Skocz do zawartości

Rozwiązanie napędu lotek-Proszę o opinie


tom000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Konstruuje właśnie mały model szybowca(1,2m) Grubość skrzydła nie pozwala na montowanie w nich serw dla tego kombinuje coś takiego:

 

1584ba89ce177a2dmed.jpg

 

Popychacze lotek to ze żółte proste linie.Są to struny gitarowe prowadzone w skrzydle w białej koszulce bowdena. Skrzydła są dzielone na środku. A idea polega na tym że końcówki strun przy montażu skrzydła maja wchodzić w bolce wystające z orczyka skrzydła.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

Jakieś realne zdjęcia wrzucę po południu jeśli będzie potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idea polega na tym że końcówki strun przy montażu skrzydła maja wchodzić w bolce wystające z orczyka skrzydła.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

Jakieś realne zdjęcia wrzucę po południu jeśli będzie potrzeba

a/ chyba orczyka serwa ...

b/ :? Chyba nie bardzo :?

i tu Rafał B. się powinien zgłosić: Jak zrobiłeś sterowanie lotkami w ostatnim rzutku " ?? rzuć fotką i tom000 będzie w domu ...

Tam właśnie jest to rozwiązane ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy nie będzie luzów i czy przełożenie siły z serwa na lotkę będzie względnie małostratne.

Jak będziesz odłączał skrzydła to za każdym razem będziesz to musiał odłączyć.

Może będzie się z czasem wyrabiać, albo będziesz musiał za każdym razem trymować.

Wstaw realne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdzie niestety u mnie:

-Ze względu że skrzydło jest już na ukończeniu

-Ze względu na to że lotka nie jest przy samym kadłubie(to może nie jest wielki problem)

 

Obiecanych fotek nie wrzuciłem bo musiałem trochę dłużej zostać w pracy i właśnie wruciłem( 21godz mój dzisiejszy rekord :evil: )

Potem wrzuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak będzie wyglądał mój nowy dziwoląg :mrgreen:

 

9e21fbabc5acb9damed.jpg

 

55fbe1aa88bd5d39med.jpg

 

b262cf8805da650dmed.jpg

 

6ca1fc4ba7b1dd40med.jpg

 

Bowden jest prowadzony w skrzydle i robi zakręt o 90st Druciany rdzeń kiepsko w tym chodzi ale struna gitarowa idealnie.Już raczej za późno na jakieś drastyczne zmiany.Muszę tylko dokładnie dobrać średnicę prętów wystających z orczyka a końcówką struny(tą wypiłuje z jakiegoś kawałka metalu i zlutuje ze struną.Model muszę skończyć na przyszły piąek więc pewnie wtedy się okaże czy jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za dużo kombinowałem i się post skasowałem. W każdym razie proponowałem rozwiązanie z DLG czyli sprężynki + linki nylonowe. W sumie tak dużo przerabiania nie ma, trzeba by tylko jakoś rozwiązać załamanie linki w skrzydle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po przerwie

No więc model ukończyłem i po tygodniowych testach stwierdzam że system działa :mrgreen:

Model przez tydzień katowałem dość intensywnie i jeśli chodzi o lotki wszystko było ok

 

Poniżej fotki:

 

8e2aa77f497f4ca9med.jpg

 

4259cac132d2d715med.jpg

 

83306a1f57ef0464med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem co w tym śmiesznego :roll: Właśnie zmierzyłem strunę- 0,9mm

Rurkę pewnie i wyciera ale to wycieranie będzie trwało ładnych parę lat bo struna opleciona jest drutem o przekroju okrągłym(nie jest to drut kolczasty) a droga jaką przebywa struna przy max wychyleniach to ok 10mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.