Skocz do zawartości

Pytanie do Kolegów prowadzących własny sklep


Maciej Ritmann

Rekomendowane odpowiedzi

Moja matka prowadzi sklep spozywczy osiedlowy. W promieniu 2km mam 10 supermarketow. Sklep ledwo zipi i tu ceny ani lokalizacja nie maja znaczenia. Ludzie po prostu wola jechac do marketu i rozwalic kase. Co bardziej inteligentni kupuja drozej u mojej matki przez co wydaja w tym samym czasie mniej kasy, kupuja to co potrzebne a nie co sie moze przydac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam strone www.mambiznes.pl. Są tam pomysły na biznes, historie sukcesu(niektóre są niesamowite). Można zostac milionerem, tylko trzeba mieć dobry pomysł. Wg. mnie na polskim rynku ciężko coś takiego założyć, więc raczej trzeba "celować" na Ameryke, lub cały świat tam gdzie biznes jest na wyższym poziomie niż u Nas.

 

http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/97/student_z_milionem_w_kieszeni

 

Ten pomysł był genialny i wątpie aby przeszedł w polsce. Czemu?

Tutaj raczej nie ma nikt pieniędzy aby zaryzykować i wydać na reklame 19.000$, na takiej stronie.

 

Przepraszam za offtop :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że byłem ostatnio na spotkaniu z przedstawicielem pewnej instytucji która daje dotacje to u mnie jest tak że aby dostać dotacje trzeba wypełnić formularz (nie piszę się biznes planu). W owym formularzu piszesz dokładnie ile i na co potrzebujesz oraz i musisz przedstawić że stać cię na zakup tego co potrzebujesz czyli posiadasz gotówkę , kredyt itp. a nie mając kasy, to od razu odpadasz. jak już przejdziesz i zaakceptują Cię to kupujesz za swoje a oni mają ok. 6m-c na zwrócenie Ci kasy. Oczywiście aby dotacja była bez zwrotna musisz utrzymać się na rynku 24-36m-c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dam rade. Jesli myslisz o tym sklepie na serio to przestan w tym temacie pisac. Upubliczniane pomysly bardzo szybko sie realizuja, wierz mi :)

 

Chcesz rady od konkurencji tutaj? Ja bym prosil moda o usuniecie tematu na Twoim miejscu zanim ktos z kasa i mozliwosciami zacznie sklep modelarski otwierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może by mi któryś kolega prowadzący sklep modelarski doradził?

raczej bym na to nie na konkurencje szczegółnie że teraz są takie czasy że nie ma sklepów lokalnych bo każdy prowadzi sklep internetowy co powoduję ze nawet mając sklep w Wólce Małej jesteś konkurencją dla skelu z Wawy.

 

 

Chcesz rady od konkurencji tutaj? Ja bym prosil moda o usuniecie tematu na Twoim miejscu zanim ktos z kasa i mozliwosciami zacznie sklep modelarski otwierac.

nie tyle zacznie otwierać co nakupi towaru i wystawi na półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.