Skocz do zawartości

Jak podlaczyc dwa silniki w lodce i miec nimi sterowanie?


Janosik72

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem maly slizg z dwoma czterysetkami sterowanie jest z pistoletowki do przodu i prawo ,lewo ale silnikami

Chce wymienic silniki na bezszczotki i wlozyc wlasna elektronike jak zrobic to sterowanie (skret poprzez zwolnienie jednego silnika)

Prosze o pomoc bo kombinuje juz od wczoraj i brak pomyslu

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie najlepszy pomysł, jesli miałbym zmieniac silniki to wstawiłbym odp regulatory i ster. Teraz pływam Admiralem, w którym skręt nastepuje przez wyłączenie jednego silnika. Dynamika takiego pływania jest ograniczona własnie do zakrętów. ale niedługo wstawię do niego spaliniaka i wtedy będzie rasowym Kyosho Lamborgini C- Kat :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem maly slizg z dwoma czterysetkami sterowanie jest z pistoletowki do przodu i prawo ,lewo ale silnikami

Chce wymienic silniki na bezszczotki i wlozyc wlasna elektronike jak zrobic to sterowanie (skret poprzez zwolnienie jednego silnika)

Prosze o pomoc bo kombinuje juz od wczoraj i brak pomyslu

:oops:

Można spróbować wykorzystać mikser V-tail wpięty pomiędzy odbiornik a regulatory. Rozwiązanie bardzo proste i tanie i w razie komplikacji (nie prawidłowego działania) nie będzie kosztowne. Na pierwszy rzut oka wydaje się że będzie jednak wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie najlepszy pomysł, jesli miałbym zmieniac silniki to wstawiłbym odp regulatory i ster. Teraz pływam Admiralem, w którym skręt nastepuje przez wyłączenie jednego silnika. Dynamika takiego pływania jest ograniczona własnie do zakrętów. ale niedługo wstawię do niego spaliniaka i wtedy będzie rasowym Kyosho Lamborgini C- Kat :jupi:

chcialbym uniknac dokladania steru teraz jest juz szybka i bardzo ladnie sterowna i tak bym chcial zostawic ,tylko silniki regle i aparature wymienic silniki mam 4000kv 2830

to mam nadzieje ze bedzie prawdziwym przecinakiem ale te sruby moga wywolywac na ster zbyt duze wibracje

 

 

 

MARCIN133

 

ten pomysl z Vmikserem musze sprobowac

zaraz ide szukac miksera gdzies mialem

zdam relacje co z tego wyszlo

 

Narazie dzieki

czekam na kolejne rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu i tu sie mylisz !

naped juz mam zalozony , na prostej .

nie wiem ile, ale jak blyskawica :mrgreen:

brak tylko zroznicowania predkosci obrotowej na silnikach

co nie daje zadnego sterowania przy szczotkach brak problemow ze sterowaniem ale duzo wolniejsza

teraz "moj stawek pokonuje w 5-6 sekund "

dopracuje sterowanie i czas szukac wiekszego akwenu do moich slizgow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a gaz?

moze ja nie wiem jak dokladnie ustawic nadajnik (aktualnie uzywam juz tylko turnigy a tej jeszcze nie obcykalem)

Zewnętrzny mikser V-Tail posiada dwa wejścia i dwa wyjścia (chyba każdy wie :) ) pierwsze wejście przesyła sygnał na dwa wyjścia dokładnie tak samo jak "Y" kabel <- po to należy podłączyć gaz. Drugie wejście przesyła sygnał na pierwsze wyjście normalnie a na drugie z rewersem <- pod to wejście należy podłączyć kierunek. Ot - cała tajemnica V-Tail mikser.

Wyjścia oczywiście odpowiednio do pierwszego i drugiego regulatora.

 

Jeżeli dysponujesz aparaturą z wolnymi mikserami i odpowiednimi możliwościami nie potrzebujesz żadnych zewnętrznych mikserów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.