Skocz do zawartości

Ukradziono model podczas terningu do MP !!!


modelpiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No ma to swoje uroki ale... 1500zł. za wolnolotkę :shock: :roll: :|

No niestety takie czasy, niegdyś wystarczyło troche balsy, sklejki i papier japoński i wszyscy sie dobrze bawili. Teraz aby wygrac trzeba mieć pieniądze i jeszcze do tego doświadczenie nie małe, bo technologia jak z dużego lotnictwa. Jest to kolejna klasa, która staje się niedostępna dla przeciętnego Kowalskiego, który zniechęci się z powodu kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle w krajowych zawodach można spokojnie balsowymi konstrukcjami latać gorzej na arenie miedzynarodowej gdzie start systemem floop wymaga duzej sztywności płata a taką daje skrzydło węglowe.balsowe przy mocnym wyrzucie wpada w we flater

Z lotką już nie męczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, siedziałem dość długo w swobodnie latających modelach i pewnego razu po stracie modelu (chyba około 2,5tyś) stwierdziłem, że mnie nie stać na to, ale planuje wielki come back jak zacznę pracować.

Co do techniki to w takich modelach jak pisał Piotrek to balsa jest tylko w żeberkach. Reszta to kevlar i węgiel. Uzasadnione jest to niską wagą jaką trzeba osiągać oraz dużymi wydłużeniami płata. Najlepsze jest to że mimo dość ograniczonych możliwości zmian ciągle są wymyślane jakieś nowinki.

 

Ceny są jakie są. Ale taki model czasami nie da się zrobić w rok. Trzeba czasu a wtedy i koszty się rozkładają.

 

Ps: polecam każdemu by choć raz w życiu wybrał się na zawody modeli swobodnie latających.

 

I parę filmików z Mistrzostw Świata:

 

 

 

I moje ulubione F1B - gumówki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jaka powstanie opinia po tych co się odbyły jak by nie było to były pierwsze w życiu zawody które organizowałem i to odrazu rzucono mnie na głęboką wodę.Było trochę niedociągnięć które mam nadzieje w przyszłości zlikwidować.Narazie jest pomysł by zorganizować tam MP i PŚ pozyjemy zobaczymy jak się to mówi :)

jutro jak bedę w domu wrzucę fotki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.