Skocz do zawartości

9-kanałowa Aparatura 2,4GHz za 93$


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na stronie www.R2hobbies.com pojawiła się nowa 9-kanałowa aparatura komputerowa z odbiornikiem pracującą na częstotliwości 2,4GHz. http://www.r2hobbies.com/proddetail.php?prod=rcps61207

 

01.jpg

 

Zbyt dużo informacji na stronie nie ma, ale myślę że niedługo ktoś pewnie będzie ją miał i poda coś więcej danych

Ze zdjęć widać że jest to przerobiona z aparatur na xxMhz (ma wysuwaną antenę).

Cena jak na aparaturę komputerową (nawet chińską) jest dość atrakcyjna

Koszt wysyłki to 25$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

Jako że kupiłem tą aparaturę to przedstawię kilka uwag na jej temat.

 

6ff8df9e8e669b1amed.jpg

c3942d00d8458ea3med.jpg

ca2fd0bfd1ae0476med.jpg

9894a70a5e756dc7med.jpg

 

 

Piszę to tu by nie zakładać nowego wątku (można by wątek przenieść do odpowiedniego działu )

Choć jest to kopia tej aparatury (a może odwrotnie) Turnigy 9X 9Ch Transmitter http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16223&postdays=0&postorder=asc&start=0

to jednak zdecydowałem się tutaj napisać, jako że Turnigy jest niedostępna.

 

Powód zakupu - choć mam Spektrum i Hiteca zdecydowałem się na nią ze względu na cene odbiorników, a jej głównym zastosowaniem będą modele ala "plankton"

Do lepszych modeli zarezerwuję sobie Spektrum.

 

Nie spodziewałem się wiele po tym nadajniku, widząc ile on kosztuję.

I faktem jest że nie jest to prawdziwa aparatura, przynajmniej tak wygląda.

Aparatury wiele nie używałem tak że nie wiem jak będzie wyglądać jej eksploatacja i jak się bedzie sprawować po czasie.

Na teraz mogę tylko powiedzieć tyle:

 

Minusy

- Plastik jak w zabawkach (choć lepiej spasowany), szybka wyświetlacza tragicznie się odkleja a dodatkowo taśma go przyklejająca zapaprała dół i górę szybki, zasłaniając wyświetlacz.

 

778a433580785616med.jpg

 

- Wszystkie metalowe naklejki z opisami się odklejają. Zamykanie pojemnika baterii dużo nie wytrzyma, dodatkowo koszyk na baterię, przewody do złącza od koszyka blokują zamykanie (i za chwilę będą urwane).

- Aparatura zbyt ciężka z dołu (wg. mnie źle wyważona), przy 2,4Ghz nie ma wysuniętej anteny (przeciwwaga)

- Po rozmontowaniu widać niezbyt rewelacyjne lutowanie (choć nie najgorsze), są miejsca gdzie było ono poprawiane ręcznie, oraz widać ślady wilgoci, tak że myślę że sam nadajnik trochę poleżał w magazynie.

e2e0e42b505b1cd8med.jpg

310d0951634972damed.jpg

c71680300d2f31edmed.jpg

 

- Odwrotnie działające klawisze przy programowaniu nazwy modelu.

- Nie wiem gdzie jest 9 -kanał (czy jest)

 

Plusy

-Cena

-Cena

-Cena

-Mechanizm drążków i potencjometrów jest dokładnie taki sam jak w Spektrum DX6i

-Bardzo łatwa zmiana "mode"

-Łatwe a powiem bardzo łatwe programowanie (z małym wyjątkiem- wyżej)

-Bardzo bogate możliwości programowania.

bb939aa120b7a3f9med.jpg

-Pasuje pakiet zasilający z Hiteca

-Tanie odbiorniki Turnigy

-Dość dobrze leży w dłoni (ale źle wyważone)

 

 

Podsumowanie

Aparatura wygląda jak zabawkowa ale posiada bardzo duże możliwości.

Zdecydowanie więcej niż Spektrum DX6i (kanały + programy)

Jest tania i tanie są odbiorniki, jeżeli tylko testy w terenie potwierdzą że nie jest to zabawka, to myślę że jest to bardzo dobry wybór dla tych którzy liczą się z kosztami a chcą mieć rozsądny nadajnik z komputerem.

A czas pokaże jak wyglądać będzie jej awaryjność i wytrzymałość.

 

EDIT

Trzeba zauważyć że prawie wszystkie minusy dotyczą wygladu zewnetrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I faktem jest że nie jest to prawdziwa aparatura, przynajmniej tak wygląda.

