Skocz do zawartości

Yak 54 74" Extreme Flight


Rekomendowane odpowiedzi

Jest mnostwo watkow w internecie na temat tego modelu z silnikiem benzynowym- poszukaj "EF Yak 74 Brillelli 46GT", a troche tego znajdziesz. U mnie na lotnisku lata taki yak z mvvsem 26 z rura, ale nie mialem jeszcze okazji go obejrzec w locie- tuz przed moim przyjazdem na lotnisko wyrwane zostalo podwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie benzyne zrobisz z tego modelu latające imadło. Saito 180, YS 160, ASP 180AR a taniej to OS 160FX OS 120AX z rurą OS 140RX.IDealny wg mnie będzie Saito 180 jednak jest to drogie latanie niestety to jest bolączka modeli tej wielkosci jak benzyna to za ciężki, a jak żarka to paliwowy smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po diabła 17kg ? to nie model 2,6m takie serwo tylko niepotrzebnie obciąża odbiornik.Do tego Yaczka w zupełności serwa standart z ciut podwyzszoną mocą wystarczą. Na kierunek coś koło 10kg wiadomo, że tam siła jest potrzebna.Serwa, które dobraliśmy są i tak z zapasem cenowo nie wyszło kosmicznie, a firma znana serwa sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie radek, najgorsze jest to że wypowiada się ktos kto pojęcia nie wie o czym mowi :)

Takie coś możesz zostawić dla siebie wszechwiedzący Maćku.

 

Po diabła 17kg ? to nie model 2,6m takie serwo tylko niepotrzebnie obciąża odbiornik

Powiem Ci szczerze że mam w modelu 2 takie serwa na wysokości, 2 na lotkach Hitec HS-635HB i 1 na kierunku takie samo.

Przy pakiecie 6v. i przy wszystkich ruchach serw poziom na wskaźniku nie spada nawet o 1 "kropkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj im obciążenie i podłącz amperomierz :D W powietrzu nie chodzą serwa na pusto jak na ziemi tam stery dają opór i takie machanie na ziemi i badanie sytuacji na wskaznik napiecia jest jak rozbrajanie bomby przy pomocy obcinaczek.Wystaw rękę przy 80km/h za okno a zrozumiesz o co mi chodzi.Takie 17kg serwo przy obciązeniu potrafi łyknąć 3A a scieżki w odbiorniku są cieniutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystaw rękę przy 80km/h za okno a zrozumiesz o co mi chodzi.Takie 17kg serwo przy obciązeniu potrafi łyknąć 3A a scieżki w odbiorniku są cieniutkie

 

Ty już nie przesadzaj. Pomóż dobrać MacFlyer'owi wyposażenie ale pamietaj o tym aby nie wyszło:

Imadełko :crazy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty już nie przesadzaj. Pomóż dobrać MacFlyer'owi wyposażenie ale pamietaj o tym aby nie wyszło

 

Przeczytaj cały temat raz jeszcze, a znajdziesz post w którym to uczyniłem.Jak naraźie MC flyer idzie w dobrym kierunku wybrał odpowiedni silnik do tego modelu duzy moment obrotowy, wielkie smigło czyli to co w 3D liczy się najbardziej.Imadło nie wyjdzie, bo motorek jest znacznie lżejszy od benyzny, a mocy da od groma dodatkowo zastosuje lekki akus do odbiornika i w miarę mocne lekkie i tanie serwa.Niskim kosztem nic lepszego do tego modelu włożyć nie idzie chyba, że znajdzie się jakiś magik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj im obciążenie i podłącz amperomierz :D W powietrzu nie chodzą serwa na pusto jak na ziemi tam stery dają opór i takie machanie na ziemi i badanie sytuacji na wskaznik napiecia jest jak rozbrajanie bomby przy pomocy obcinaczek.Wystaw rękę przy 80km/h za okno a zrozumiesz o co mi chodzi.Takie 17kg serwo przy obciązeniu potrafi łyknąć 3A a scieżki w odbiorniku są cieniutkie.

 

Się czepiłeś ścieżek :rotfl: Ścieżki sa od sygnału, zasilanie jest realizowane poprzez listwę, zajrzyj do odbiornika :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj im obciążenie i podłącz amperomierz :D W powietrzu nie chodzą serwa na pusto jak na ziemi tam stery dają opór i takie machanie na ziemi i badanie sytuacji na wskaznik napiecia jest jak rozbrajanie bomby przy pomocy obcinaczek.Wystaw rękę przy 80km/h za okno a zrozumiesz o co mi chodzi.Takie 17kg serwo przy obciązeniu potrafi łyknąć 3A a scieżki w odbiorniku są cieniutkie.

 

Się czepiłeś ścieżek :rotfl: Ścieżki sa od sygnału, zasilanie jest realizowane poprzez listwę, zajrzyj do odbiornika :devil:

 

Paweł, poprzez jaką listwę? własnie rozebrałem Graupnera C17 i z tego co widzę to zasilanie (plus) przeprowadzone jest jedną cienką scieżką przez wszystkie kanały ,z minusem oczywiscie jest tak samo , bolce z sygnału każdymi osobnymi scieżkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.