Skocz do zawartości

balancer do Li-Poli 3sp1??


czhomik

Rekomendowane odpowiedzi

A jakiej marki masz ogniwa/pakiety? Słyszałem że dobrze jest kupić balancer producenta akumulatorków które posiadamy...

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

 

I używac tylko przy pełni księżyca w godzinie duchów. :rotfl:

 

A widziałeś balancer KOKAM, (pomijajac profesjonalne stacje do ładowania zespołów ogniw) to jest maraka jednego z producentów ogniw zresztą całkiem dobrych - zastanów się chwilę niczym coś napiszesz. Co ma wspólnego firma zamawiająca np. pakiety u producenta ogniw z balacerem który zamówiła gdzieś indziej. A wszystko to sprzedaje pod swoją marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że mam pakiet 3S1P - FullyMax 1050mHa i ładowarkę Pulsar 2 firmy ELPROG :)

 

A jakiej marki masz ogniwa/pakiety? Słyszałem że dobrze jest kupić balancer producenta akumulatorków które posiadamy...

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

co do tego to bardzo bardzo wątpię i zgadzam sie z wypowiedzia armanda :D

 

a czy mógłbym prosić o jakiś link do tego balancera firmy kokam ?gdyż jakoś niemoge go nigdzie znaleźć ?i gdzie go można dostać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@armand: zastanowiłem się przed napisaniem tego posta :D, napisałem to co gdzieś wyczytałem (nie podrzuce linka bo to byla ponad 1,5 miesiąca temu, a mialem formata...), raczej logicznym jest że firma która robi ogniwa, może nie robić balancerów, a sprzedawać je pod swoją marką. Chodziło mi o to że właśnie balncery firmowane znakiem danej firmy np. FullyMax, moją "jakieś tam magiczne właściwości", które są specjalnie dobrane do ogniw tegoż właśnie producenta :D.

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek: a napewno na Rotelu to już nic nie będziesz słyszał bo jeszcze na Pianocraft Yamahy to jeszcze coś bedzie słychać :wink:

 

Bartek - słyszałeś o standardach przemysłowych??

To że ktoś coś napisał to nie znaczy, że to nie jest "zdęcie marketingowców" (bez obrazy ludzi zajmujących się promocją i marketingiem) czy po prostu bzdurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@armand: tak słyszałem o standartach przemysłowych, więc napisałem że w sumie nie usłyszałem a przeczytałem... rzuciłem to tutaj, by ktoś potwierdził lub zdementował to, ale jak zwykle zamiast normalnie wyjaśnić to wyszło że jestem spamerem czy kimśtam...

 

 

Pozdrawiam, Bartek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło napisać "czy to prawda, że należy uzywać balansera tej samej firmy ....." -

dostał byś odpowiedź.

A Ty odpowiadasz na czyjeś zapytanie, twierdząco mimo zasłaniania się, że to nie Twoja opinia, ale taką sie staje jak ją wypowiesz publicznie. To nie był cytowanie zródła.

Zadajesz dodatkowe pytanie o firmę pakietów Kolegi - precyzujesz i wskazujesz, ze marka ma znaczenie.

I jak z takiego przekazu mamy wnioskować, że chciałeś tylko "obalenia mitu", wystarczyło jasne zapytanie jak na początku.

A na kogo wydszedłeś to już nie nasza wina i nie próbuj nam tego zarzucać.

Każdy może paść ofiarą marketingu - my też :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również stoję przed zakupem balancera i przyznać muszę że często pada stwierdzenie czy też rada by używać balancera tej samej firmy co pakiet. Jednakże często też równocześnie podana jest przyczyna takiego postępowania która nie wynika z cudownych mocy danego balancera a jedynie to problem standardu wtyczek. Podobny problem przecież był kiedyś z wtyczkami odbiornik-->serwo dziś w zasadzie już z normalizowanymi. A jak to wygląda w przypadku pakietów i balancerów? Czy rzeczywiście każda firma stosuje inną wtyczkę czy jedynie zdarzają się obecnie małe wyjątki? Jestem użytkownikiem jedynie dwóch pakietów li-po marki Dualsky i nie mam porównania ani wiedzy praktycznej - więc pytam?

Jaki balancer akurat do moich pakietów wiem jaki mam kupić i wiem też że ewentualna przeróbka wtyczki to nie problem. Chodzi mi jedynie na jaką skalę istnieje problem zróżnicowania wtyczek.

 

Przykładowe źródło takich rad (jakby nie patrzeć nasze forum :) )

 

http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=955

 

(Tu uwaga - każdy producent pakietów ma swój standard wtyczek do balancerów i swoje balancery. Najlepiej zdecydować się na jedną firmę produkującą to i to - unikniemy problemów)

 

do Armand & Tomek --> Jak widać nie tylko Bartek słyszał o podobnych radach :) a i rzeczywiście zamiast "sprostowania" jego wypowiedzi w sposób cywilizowany (a prędzej czy później zawsze do tego dochodzi) można poczytać nie mały bełkot :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Pulsara, to pewnie zastanawiałeś się przed wydaniem tych paru zł :wink:

 

Popatrz na to, poczytaj o możliwościach i sposobie działania prawdziwego balancera: http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=261 ...

Inne tego typu urządzenie: http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=568

Ja mam coś takiego: http://www.wimarex.ichu.pl/product_info.php?products_id=420&manufacturers_id=13 - tańsze, a podobno działa tak samo (instrukcję mam w garażu, ale zaraz przyniosę).

Edit:

Instrukcja ma 5 stron, ale najważniejsze: ładowanie prądem do 7,5A max 5cel.

Wyrównywanie przy ładowaniu i rozładowywaniu pakietu, funkcje zabezpieczenia przed przeładowaniem i rozładowaniem, wadą wg mnie jest dużo informacji podawanych za pomocą kilku błyskających w różnych sekwencjach diod - bez instrukcji nie ma szans na zapamietanie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubercie nawet nie wiesz jak długo sie zastanawiałem nad zakupem Pulsara 2 :D To było móżdżenie, przemyślanie , szukanie po necie ,wiele rozmów z użytkownikami tej ładowarki co zajęło mi trochę czasu :D Ale teraz mam Ładoware która jeszcze ani razu mnie nie zawiodła i jest strasznie fajna :D

 

A co do balancera to chyba podjąłem decyzje i wezmę tego Lipoly Equalizer firmy robbe z wimarexu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Właśnie analizuje do mojego projektu jakieś sensowne rozwiązanie balancera i muszę powiedzieć ze jak na razie nic ciekawego nie znalazłem . Wszystkie pracują podobnie tzn . po osiągnięciu progowego 4,2 V bocznikuja ogniwo zmniejszając prąd ładowania . Moim zdaniem trochę to bez sensu . Nie wiem jak pracuje lipo eqalizer bo nie mam możliwości zajrzenia do środka . Jeśli ktoś ma jakies informacje z sieci to proszę o wysłanie . Może jakieś opracowanie znajdzie sie na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.