A jak wyglada prawdziwa aparatura

bo ta jest w zab zab podobna do Turnigy ktora mam oprocz jakichs czterech czy pieciu nadajnikow w angli i trzech w Polsce

Z calym szacunkiem do Ciebie Mirku

ale opisz ktora wg Ciebie jest prawdziwa chyba nie dx6i?

ktorego przytoczyles to wlasnie ona bardziej wyglada na zabawke

Zreszta ... dla mnie nawet Signal byla aparatura taka prawdziwa :oops:

Pozdrawiam Janek

Ps Robisz cos moze z mikro modeli ? Bo ostatnio sie w to wciagam i potrzebuje pomyslow bo zabawa przednia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps Robisz cos moze z mikro modeli

 

No niestety, teraz coraz większe modele i coraz większe problemy. :(

 

EDIT

Co do nadajników masz rację, niemieckie, japońskie a i tak wszystko chińskie.

 

Mi raczej chodzi o jakość materiału i jego spasowania. W Spektrum jest to na pewno dużo lepszy materiał (nawet przyjemny w dotyku)

 

Kiedyś masowo zajmowałem się przestrajaniem tzw "jamników" na polskie pasmo radiowe.

Dziennie potrafiłem ponad sto sztuk tego przerobić (mały hurt) i jak widzę takie wykonanie elektroniki to przypomina mi się tamten okres. A co to były za radia (dla Polaków) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam turingy i ja uwazam ze plastiki sa o niebo lepsze niz w sperktrum.

Mam tylko spostrzezenie jedno i to tyczy sie chyba kazdej aparatury....

POniewaz kupilem moja z modulem turingy i 2 odbiornikami a potem zaczely sie klopoty i ani teraz modulow ani odbiornikow turingy, zmuszony bylem zakupic modol i odbiorniki hobbykinga. Przyznac musze ze na zywo wygladaja jakosciowo baaarzo dobrze no i zero problemu z zasiegiem. No ale do rzeczy.

Stalo sie norma czeste wymienianie modulu i .....No wlasnie gdzies wsadzalem nieostroznie i jedna nozka wystajaca z nadajnika sie urwala..Jak sie okazalo potem to nie urwala a wcisnieta zostala do wewnatrz. Po rozkreceniu nadajnika, okazalo sie ze urwalem sciezke na plytce. Na szczescie tej polaczonej z masa. Tak wiec podkleilem nozke na CA od strony modulu, polaczylem na plytce z masa lutujac kabelkiem a wszystkie luty tych 4 nozek zalalem profilaktycznie Hot glutem.

Tak wiec niewazne jaka aparatura ale jesli czesto zmieniacie moduly to zalejcie sobie od wewnatrz te luty. Nozki sa dlugie i nietrudno aby sie wygiely a wtedy na bank mozecie je wepchnac urywajac sciezki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek ,na wyglądzie się nie "jeździ" .Ważne co w środku.Jak bym Ci pokazał aparaturę Nomadio którą mam do samochodów to byś się załamał wyglądem a w szczególności jakością plastików.Siermiężny i chropowaty jak w chińskiej zabawce,natomiast zawartość to miód.

link

Przetestuj jak najszybciej,chcę w przyszłym tygodniu kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek ,na wyglądzie się nie "jeździ" .Ważne co w środku.

 

Dyć tak napisałem "Trzeba zauważyć że prawie wszystkie minusy dotyczą wygladu zewnetrznego"

 

Wiem że testem tak naprawdę będzie sprawność i niezawodność w działaniu.

A tego niebawem dokonam.

Brakuje mi tylko małych tanich do niego odbiorników bez satelity (do latania przy domu)

Macie może jakieś namiary na takie odbiorniczki ( 5 kanałów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku, poki co ja czekam na cos nowego z odbiornikow hobbykinga. MAm nadzieje ze pojawi sie jakis odbiorniczek 4ch. Teraz strasznie pluje sobie w brode ze nie kupilem wiecej odbiorniczkow turingy.

Poki co z opcji pozostaje modol ASSAN-a i 4ch odbiorniczki.

 

Co do testow to nie sadze by jakosciowo roznilo sie to od nadajnika turingy. Roznice moga dotyczyc plastiku i grafiki na wyswietlaczu i naklejki.Reszta to to samo.

Ja uzywam juz od jakiegos czasu i uwazam ze to najbardziej funkcjonalna aparatura jaka mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.