Skocz do zawartości

wasze opinie nt. nadajników JR PCM9X II oraz Futaba FF-10


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako że ostatnio chodzi mi po głowe zakup nowego TX to tak sobie szukam po sklepach i znalazłem trzy które mnie interesują a jest to:

 

JR PCMX II Limited SE Gold Synteza - link

 

Sanwa RD8000 - link

 

Futaba FF-10 - link

 

Wiem że są tutaj osoby które używają tych tx.ów tak więc proszę o wasze opinie (wady/zalety ewentualnie jakieś buble) na temat tych nadajników. Czy działają z wieksz

ością odbirników (GWS,JETI,HITEC pojedyńcza,podwójna przemiana) itp. ?

 

EDIT: Jako że żonka zgodziła sie abym wydał 2k na tx to sanwa odpadła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Mam T10CP, świetne radio,Wcale nie jest tandetne jak to niektórzy twierdzą.Dwa kanały proporcjonalne więcej niż JR9 X .Współpracuje na 100% z odbiornikami GWS i zapewne z innymi w PPM też.Z modułem Fasst bije JR-kę na głowę z prędkością przesyłania danych do odbiornika (z ceną modułu TM10 zapewne też :D ).Ogromny podświetlany wyświetlacz czytelny również w słoneczne dni.Pakiet 2Ah starczy na kilka godzin pracy bez ładowania.Drążki działają precyzyjnie.W stosunku do FF9 ma trochę więcej pamięci modeli oraz dodane kilka programów heli i coś tam jeszcze innego :D.W heli jest 7-punktowa krzywa gazu.Ja posiadam odbiornik R1410DP (10 Kanałów) Radio godne polecenia.Miałem kupić JR 9 ale zdecydowałem się na T10 i absolutnie nie żałuję.W Wimarexie nie mają w tej cenie.Sanwy wogóle nie brałem pod uwagę, nawet nie znam tego sprzętu bliżej.Instrukcję po ichniejszemu (angielski) możesz pobrać ze strony Futaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sanwę RD-6000 i Futabę T10.

 

Wiem, że moja Sanwa jest 6-cio kanałowa. Brakowało mi w niej jakiegokolwiek proporcjonalnego regulatora poza drążkami (potencjometr lub suwak). W RD-8000 też jakoś nie widzę. Jak się chce np. płynnie regulować klapy lub hamulec to kicha bez tego.

W T10 są dodatkowe 3 potencjometry i dwa suwaki po bokach. Żyć nie umierać. Kto mówi, że T10 jest tandetnie wykonana? Jest piękna, można by dać do gablotki i oglądać godzinami. Jak na mój gust jakość tworzyw i wykonania jest na wysokim poziomie. Już nie mogę sobie wyobrazić, co będę czuł jak zrobi się jakaś ryska.

 

Oczywiście wygląd to nie wszystko. Drążki precyzyjne, dobrze wyważona. Przyczepić mógłbym się wyłącznie do gładkiej powierzchni pod palcami (od spodu). W upalny dzień podczas długiego lotu szybowcem palce się pocą. Tutaj byłby plus dla Sanwy za karbowania na dole. Z powodu tej gładkiej powierzchni nie poleciłbym tej aparatury miłośnikom DLG. Trudno o pewny uchwyt jedną ręką. Gdy radio jest na smyczy lub w pulpicie problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Możesz kupić T10 z syntezą i z odbiornikiem R319 z syntezą (cena obłędna :( ) albo kup wersję CG na 2,4GHz.Jednak jak masz dużo odbiorników na 35MHz to nadajnik z modułem syntezy załatwi sprawę.Zwykły odbiornik R1410DP też jest godny polecenia .Moduł nadawczy taki jak ten http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=162_188&products_id=1508

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

JR też konkretne radio tylko szkoda że o te dwa kanały proporcjonalne mniej niż w T10.U mnie to również było jednym z powodów zakupu T10 a nie 9X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloow tylko radio z syntezą i jeszcze lepiej z pasmem B,zero stresu na lotnisku.Jeden klik i masz kanał tylko dla siebie :D

Znam takiego jednego... rozbił ostatnio Funtane z silnikiem Saito włącznie. Miał kanał 181, ktoś włączył nadajnik z kanałem 81 i funtana spadła bez kontroli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloow tylko radio z syntezą i jeszcze lepiej z pasmem B,zero stresu na lotnisku.Jeden klik i masz kanał tylko dla siebie :D

Znam takiego jednego... rozbił ostatnio Funtane z silnikiem Saito włącznie. Miał kanał 181, ktoś włączył nadajnik z kanałem 81 i funtana spadła bez kontroli...

