Skocz do zawartości

połączenie tower pro 2406-21 i mag8


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

dziś dotarła do mnie paczka ze sprzętem ale mam problem z podłączeniem silnika i regulatora mianowicie na regulatorze mam opisane która faza jest która ale na silniku już nie. domyślam się, że środkowy (żółty) kabel to faza 2 ale nie wiem jak z czerwonym i niebieskim???

 

regulator:

- żółty f1

- czerwony f2

- czarny f3

 

fotka:

3faz.jpg

 

i czy normalne jest to, że silnik "przeskakuje" jakby na zapadce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski kabel do czarnego podłącz a reszta po kolorach raczej. Mam taki sam silnik, co masz na myśli mówiąc "przeskakując jak na zapadce"? Silniki 3f mają silne magnesy neodymowe to sprawia ze jest takie wrażenie "przeskakiwania" , chyba że mówisz o czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki podłączasz w dowolnej kolejności i uruchamiasz. Jeśli zakręci się w złą strone, zamienisz dowolne dwa miejscami. Fabryczne kolory nie mają nic do rzeczy i niczym się nie sugeruj (chyba że silnik i regulator z tej samej firmy). Nic nie spalisz. Silnik wyraźnie przeskakuje, bo ma pewnie niedużą liczbę magnesów. To ich przyciąganie do zębów stojana daje takie odczucią. pozdr.

Widzę, ze wszyscy pisaliśmy w tym samym czasie. Można by to sprzątnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem gdzieś na forum ze ktoś miał problem ze mu silnik nie startował (piszczał tylko) doradzono mu żeby zamienił jeden dowolny kabelek i to mu pomogło. Mam identyczny sprzęt jak Ty, tylko ja mam 18A mag 8 kable są tak połączone: czarny z niebieskim, żółty z białym a czerwony z czerwonym, i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulatorze rozetnij osłonę z termokurczki i od strony, gdzie jest dużo, w rządkach tranzystorów), do istniejącej blaszki aluminiowej dołóż radiator z jakiegoś starego komputera. Przytnij go do wymiaru i naciągnij nową termokurczką i wytnij w niej okienko. Będzie lepiej i pewniej działał niż ten 18A. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulatorze rozetnij osłonę z termokurczki i od strony, gdzie jest dużo, w rządkach tranzystorów), do istniejącej blaszki aluminiowej dołóż radiator z jakiegoś starego komputera. Przytnij go do wymiaru i naciągnij nową termokurczką i wytnij w niej okienko. Będzie lepiej i pewniej działał niż ten 18A. pozdr

 

 

kolego bubu ! jak widać kiepsko u ciebie z elektryką. Myślisz że regulatrory palą się z braku radiatorów czy może z przeciążenia. Traznzystory użyte z danym reglu mogą przepuszczać tylko określony prąd. Czyli jeżeli regiel jest 12A to tyle będzie przepuszcał no może chwilowo 15A.

 

 

zagadka dla kolegu bubu2: Masz żarówkę 220V 40W czy jak dasz dwa razy większą bańke szklaną do bedziesz miał zarówke 220v 100W ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

zagadka dla kolegu bubu2: Masz żarówkę 220V 40W czy jak dasz dwa razy większą bańke szklaną do bedziesz miał zarówke 220v 100W ?

Nie co najwyżej 80W ;D .A tak na poważnie ten silniczek potrafi zagrzać nawet ten zalecany regler,ja zakładam do nich 25A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bubu ! jak widać kiepsko u ciebie z elektryką. Myślisz że regulatrory palą się z braku radiatorów czy może z przeciążenia. Traznzystory użyte z danym reglu mogą przepuszczać tylko określony prąd. Czyli jeżeli regiel jest 12A to tyle będzie przepuszcał no może chwilowo 15A.

 

Ja też jestem kiepski z elektroniki ale zapytam przy okazji kolegę meloow dlaczego wówczas podawana jest wartość nominalna i chwilowa skoro mogą jedynie przepuszczać z góry założony prąd?

 

I co ma obrazować w tym przypadku przykład z żarówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloow, zostawię to bez komentarza, skoro się tak znasz. Z tą bańką to trochę palnąłeś (a może nie trochę), ale się przecież znasz. A jeśli już lubisz o żarówkach, słyszałeś o tzw. przewoltowanych? i też nie chodzi o wielkość bańki. Ale skoro się znasz, to pewnie słyszałeś, a na pewno nie używałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regler nie może zostać wymieniony za dopłata bo 18A nie mają. poradzono mi założyć mniejsze śmigło i powinno chodzić (podobno sprzedawano zestawy w mojej konfiguracji i chodziły bez problemu). silnik ma 1650kV (do Guppyego zalecaja 900-1100 o ile pamiętam) to może nie będzie źle z mniejszym śmigłem. a i na full gazie też kręcić nie będę. a jak się regler spali to kupię nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ali1983 poponuję zakup odpowiedniego regulatora zalecanego do tego silnika.

 

 

 

OT

 

BUBU2 czy wiesz że:

 

dla żarówki 220V różnica w zasilaniu o tylko 10V może spowodować obniżenie czasu eksploatacji owej żarówki nawet o 40%. ;)

 

posty nie na temat polecą dziś do kosza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.