Skocz do zawartości

gumy


zuczki

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucę i ja swoje trzy grosze.

Nie żartujcie z chłopaka z jakąś gumą do majtek. Recepturki ja również używam ale to zależy do czego. Napewno nie do połączeń narażonych na działanie paliwa. A na poważnie to nie ma się nad czym zastanawiać, tylko będąc w sklepie i znając rozmiary połączeń w swoim modelu wybierz intuicyjnie metodą mniej - więcej. Kupujesz gumę. Jak bedzie mniej to się rozciągnie, a jak więcej to dwa razy opleciesz i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz jakąś starą dętkę to utnij sobie taki pierścień - extra się sprawdza :)

 

G... sie sprawdza, jest sztywna, slabo sie rozciaga i szybko podlega zmeczeniu. W rezultacie czego nie można na niej polegac. Jest prawie tak G... jak gumka recepturka.

I nie piszcie mi ze recepturka mozna przymocowac smiglo do PropSavera, bo mozna nawet na babola z nosa, tylko ze to ma wytrzymac kilka-kilkanascie tysiecy obrotow.

Smiglo ma napedzac model, a nie ciac palce, lub wbijac sie w oko.

Skrzydla maja sie trzymac modelu, a w razie kraksy, kreta, czy cyrkla elegancko sie guma ma rozciagnac i zabezpieczyc model.

 

Baxter

P.S. Przepraszam ze sie troche uniosłem, ale postu zmieniać nie będę.

Ponieważ uważam ze bezpieczeństwo jest bardzo ważne, to że sią bawimy "samolocikami" nie oznacza ze mozemy sobie lekcewzyc bezpieczeństwo. A mamy do czynienia z elementami potencjalnie groźnymi. Warto zdać sobie z tego sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta od majtek jest do bani

Używam w różnych modelach od kilku lat i nigdy nie miałem najmniejszego problemu. Nawet w moim RWD 1,7m skrzydło było na gume od majtek i trzymało sie przy 200km/h (tyle pokazywał GPS z OSD), dopiero na ziemi po krecie guma spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy z Was traktują to forum jako forum krasomówcze i piszą różne pierdoły aby tylko zaistnieć. Recepturki, gumy z dętki, gumy z majtek, zaraz będą propozycje używania condomów. I to piszą modelarze z dużym doświadczeniem modelarskim ? A co jest tematem ? Kolega zuczki ma dylemat wyłącznie nad rozmiarem gumy modelarskiej do której nawet podaje link. Cena tej gumy jest "tak zawrotna", że napewno będzie zainteresowany waszymi propozycjami zastępczymi. Przestańcie wypisywać głupoty i merytorycznie odpowiadajcie na zadane pytania.

Kolego zuczki, najlepiej będzie zamówić kilka rozmiarów (i ekonomiczniej z przesyłką). Guma w modelarstwie zawsze Ci się przyda i dobierzesz sobie odpowiedni rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie piszcie mi ze recepturka mozna przymocowac smiglo do PropSavera, bo mozna nawet na babola z nosa, tylko ze to ma wytrzymac kilka-kilkanascie tysiecy obrotow.

Smiglo ma napedzac model, a nie ciac palce, lub wbijac sie w oko.

Nie zdawałem sobie z tego sprawy do momentu, gdy została mi dziura w ręce na 3 cm po wyjęciu śmigła. :shock: Nie ma co żałować tych paru złotych.

 

A przy okazji jakich gum używacie do propsavera i gdzie je można kupić. Słyszałem o jakiś uszczelkach, czy coś. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Braxter sorrki ale nie mogłem się powstrzymać

 

fragment z filmu chłopaki nie płaczą.

 

– Masz prezerwatywę?

– Mam.

– To pożycz.

– Ale mam jedną.

– Nie szkodzi, daj, ty możesz bez.

– Ale ja już mam na sobie...

– Chodzisz w prezerwatywie od rana?

 

na prop'a O-ring też jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.