A co miało się stać skoro chcieli latać na tym samym kanale?I skąd ten Twój kolega wziął 81 kanał?skoro w paśmie A go nie ma,zresztą w B też nie, ostanie kanały w paśmie A to 281 i 282(35,220MHz).Pasmo B zaczyna sie od 182-35,820 MHz i kończyna 191-35,910MHz .Oznaczenia 81, 181 czy 281 to ta sama częstotliwość należąca do pasma A.

ps:Meteor nie zrozumiałeś moich intencji?Ja nie sugerowałem że posiadanie syntezy na pasmo AiB chroni przed głupotą, a tylko daje możliwośc wyboru wśród 33 kanałów co pozwala wybrać kanał którego nikt nie używa no chyba że jest 33 lataczy i każdy ma inny kanał. :D

Zresztą nie jestem pewny czy pasmo B jest dopuszczalne u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Jr 9 x II - jestem bardzo zadowolony. Co prawda zaspektrumowałem ją na 2,4 ghz - z racji problemów z kanałami i strachem przed kretem. Ponad to nie ukrywam w heli bardziej przemawia do mnie 2,4.

Co do samego JR - subiektywnie - dla mnie wystarczające. Jedynym mankamentem jest niepodświetlany wyświetlacz - ale takowy jest już w złotej wersji limited.

Tak czy inaczej - polecam.

Jeszcze mnie to radyjko nie zawiodło i mam nadzieję że tak zostanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteor nie zrozumiałeś moich intencji?

Zrozumiałem, jak najbardziej. Oba nadajniki były z syntezą, kanał był jednak 82 i 182, mała pomyłka :oops: nie zmienia to faktu że model został rozbity, a częstotliwości tych kanałów są różne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC
jak wszyscy przejdą na 2,4 to będzie luźniej na 35Mhz :D

 

Nie do końca bo jak pogonią stary sprzęt za grosze na allegro to będziesz miał "raj"

utrzymać dyscyplinę w tym pasmie będzie problem.

 

Za to możesz kupić DSX-9 to w zasadzie to samo co 9X tyle że 2,4GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że również zakładałem możliwość latania zarówno na 35 mhz jak i na 2,4 Ghz.

Jednak reasumując wszystkie in plus 2,4 skończyło się na tym , że sprzedałem wszystko 35 i zakupiłem same odbiorniki właśnie na 2,4.

Nie zmienia to postaci rzeczy, iż Możesz sobie wykorzystywać obie częstotliwości zmieniając tylko moduł. A wtedy i wilk syty i owca cała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym miesiącu też bardzo poważnie rozważałem te aparatury. Bardzo bolesne, że teraz EUR stoi bardzo wysoko i aparatury są 40% droższe niż pół roku temu. Po dwóch tygodniach czytania i rozważenia za i przeciw skończyło się na Graupnerze MX-16s. Wiem, że mnie zaraz pogonią stąd "z tym szmelcem" (czytałem kilka dyskusji na ten temat i wiem co niektórzy myślą o tym modelu), dlatego uprzedzę zawczasu, że nie zamierzam ani Cię przekonywać, ani porównywać tu MX16 do wymienionych przez Ciebie modeli - również dlatego, że to inna półka. Fajnie oczywiście mieć JR, czy Futabe - renomowana firma, lans itd ;) Ale przyznam, że na mój wybór wpłynęły dwa fakty:

1. Good enough - MX16 był po prostu wystarczający do moich zastosowań - jest w nich wszystko czego póki co potrzebuję (będę musiał zmienić radio dopiero jak wsiądę w 4m szybowce) - 8 kanałów (o ile pamiętam JR9 miał mniej proporcjonalnych), synteza, wszystkie niezbędne najpopularniejsze miksery, na prawdę solidna jakość wykonania - no i produkcja JR dla Graupnera.

2. Cena - ten model jest po prostu 2x tańszy od JR9 i Futaby 10, a za dodatkowe ficzery nie chcę płacić drugie tyle.

 

Także jak odpowiesz sobie na to samo pytanie co ja (good enough?) być może zaoszczędzisz kasę na nowy model ;) Ja się cieszę z wyboru i nie żałuję, ale niektórzy mogą pomyśleć, że to racjonalizacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.