiej kombinacji

 

 

Dlatego nigdy nie podłączajcie dwóch akumulatorów w różne punkty obwodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno duże ale.

Skoro nic nie zadziałało PRZED podpięciem drugiego aku, cytuję

jak po podpięciu regulatora pod kartę i pakietu pod regulator nie zapaliły się diody na karcie to pomyślałem, że potrzebuje dodatkowego zasilania i podpiąłem zasilanie zewnętrzne do karty i wtedy diody się zapaliły.

to wnioskuję, że regler - a przynajmniej BEC - był uszkodzony już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A maila poslales do nich wczesniej? Nigdy nie reklamowalem szczerze mowiac ale tam chyba trzeba jakis ticket or smth dostac i z tym numerkiem wyslac?

 

Tu sie Panowie od samego poczatku tematu nie ma co zastanawiac. Jesli regler na karte nie dal prądu to byl padniety i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to regulator ze znanego sklepu w Chinlandii, to tutaj po zalogowaniu wypełniasz zgłoszenie i otrzymujesz nr RMA, który musi zostać podany na przesyłce:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/supportform.asp

 

Wyślij najprostszą przesyłką rejestrowaną, czyli poleconym (ew. priorytetowym) - nie ma co przesadzać z kosztami ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kilka razy tego regulatora z kartą. Chciałem tylko dodać, że objaw podgrzewania się regulatora jest normalny.

W porównaniu z regulatorem Tower Pro L40 w trakcie programowania z programatora temperatura o wiele mniejsza. W L40 osiąga ok 60-70 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również nabyłem regulator tej firmy i kartę programującą. Jeszcze tego nie uruchamiałem i dlatego temat bardzo mnie zaciekawił. Ogólnie te regulatory cieszą się dobrą opinią. Zamieszczę zdjęcia instrukcji do karty programującej. Na drugim zdjęciu na fotografii jest pokazany sposób podłączenia wszystkiego. Zwróćcie uwagę że do karty podpięta jest bateria LiPo jak i bateria odbiornika ale nie widać silnika. Być może w tekście są jakieś wyjaśnienia. I tutaj moja prośba może któryś z kolegów przetłumaczy tę instrukcje i zamieści to na forum. Szczególnie mam tu na myśli kolegę swift który tłumaczył bardzo fachowo instrukcję do Dx6 lub do Dx7. Może warto utworzyć dział w który pod odpowiednim tytułem znajdowałyby się takie tłumaczenia. Na pewno ułatwi to kolegom nie znającym angielskiego jak również początkującym korzystanie z takich produktów. Uniknie się również powtarzania tematów. Chyba że coś takiego już jest a ja tego nie zauważyłem.

 

str. 1

587c2737a45781f7m.jpg

 

str. 2

3adf3cb4ce0d529dm.jpg

 

str. 3

2c9d948dc1052de2m.jpg

 

str. 4

ed0ba929d4c59846m.jpg

 

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii podłączenia, drugie zdjęcie jest istotne. W skrócie to co tam piszą:

 

Sekwencja podłączenia

A) regulator z BEC

1. Odłącz pakiet od ESC (regulatora)

2. Podłącz kabel regla do złącza karty oznaczonego BEC

3. Podłącz pakiet do regla

4. Diody się zapalą

UWAGA1: Kroki 2 i 3 nie mogą być zamienione, ponieważ karta nie zadziała poprawnie

 

B) regulator bez BEC - trzeba użyć dodatkowego pakietu 4.8V. Jeśli ESC jest oznaczony "BEC OPTO". BTW, wszystkie wysokonapięciowe ESC (5-12 LiPo) nie mają BECa.

1. Odłącz pakiet od ESC (regulatora)

2. Podłącz kabel regla do złącza karty oznaczonego BEC. Jeżeli wysokonapięciowy ESC ma indywidualny kabel danych (krótki kabelek koło kabla BEC), odłącz kabel BEC od odbiornika, a podłącz kabel danych (programowania) do karty pod złącze BEC.

3. Podłącz dodatkowy pakiet 4.8-6V pod złącze "Batt"

4. Podłącz pakiet do regla

5. Diody się zapalą

UWAGA2: Kroki 2, 3 i 4 nie mogą być zamienione, ponieważ karta nie zadziała poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. MiQ27 dzięki za szybką odpowiedź. Twoje tłumaczenie będzie pomocne dla wielu kolegów :D .

Zakładam że programowanie przeprowadzamy na stole nie w modelu.

Czy procedurę programowania można tak opisać w skrócie?:

A- dla regulatorów z BEC

1. Podłącz kabel BEC regulatora do gniazda na karcie oznaczonego ,, BEC,,

2. Podłącz pakiet ( LiPo) do regulatora. Diody powinny się zaświecić. Karta jest gotowa do programowania

Uwaga: podłączenie silnika nie jest wymagane.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem jeszcze, czemu piszą "Jeśli ESC jest oznaczony BEC OPTO to znaczy, że nie ma wbudowanego BEC". Reglery Jeti też tak mają - są wersje BEC i wersje OPTO.

Chyba chodzi im o optoizolację - galwaniczną separację obwodu odbiornika od obwodu zasilania z pakietu (tak piszą w instrukcji do Jeti). Dlatego potrzebne jest dodatkowe zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

W którymś z postów pisaliście że zakupy w tym sklepie http://rc-electrotown.pl/index.php to ryzyko, niepewność, problemy z reklamacją itd.

Informuję, że w dniu dzisiejszym zadzwonił do mnie właściciel tego sklepu z prośbą o potwierdzenie adresu do wysyłki reklamowanego regulatora.

Nie wiem jak, gdzie i na jakich zasadach funkcjonuje ten sklep ale wobec mnie okazał się uczciwym sprzedającym.

Może faktycznie nie taki diabeł straszny jak go obsmarowywują i nie każdy sprzedający to oszust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.