Skocz do zawartości

Naprawa Lamy V4


Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że mogę kupić kwarc CH 67 35.070 RX firmy e-sky i włożyć go do Lamy i będzie on współpracował z kwarcem z Optica ?

Optic na 100% będzie działał z Lamą ? Bo może lepszym rozwiązaniem jest kupić nadajnik do lamy używany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kwarce nie "współpracują". Współpracuje nadajnik i odbiornik na tym samym kanale. Kwarce mają być na ten sam kanał, odpowiednie do danych urządzeń. Czyli Optic ze swoim, Lama ze swoim (ale działa też Jeti, Pelikan i inne)

 

W moim JR jest kwarc do Graupner/JR, a w Lamie jest kwarc Pelikana. Działa :D

Nadajnik do Lamy jest mocno plastikowy i prościutki. Nie warto, jak już masz Optica. Masz subtrimy, expo i inne smakołyki. Chyba, żeby go dodatkowo męczyć w symulatorach zamiast Optica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jutro do modelarskiego zamówić kwarc na mój kanał z Optica, bo nie było i rozumiem, że musi śmigać ?

 

Gdy żyroskop nieruchomo jest na ramie też wszystko wariuje.

 

Jeszcze muszę tylko skombinować coś na szybkę bo była popękana i ją wyciąłem.

amao.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musi i nie ma zmiłuj. Lama to jest helik prosty do bólu.

Słuchaj, masz przecież jakieś kwarce nadawcze do Optica. Nie było do kupienia żadnego Jeti/ESky/Pelikana na pojedyńczą przemianę i stosowny kanał ? Lama taka wybredna nie jest...

 

Moją mam zamiar przebudować na trójfazówki. Ale nie zestawem z HC, tylko samemu. Albo może zrobić drugą, od początku bezszczotkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie było, ja byłem w sklepie który zajmuje się tylko samochodami, a właściciel latał Lamą i mi kilka części używanych sprzedał, a kilka nowych jakie mu zostały.

Jutro pojadę do modelarskiego, który zajmuje się głównie samolotami tylko, że tam nie uznają firm jak e-sky, pelikan etc. więc sądzę, że za kwarc do Lamy dam ok. 40zł (na kanał Optica) i to jeszcze będę muszał czekać, aż zamówią. Ale cóż, w końcu może będzie śmigać :lol:

 

*Wie ktoś ile się będzie ładował pakiet do Lamy ładowarką WOW-RC (taką najprostszą), ładowarka jest prawie identyczna jak ta E-sky'a.

Dla porównania 3s 1650mAh od 3.2V na cele nabija w 4h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeti uznają ? Skoro i tak mają zamawiać... Linux, zamów sobie przez net, do domu Ci przyniosą i w dodatku taniej :lol:

 

Dla porównania 3s 1650mAh od 3.2V na cele nabija w 4h ?

To daje jakieś 500mA prądu. Lamę naładuje pewnie w 1.5-2h, ale ponieważ pakiet jest 2S, to może i szybciej, może na 2S daje więcej. Kto ją tam wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale nie mam pojęcia jakiej firmy zamówić, żeby to wszystko działało?

Mógłbym prosić o link do jakiegoś sprawdzonego sklepu gdzie otrzymam niedrogi kwarc odbiorczy, która na 100% będzie działał ? Będzie współpracować kwarc Hiteca w nadajniku, a E-Sky'a w odbiorniku ?

 

Dobrze rozumiem, że każdy kwarc działa z każdym kwarcem i każdy może być innej firmy tylko muszą się zgadzać kanały ? Ale nie każdy odbiornik/nadajnik działa z kwarcem danej firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=143_145_149&products_id=1449

 

powino dzialac. Poproś o jakąś tania wysyłke, tylko dobrze zapakowane, bo kwarce nie wytrzymują wstrzasów.

 

Dobrze rozumiem, że każdy kwarc działa z każdym kwarcem i każdy może być innej firmy tylko muszą się zgadzać kanały ? Ale nie każdy odbiornik/nadajnik działa z kwarcem danej firmy ?

