Skocz do zawartości

Festyn lotniczy w Czarżach k/Bydgoszczy


marekzak

Rekomendowane odpowiedzi

Festyn lotniczy w Czarżach

W imieniu ogranizatora zapraszam 25 Lipca 2009 roku w miejscowości Czarże[zobacz na mapie] pod Bydgoszczą na terenach Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego gdzie odbędzie się Festyn Lotniczy.

 

Jest to pierwsza impreza tego typu w Gminie Dąbrowa Chełmińska.

Dla uczestników przewidziano ogrom atrakcji, zarówno lotniczych, jak choćby loty motolotniami, balon na ogrzane powietrze, ekspozycja szybowców, landkiting, samoloty ultralekkie, skoki spadochronowe w systemie tandem, modele latające, paralotnie, oraz nie związane z lotnictwem takie jak quady, motocykle, wypiek chleba na żywo.

 

Spore zaplecze gastronomiczne umożliwi uczestnikom, spróbowanie tradycyjnych regionalnych potraw: swojskiego chleba ze smalcem, grochówki przygotowanej przez przedstawicieli lokalnej Straży Pożarnej. Nie zabraknie oczywiście także zimnego piwa i grilli.

 

Program festynu

 

12:00 Rozpoczęcie imprezy

12:00 – 16:00 Ekspozycja szybowców

12:00 – 17:00 Malowanie twarzy

12:00 – 18:00 Quady

12:00 – 18:00 Ekspozycja motocykli

12:00 – 18:00 Dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, trampoliny

12:00 – 20:00 Ekspozycja tuningowanych samochodów

12:00 – 01:00 Zaplecze handlowo-gastronomiczne

12:10 – 13:00 Lądowania samolotów i motolotni

13:00 – 14:00 Wypiek chleba na żywo

13:00 – 13:30 Pokaz modeli latających

13:00 – 18:00 Ekspozycja samolotów ultralekkich

13:30 – 14:30 Skoki spadochronowe w tandemie

13:30 – 14:00 Pokaz udzielania pierwszej pomocy

14:00 – 15:30 Landkiting

14:00 – 14:30 Pokaz modeli latających

14:30 – 16:00 Konkursy

14:30 – 16:00 Loty obserwacyjne AN-2

14:30 – 16:00 Loty samolotów ultralekkich

16:00 – 18:00 Loty motolotniami

17:00 – 20:00 Loty paralotniowe

20:30 – 22:00 Loty balonem na ogrzane powietrze

22:00 - ….:…. Tańce Hulańce

 

Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, a festyn zakończy się biesiadą do białego świtu.

 

Natalia Kowalska

Więcej info: kowalska.com@gmail.com

pik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba jakoś zgłaszać swoje uczestnictwo w pokazach ???

 

Czy jest szansa byście drukneli więcej plakatów jeżeli takowe macie

- chciałbym w Chełmnie pozawieszac wszędzie gdzie się da !!!

 

 

ps. coś mi się wydaje, że miejscowość Czarże chyba się nie odmienia w ten sposób... powinno byc chyba "w Czarżu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, wreszcie coś się dzieje bliżej niż 200km od Bydgoszczy.Trzymam kciuki żeby się udało i do zobaczenia 25-tego. :D

 

Jeżeli się uda spróbujemy coś zorganizować jeszcze w sierpniu lub początek września koło Chełmna.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadliśmy, zobaczyliśmy, i nawet polataliśmy: :jupi:

 

- pomysł imprezy super.

- wiary sporo było.

- samoloty,motolotnie, tunning hondy, quady - jednym słowem było nawet co oglądać...

 

... a zapomniałbym i onas, niestety potraktowano nas jak małych wyrzutków i tylko akrobatom z Torunia pozwolono chwilę latać na pasie startowym..

 

Polataliśmy jednak chwilę na bocznej części "pola" na którym odbywał się piknik.

 

Moim zdaniem było ciekawie ale organizatorka takiej imprezy dopiero raczkuje (chodzi oczywiście o sposób organzacji takiej imprezy) ...

