Skocz do zawartości

Lotnisko modelarsie w okolicy Puław


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się .

Czekałem na to 4 lata ,a może 6 lat . :D

 

Dziś udało się zainaugurować powstanie lotniska modelarskiego w okolicy mojego miasta.

10-15 minut jazdy samochodem i lądujemy na olbrzymiej łące z której mamy wydzielony pas jakieś ok.15m na 150m.

Dookoła tylko łąki wiec podejście do lądowania można już z daleka sobie przygotować bez zbędnej walki.

 

Lotnisko leży na trasie Gołąb - Niebrzegów, po prawej stronie.

Dziś uroczyście odbyły się 2 testowe loty oraz popołudniowe grabienie lotniska po koszeniu.

Teraz czeka nas dużo pracy aby doprowadzić lotnisko do stanu idealnego i jeszcze więcej ,aby ten stan utrzymać. :faja:

A przy okazji okazało się , że jak jest lotnisko to i znaleźli się modelarze. :D

Jest nas już 5, a mam nadzieje , że będzie więcej.

 

Wszystkich modelarzy serdecznie zapraszamy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się mówiło , "dajcie człowieka ,a znajdzie się mu paragraf".

 

A teraz: "zróbcie lotnisko to się zbiegną modelarze". :D

 

No i stało się, dziś byłem w szoku , 6 maszyn gotowych do lotu .

W sumie jest już na 6 chętnych do latania ,a żona mi właśnie "doniosła" , że kolejny kolega po fachu szuka lotniska do polatania. :shock: :crazy:

 

No i kolega z Dęblina wspominał coś aby jego koledze kupić radio w HC.

 

A ja się martwiłem jak we dwóch damy rade uciągnąć obsługę lotniska i koszty. :roll:

 

No i jak to teraz będzie , nie dostanę nagrody za udział 100% modelarzy z Puław na pikniku w Kraśniku????

 

Toż to shock .

 

Szczerze , nawet teraz nie mogę w to uwierzyć co się dzieje. Rogal od ucha do tego samego ucha . :jupi: :jupi: :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartować to wystartujesz , pytanie tylko czy trafisz z powrotem w pas, bo szeroko to nie jest. :devil:

W tej chwili równiutkiej trawy jest ok. 10m szeroko i ok.70 m długo .

Pozostałe 5-6 m szerokości raczej się nie nadaje do kołowania.

Trawa jest ok 5-6 cm ale mocno rośnie w kepkach i z tego powodu dla modelu jest jak jazda po polskich drogach formuła 1.

Na przyszły rok poszerzymy o kolejne 4-6 m i całą szerokość przygotujemy na "błysk".

 

Dużo jeszcze pracy , ale najważniejsze , że jest. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W dniach 19-20 września chcemy zorganizować inauguracyjne spotkanie modelarz na naszym lotnisku.

Wstępnie mam potwierdzenie przyjazdu kolegów z Kraśnika, Lubartowa, Lublina i Radzynia oraz z ostatniej chwili może też z Warszawy.

Planujemy przygotować grilla, ognisko, jakieś ciepłe napoje (kawa , herbata) i jeden wojskowy namiot.

Niestety agregatu jeszcze się nie dorobiliśmy , więc prądu nie będzie poza tym z własnych aut.

 

Serdecznie zapraszamy. :D

 

Dziś trochę polataliśmy a wieczorem zabraliśmy się za sprzątanie lotniska , grabienie resztek trawy.

Jutro jak będzie pogoda to koszenie drugiej nieużywanej części oraz wjazdów na lotnisko z punktów parkowania (to na zlot)

 

Kilka fotek z lotniska jeszcze przed sprzątaniem:

 

Adam szykuje swojego przecinaczka do lotu.

On nim lata 150km na godzinę a ja 45km/h :D

Dołączona grafika

 

Yak zbiera się do domu, w miedzy czasie gdzieś zniknęli koledzy (z koleżanką ) z fajnym samochodzikiem (chyba SAVAGE)

 

To właśnie tą część dziś doprowadziliśmy do ładu , jutro krótkie strzyżenie .

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś koszenia nie było . Za ładna pogoda na męczenie kosiarki.

Konkretnie sobie polataliśmy.

Jutro ma być paskudnie to może wyskoczę z kosiarką na godzinę lub dwie.

 

Ale za to mamy kolejnego pilota który w końcu oblatał swój model .

 

Katanka śmigała w powietrzu , aż miło. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Lotnisko zimę zniosło w bardzo dobrym stanie .

Pierwsze loty odbyły się już w zeszłym tygodniu.

W niedzielę już zjechała się nas większa gromada . :wink:

I trochę sobie polataliśmy. :D

Nie obyło się bez przygód ,jak to z początkiem sezonu.

 

Kolega Maciek , jeszcze nie wiedział ile wysiłku kosztuje przykręcenie 1 śrubki na orczyku gazu.

Po 3 godzinach trzepania ręką o śmigło, wymiany świecy , paliwa , przeglądu instalacji elektrycznej w końcu dokręcił nieszczęsną śrubkę na serwie i poleciał . :jupi: :rotfl:

Dołączona grafika

 

Nasz kolega z daleka - Elektron ,ale pewnie na stałe bywalec Niebrzegowa .

Dołączona grafika

 

Adam szykuje się do lotu.

Dołączona grafika

 

I Adama Katana w akcji

Dołączona grafika

 

Mój Ultimate też się całkiem fajnie spisywał. :D

Dołączona grafika

 

A tu całą nasza gromadka "niedzielnych lataczy". :wink:

Dołączona grafika

 

Były też 2elektro-szybowce ,ale oblot odbył się późnym popołudniem i nie było już komu zrobić "pstryk" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.