 

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbacz, nie mylisz się. Ważne jest pasmo i numer kanału. Każdy numer ma swoją częstotliwość. Tabele kanałów do wygooglania :)

 

Co do napisów na kwarcach, to może być różnie, bo rzadko który kwarc jest rzeczywiście na częstotliwość kanału, na który jest przeznaczony.

Kwarc nadawczy może mieć np. 2-3 razy mniejszą, bo pracuje na 2 lub 3 harmonicznej. Z kolei odbiorczy jest np. 455 kHz albo 465kHz "obok" (pojedyńcza przemiana, zależy od tzw. częstotliwości pośredniej w odbiorniku) albo nawet 10,7 MHz niżej (podwójna przemiana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rany. Nie będą dowolne, z bardzo dużym pradopodobieństwem będzie tam właśnie 35.070MHz. To jest częstotliwość kanału - chociaż nie jest to częstotliwość rezonansowa kwarcu.

tabela-rc.jpg

 

Podprowadziłem obrazek z forum epheli. Mam nadzieję, że mi to wybaczą.

 

Odpowiedź na pytanie - tak, możesz. Działają kwarce Esky, Jeti i Pelikan, na pojedyńczą przemianę. Dziwię się w ogóle, że jeszcze nie masz tego kwarcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ostatecznie już zamówię kwarc :mrgreen:

Jeszcze muszę się upewnić.

Mogę zamówić:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1199

I napisać do sklepu, że ma być kanał 67 i to wszystko.

lub

na Nastiku http://www.nastik.pl/kwarc-odbiorczy-jeti-model-35mhz-p-227.html i też napisać, im tylko kanał 67.

Jednak znalazłem też ten sam kwarc za 19zł na stronie http://www.rc-modele.pl/product_info.php?cPath=117&products_id=1727&osCsid=f96a69262d9e7db4221e760cbbd41290

 

Lepiej zamówić w sprawdzonym Nastiku czy modele.sklep czy w tym sklepie gdzie taniej ?

Ważne jest tylko żeby poj. przemiana i 67kanał ? Kwarce JETI na 100% działają z Lamą ?

 

Staram się teraz uważać z internetowymi zakupami i ogólnie raczej nie kupuję już w takich sklepach po tym jak zamawiałem serwa w rc-sklepie i przez 2 miesiące serw nie było, a pieniędzy sklep nie chce zwrócić i sobie pojechał na urlop... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno dam drożej ale wezmę w Nastiku, tylko czy na 100% zamawiając http://www.nastik.pl/kwarc-odbiorczy-jeti-model-35mhz-p-227.html wszystko będzie śmigać... ?

 

Nie będzie działać :evil:

Zamówisz Jeti, dostaniesz i tak Pelikana, a jak nie dasz wcześniej na mszę gregoriańską koncelebrowaną i nie odwiedzisz świątyni w Kioto, a wcześniej nie rozsypiesz popiołu z drzewa sandałowego, przez lewe ramię i stojąc na jednej nodze na rozstajach dróg w bezksiężycową noc, to Twoja Lama nigdy nie oderwie się od ziemi.

 

Apage :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to już nie wiem co robić :(:(:(

 

 

 

 

 

 

____

 

Na Nastiku nieczynne, na modele.sklep wysyłka 15 zł... Chyba spytam tam gdzie mieli po 19zł czy na 100% dostępne etc. i zamówię tam, chyba, że nie będzie.

 

*

Apage

Co to znaczy i co to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux, zadziwiasz mnie.

Apage znaczy odejdź. To łacina. Generalnie odejdź na chwilę od kompa i zapoznaj się z paroma przysłowiami, jak też ze znaczeniem słowa ironia :roll:

 

Od kilku dni tłumaczymy Ci, że tak, ten sam kanał. Tak, pojedyńcza przemiana. Tak, w odbiorniku Lamy zadziała kwarc prawie każdego producenta.

A Ty w koło swoje.

Ileż można... :wall: o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.