Skocz do zawartości

Czym pokryć makietę historycznego szybowca?


pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zacząłem powoli prace (na razie rysunki wykonawcze ) nad modelem makiety szybowca ABC o rozpiętości 1800 mm. Chciałbym aby było widać zarys konstrukcji skrzydeł wewnątrz ( pokrycie lekko prześwitujące). Szybowiec był kryty płótnem a jego barwa była w kolorze żółtopomarańczowym. Czy po pokryciu Koveralem taki efekt jest do uzyskania ? Jest on w kolorze białym i wymaga malowania. A to może popsuć cały efekt. Czy ktoś zna jakiś inny sposób? W ostateczności skłonny jestem pokryć żółtym lub pomarańczowym szyfonem ale nie zawsze można go namierzyć w sprzedaży. A może ktoś zna typ folii która da taki efekt.

 

Pozdrowienia Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pokryjesz Koverall'em to będzie biały. Gdy pokryjesz folią typu "płótno" kolorem Antique to przesmitywać będzie nawet struktura balsy oczywiście w miejscach styku. Jest jeszcze inny materiał ale zapomniałem jak się nazywa. On również jest transparentny w dużym stopniu charakteryzuje sie tym, że w dotuku jest jakby podgumowany - sprawia wrażenie lepkości. Szybowiec z poniższej fotki tym własnie był kryty.

 

42104976.jpg

Niestety nie mam lepszej fotki uwidaczniającej tę transparentnosć. Ale kolor też chyba nie ten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za szybką odpowiedź!

Przyjrzałem się w necie folii Oracover Oratex antique i na razie nie widzę nic lepszego. Trzeba będzie go zrobić na żółto i dodać elementy brązowe. Widziałem gdzieś na foto z zawodów w Niemczech folię w kolorze piasku. Może ktoś ma namiary.

 

Pozdrowienia Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepcio 11, ten Antique to chyba właśnie jest piaskowy a nie żółty. Przynajmniej tak tu wygląda -> http://www.rc-ikar.pl/towar/oracover/cennik.html

z uwagą, że

UWAGA, ze względu na ograniczoną kolorystykę sprzętu komputerowego przedstawione kolory mają charakter poglądowy. Jeżeli chcesz poznać rzeczywistą barwę danej folii mamy możliwość wysłania próbek handlowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym antique to trafiony pomysł. Dzięki. Ale odpowiedź Henia dała mi do myślenia. A może za eksperymentować z nitrocellonem i zabarwić go farbą nitrocelulozową do pokrycia Koverallem? Tylko nie wiadomo czy przy temperaturowym naprężaniu na dużej powierzchni nie wystąpią odcienie.

 

Z pozdrowieniem Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cytrynka kadłuba to chyba wina ustawienia kolorów w aparacie.Barwa skrzydełka podoba mi się.Będzie pasować do ABC-aka. Do tej pory swoje modele pokrywałem papierem japońskim a większe szyfonem stylonowym. Nie mam doświadczenia w kryciu folią.Przydałoby mi się abc krycia. Z Koverallem też nie miałem do czynienia.Stąd te pytania.Jedyną folię jaką używałem to była smoprzylepna. Używaliśmy ją do krycia trenerków. Łatwa w naprawie i tania. Wada - ciężka i "gumiana" na słońcu.

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.