Skocz do zawartości

Trenerek problem z wagą


DARIUS1

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam trenerka o wymiarach 1060 rozpiętość i 800 długość waga do lotu 1300 , napęd os max 10 i to za dużo na ten silniczek , mam takie pytanie w środku modelu mam zamontowane dwa serwa standard a do wyważenia modelu 50 gram na dziobie czy te serwa mogę wymienić na jakieś mini to waga by spadła o dobre 120 gram jeśli tak to najlepiej na jakie?

Dodam że uczę się nim latać i lądowania twarde a nawet bardzo ,powierzchnie sterowne nie są duże ster wysokości i kierunku są na tych serwach na lotkach mam hs 81 doradźcie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal te 50g z dziobu, hs81 użyj do stateczników i umocuj je w kadłubie tak żeby nic nie trzeba było doważać (bliżej/dalej od początku kadłuba) patrzac na środek ciężkości, a na lotki daj jakieś serwa 9g powinny wystarczyć (hxt900 sg90),

zważ ile wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam trenerka rozp. 1280mm pow płata 24dm ciężar 1250g, po wymianie serw, odbiornika, zasilania ( 3 razy standard +aku. 1300mh) na 3X HTX 900 + pakiet 350mh i zmianie mocowania serw waży 980g.

Latałem na śmigłach 7x4 , 7x3 ,8x4 najlepsze 7X4 .

Modelem latam 3 sezon a odchudziłem go dopiero w tym roku , lata przyjemnie posiada nawet trochę nadmiaru mocy (pętla wewnętrzna z lotu poziomego na 3/4 gazu) ,przeważnie startuje z ręki lub z drogi asfaltowej z trawy nie startowałem.

Kiedyś latał z podczepionym aparatem ponad 200g i też było OK,

wyważenie tylko osprzętem bez ołowiu a stateczniki z pełnych desek oklejonych folią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozamieniałem te serwa na lotki dałem tp sg91r, waga modelu spadła o 120gram . No i pojawił się problem jedno serwo szaleje jak silnik chodzi na pełnych obrotach wychyla się na maksa i spowrotem , drugie ok dodatkowo poprzestawiały się ustawienia odbiornika fall safe przy braku sygnału daje gaz na maksa. Jutro ponownie go zbinduje , ale co może być tego przyczyną odbiornik ar 6200 na średnich obrotach i niskich jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.