Skocz do zawartości

Bateria lipol


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam problem. Kupiłem wczoraj baterie lipol 11,1 volt 1300mah, a po naładowaniu ma 7volt i 900 mah. Nic z tego nie rozumem. Bateria jest 3s i to wygląda jakby 1s nie działała. Czy mam kupować nową czy coś da się zrobić z tą??

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Podstawowe pytanie: czym zasilasz ładowarkę?Bo jeżeli jakimś małym zasilaczem np:gniazdkowym to zapomnij o prawidłowym ładowaniu.Jeżeli ładujesz pakiet 3s to ładowarka musi być zasilana napięciem około 15V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam P., próbujesz dyskutować podpierając się cytatami z wikipedii których na dodatek nie bardzo rozumiesz

Bateria może być :

akumulatorowa

wannowa

artyleryjska

przeciwlotnicza

 

W sensie elektrycznym bateria oznacza ogniwo elektrochemiczne jednorazowego użytku

Wszystkie inne ogniwa odnawialne -przyjmujące z zewnątrz , akumulujące energię by w dowolnej chwili ją oddać do obciążenia nazywa się akumulatorem.

 

Warto zauważyć że w wielu językach nie występuje zwrot "akumulator" i wszystkie ogniwa nazywa się tam "bateriami " jednak po tym określeniu następuje zawsze sprecyzowanie jaka a z tego łatwo wywnioskować czy jest to ogniwo wielo czy jednorazowe .

 

Samo słowo bateria jest wieloznaczne podobnie jak słowa klucz , zamek itd....... słowo bateria oznacza zespół co najmniej dwóch urządzeń /maszyn /przedmiotów

 

Wikipedia ma tyle błędów i niedomówień że można łatwo wsiąść na minę

 

W Polskiej terminologii elektrotechnicznej występuje:

bateria - jako ogniwo jednorazowe

akumulator - jako ogniwo magazynujące ( wielokrotnie odnawialne)

bateria akumulatorowa - jako zestaw akumulatorów - minimum 2 akumulatory połączone szeregowo bądź równolegle

 

 

Akumulator może być baterią w sensie ogniwa ale odwrotnie nigdy ....

 

bo nie da rady baterii naładować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ok, poszedłem z powrotem do sklepu, gościu bajerami popatrzył na akumulator i z twierdził, że błąd produkcyjny :| i wymienił na 1000mah (taką wolałem bo była mniejsza i lżejsza). No ale wiecie o co mi chodzi pisząc bateria :mrgreen:

Dzięki i tak za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: robimy zakłady jak długo Janusz zabawi tutaj bez krawata?:)

 

Drogi Januszu. Proszę zacznij używać słownika. Każdy wyraz napisany z błędem w Mozilla Firefox (taka przeglądarka) będzie podkreślony na czerwono. Pamiętaj również o poprawnej polszczyźnie albo nie zdobędziesz przychylności moderatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.