 

kilka fotek dziś tu wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dodatkowych zdjęć :)

 

Z atrakcji przygotowanych dla widzów można było polatać motolotnią:

img1575hvf.jpg w800.png

 

..Antkiem:

img1586dxw.jpg w800.png

 

..a także samolotami ultralekkimi:

img1583g.jpg w800.png

img1621edm.jpg w800.png

 

Modele niestety uchwyciłem tylko na ziemi..Zaprezentowała się ekipa z Torunia, robiąc dwa kilkunastominutowe pokazy. Było na co popatrzeć :)

img1580u.jpg w800.png

img1607fib.jpg w800.png

 

Było także kilka motocykli i samochodów Honda Team Bydgoszcz. Jeden z ciekawszych wystawionych motorów:

img1636i.jpg w800.png

 

Jeszcze rzut oka na Pirata :wink:

img1637rah.jpg w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Festyn w sumie był fajny :) polataliśmy wszyscy troche i było ogólnie miło!fajnie też było zobaczyć kolege malinn oraz smootny i innych których z forum nie za bardzo kojarzyłem :D zapraszam teraz na Święto Lotnictwa 22 sierpnia które będzie u nas na lotnisku w Inowrocławiu :) Zdjęć nie wstawiam bo po co powtarzać zdjęcia..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Festyn w sumie był fajny :) polataliśmy wszyscy troche i było ogólnie miło!fajnie też było zobaczyć kolege malinn oraz smootny i innych których z forum nie za bardzo kojarzyłem :D zapraszam teraz na Święto Lotnictwa 22 sierpnia które będzie u nas na lotnisku w Inowrocławiu :) Zdjęć nie wstawiam bo po co powtarzać zdjęcia..

Pozdrawiam

 

podeslijcie foty na maila którego wam podesłałem...

 

 

Nie spisali się..Nie ma żadnego zdjęcia modelu, chociaż gość z ekspresu robił zdjęcia właścicielowi EasyGlidera, i to nawet sporo..Ekipę z Torunia na pewno też obfotografował..

 

- Heh a tak liczyłem na oskara dzięki mojemu EG PRO :jupi: , po prostu zawiedli mnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość to zwykły fotograf (płaca mu pewnie że obfotografował co się da a potem kto inny dokonuje selekcji , ja tez pozowałem przy Antku kazał ludzion wymachiwać rekoma tylko po co i tak ktos robi selekcję kto nie ma o tym pojecia taki duzy festyn a oni wola wrzucić do gazety 70 % reklam zamiast relacji i ja mam za to placic ?!!!Dobrze że od 15 lat nie kupuje zadnych dzienników)a wywiady robiła chyba jakas stażystka(nawet całkiem na rzeczy) (dlatego napisali AM2 zamiast AN2 ale jest spoko po raz pierszy leciałem AMem2 :rotfl: )generalnie siedzi sobie jakis kolo w redakcji :crazy: co nie pojecia o bożym świecie kleci pleci jakies wypociny i jest cool.Strasznie frajerska gazeta ten Express ale ludzie ja kupują (inne sa jeszcze gorsze generalnie nie ma w tej chwili nic godnego uwagi).

 

Powiedzmy sobie szczerze to cód że nie było ofiar smiertelnych ,pas do lądowania wielkosci sznurowadła , dzieci przy pasie ,samochody na sciezce podejścia ,zanych zabezpieczeń ,tylko profesjonalizmowi pilota i wiatrowi należy zawdzieczać że Antek sie mieścił ,o reszcie nie piszę żeby kogoś nie urazić ,totalna amatorszczyzna jak to w Polsce póki ktoś nie zginie jest spoko i nic się nie dzieje dziwne że kontrola lotów sie na to zgodziła ale przecież ja nie jestem expertem w tej materii kto był sam wie jak było.

 

Pozatym było miło spotkac sie z kolegami i wogule.

 

to co piszesz jest nie ważne :jupi:

- ważne jest to że to ja miałem być w gazecie - a jakiś sznurek mnie nie dał na rozkładówkę !!!! ehh

bezpieczeństwo i inne są nie ważne ...... to miałem być ja... hehehheheheheheheheheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.