Skocz do zawartości

Letni wypad na Podlasie


pppd

Rekomendowane odpowiedzi

Część z Was może już widziała zdjęcia na rc-cam.info, ale pewnie nie każdy tam zagląda, a pochwalić się chcę :) Tym razem pogoda dopisała! Co prawda wieje niemiłosiernie od tygodnia, ale udało się zrobić kilka ciekawych zdjęć. Film też jest niejeden, ale dopiero po powrocie będę miał możliwość edycji i wgrywania na serwer większych ilości danych. Więcej zdjęć w mojej galerii na Flickr: http://www.flickr.com/photos/piopawlu/

 

Dołączona grafika

Pilot i jego baza :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wyglądają jakby były robione przez satelitę :) Ujęcia bardzo fajne.

 

Nie wiem czy to wina aparatu czy photoshopa, ale niektóre fotki mają zbyt "żywe" kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina aparatu czy photoshopa, ale niektóre fotki mają zbyt "żywe" kolory.

Wina niskiego słońca. Przy okazji są dzięki temu bardzo plastyczne.

 

Przy okazji - i to absolutnie nie personalnie: nie wiem, dlaczego uważa się, że ingerencja w naświetlony materiał jest bue. Najlepiej, gdy zdjęcie jest poruszone, nieostre, zaniebieszczone, zaszumione, zamglone i niewykadrowane - czyli zupełnie nie tak jak widzi oko, ale tak jak zostaliśmy przyzwyczajeni oglądaniem setek niechlujnych zdjęć cykanych bez sensu i zastanowienia metodą zombie. Ja dla odmiany bardzo lubię, gdy zdjęcie jest z wyczuciem obrobione - tak jak tutaj. Więcej nawet - nie przeszkadza mi, gdy wybrane parametry są przerysowane celem uwydatnienia interesujących cech fotografii, włącznie z tak eksploatowanym ostatnio HDRem. Przypomnę, że podobne zabiegi stosowało się w fotografii analogowej, z tym że nie było to tak proste. Cieszmy się wiec i z wyczuciem korzystajmy!

pppd, super ujęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Ładziak, loty nad polami odbywały się wieczorem więc słońce było już nisko. Zdjęcia nad polami mają odrobinę podniesiony kontrast, oraz są lekko wyostrzone bo po kadrowaniu i zmniejszeniu zawsze się lekko rozmywa, co w przypadku pojedynczych kłosów zboża nie wygląda najlepiej. Moim zdaniem również lepiej wyprostować zdjęcie z lecącym horyzontem niż za wszelką cenę wrzucać oryginał, szczególnie gdy zdjęcia robi się na ślepo jak tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - i to absolutnie nie personalnie: nie wiem, dlaczego uważa się, że ingerencja w naświetlony materiał jest bue.

To może ja napiszę tak. Wiedziałem, że jeśli nie postawię " :) " (czyt. uśmieszku) przy wypowiedzi to zostanie zrozumiana jako krytyka czy jakoś inaczej, też negatywnie. A nie postawiłem buźki dlatego że uważam że nadużywam emotek :)

 

Osobiście uważam, że fotki należy poprawiać zwłaszcza kiedy poprawa im pomoże :) Ja tego nie robię, ale moja kobieta bardzo lubi pracować nad "kiepściej" zrobionymi fotkami (kadrowanie, prostowanie, poprawa kolorów, rozjaśnianie/przyciemnianie i sam nie wiem co jeszcze) i uważam że poprawiane fotki wyglądają lepiej niż ich kiepskie oryginały.

 

Ładziak, dlatego też nadmieniam, że krytyki (która nie jest zarazem krytyką) nie odebrałem w żaden sposób osobiście, ale skrytykuj mnie jeszcze raz, to popamiętasz ;)*

 

A poza tym to ja się na tym nie znam :D Wiem co to autofocus, i tyle mi wystarczy, chociaż jak znam życie zaraz się posypią wypowiedzi które dadzą mi do zrozumienia, że AF to jednak nie to co myślałem ;)

 

Jeszcze raz nadmienię: bardzo fajne fotki :)

 

* oczywiście to taki żarcik drobny ;)

 

Edited: literówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.