Skocz do zawartości

Pytanie do Kolegów prowadzących własny sklep


Maciej Ritmann

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy modelarze. piszę ten temat, gdyż potrzebuję pomocy. chciałbym otworzyć własny sklep w Łodzi. Mam pomysł, informacje kredytowe itp. Nie mam natomiast pojęcia jak wygląda zaopatrzenie takiego sklepu, tzn. czy zwracam się do konkretnych producentów? Jakie muszę spełnić wymogi itd. POTRZEBUJĘ PORADY OD PRZEDSIĘBIORCY, KTÓRY PROWADZI SKLEP, I INTERNETOWY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie (na ktore nie oczekuje odpowiedzi:D) czym chcesz handlowac, jesli rtv/agd/kompy to sobie juz darowac mozesz. Jak nie masz marży -5% to ciezko cos sprzedac :) Innego rynku nie znam wiec tylko przed tym ostrzegam.

Podpisuję się pod tym rękami, nogami, oraz rękami i nogami moich współpracowników. Konkretnie mam na myśli kompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny interes który nadal dział to apteka w dobrym miejscu lub .... warzywniak , pod warunkiem że co 4.00 rano pojedziesz po świerzy towar do rolników u nas na lubelszczyźnie w cenie odpadu.

Sukces murowany.

Reszta, na dzień dzisiejszy, to tylko ................ dużo tych kropek, bo i nerwy od razu poszczają.

 

Sklep internetowy modelarski na kredycie zapomnij , rtv , komputery , też.

Może wypomnij się jako "lowelas" ,ale to też trzeba mieć predyspozycje . :devil:

 

Poważnie to próbuj , bo trzeba , tylko zostaw kredyt w spokoju bo nawet jak Ci wyjdzie , to może |Cię on utopić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie zabieram się za otwieranie sklepu. Jestem na etapie remontowania lokalu i pisania biznesplanu.

Co do kredytu to nie powinno być tak strasznie. Rozmawiałem z kilkoma osobami rozpoczynającymi działalność na kredycie i jakoś sobie radzą.

Postaraj się o dotacje z UP bo 19 000zł zawsze się przyda.

A kredyt całkiem latwo dostać w Banku Gospodarki Krajowej i jest na dosyc fajnych zasadach. Wiecej o nim:

http://www.bgk.com.pl/index.php?module=site&catId=138&pl

Co do zaopatrzenia to ja mam już za sobą rozmowę z jednym polskim producentem i kilkoma hurtowniami. W moim przypadku nie chcę się na starcie pchać w import.

Z hurtownikami niestety mam na razie problemy bo nie chcą dawać cenników osobą nie prowadzącym jeszcze DG ale 1 na 10 spokojnie możesz dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaja18, wszystko słodko i pieknie.............

potem okazuje się że konkurencja kupuje miesięcznie w tej samej hurtowni towaru za 200Tyś PLN więcej i mają na starcie -10% od cen hurtowych i pozamiatane..........

przerabiałem w swoim życiu 6 firm teraz mam 7 ( oby szczęśliwą)

poznałem wielu ludzi z zapałem których pokonał zus , skarbówka, lokal i konkurencja

zapomnieli że otwierając interes mogą nie zyskać klientów przez 5-6 miesięcy w ilości wystarczającej by się utrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie chce dobijac kolegi ale... firma w ktorej pracuje robi obroty na sklepie wyzej wymienione, mamy najlepsze ceny jakie sa mozliwe w kazdej najwiekszej hurtowni komputerowej w pl. W tym momencie na 2% marży (nawet nie pytajcie dlaczego taka, ja w tym sklepie nie pracuje, wymysl szefa) bylismy na 10 miejscu na ceneo. Rachunek ceneo ok. 5tys miesiecznie, juz nie mowiac o skąpcach i innych - razem z 12k na reklame miesiecznie. Tak szefu rozkrecil biznes ze teraz ten sklep musi splacac - duza kwota - firma generalnie utrzymuje sie z czego innego na szczescie.

 

ps. Oczywiscie na allegro mozna bylo znalesc ceny 10% nizsze od naszych z hurtowni, skad? Tego chyba sie nigdy nie dowiem :) Radze omijac ten biznes z bardzo daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że na wszystkim można zarobić w zależności od posiadanego kapitału. Masz dużo środków, jesteś kreatywny, zaradny i masz kilku znajomych to możesz zarobić nawet i na RTV/AGD oraz komputerach. Masz mało środków, jesteś zaradny i kreatywny, uderzasz w produkty niszowe. Czy kredyt na start to dobry pomysł? Nie wiem, nigdy nie korzystałem z takiego rozwiązania, ale wolę wolniej się rozwijać niż strofować się każdym dniem w którym dochód jest poniżej zakładanego...

 

Napewno w modelarstwo już nie warto wchodzić, jeśli mówimy o produktach niszowych. W ostatnim czasie pojawiło się dużo nowych firm i konkurencja jest coraz silniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaja mowisz o komputerowych hurtowniach czy inny biznes?:)

Ja chce zająć się zupełnie inną branżą. Marże będe mógł sobie narzucić ok 15%.

Jak nie wyjdzie to trudno. Zabezpieczenie kredytu będe miał w towarze a żeby nie zwracać dotacji muszę się utrzymać przez rok nawet płacąc same podatki.

Jestem dobrej myśli bo w okolicy konkurencji nie mam a sprzedaż przez internet nie ma szans wygenerować strat czyli jak by nie patrzeć same zyski. Najgorzej będzie z zabawą w urzędach ale w rodzinie mam doradce podatkowego który nieodplatnie mi pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że od 7 lat siedzę blisko władzy i spotykam się z dyrkami, prezesami największych sieci handlowych tj, np. lewiatan, żabki, PSS, Rabat, dorgerie koliber itp. i wiecie co ich trzyma to że są zrzeszeni i tanio kupują a jak sprzedają to czasami z taką marżą że "głowa mała" np. właściciel 2 małych sklepików po 3 latach biznesu kupił sobie auto za 200-300k pln do tego nowa chatka i samochody firmowe. niestety mają już tak rynek połapany że nie da rady się wsicnąć z własnym sklepikiem.

 

ale podstawa do mieć dobre miejsce i klientów ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.