Skocz do zawartości

Ultimate biplane


Lord Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów modelarzy.

Wczoraj zacząłem budowę pierwszego mojego dwupłata i na dodatek pierwszego całobalsiaka. Plany znalazłem pod spalinkę ,ale dzięki koledze Buszmeno zostały one przeskalowane do 85 cm rozpiętości. Następnie naniosłem ołówkiem kratownice boków kadłuba i stateczników (w oryginale z pełnej balsy). W 2 krótkie posiedzenia udało mi się zrobić tyle:

Dołączona grafika

 

Relację będę systematycznie uzupełniał i odpowiadał na zadawane pytania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne posiedzenie nad modelem. Tym razem pół godzinne. Sklejony bok kadłuba z balsy 8mm (lekkiej/średniej)Dołączona grafika

(kliknij w celu uzyskania pełnego rozmiaru)

 

Temat nie cieszy się zbytnią popularnością (przysłania go większy o 100 mm temat Sławka :wink: ), ale może znajdzie się choć jeden obserwator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem Ulf czy nie lepiej byłoby zrobić boki kadłuba z balsy 3mm i wzdłuż kadłuba nie pociągnąć podłużnic z listewek sosnowych 4x4 lub 5x3. Przy bokach z balsy 8mm i rozpiętości modelu 85cm możesz mieć ciężką konstrukcję a co za tym idzie spore obciążenie powierzchni nośnej.

Dla przykładu wstawię zdjęcie z mojego madmana, na czerwono zaznaczyłem listwy sosnowe, biegną one po obu stronach kadłuba:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Ostatnio nie mam wiele czasu na zajmowanie się modelami...Ale robię wszystko, co w mojej mocy :wink: .Jako że zapisałem się do związku modelarzy jakiś miesiąc temu prace znów nabrały jakiegokolwiek tempa.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Na zdjęciach górny płat w miejscu dolnego. Teraz widzę, ile to roboty trzeba, żeby powstał balsowy model od zera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.