Skocz do zawartości

Prośba o wskazanie właściwego modelu


chicken007

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam takie pytanie, bo nigdy nie dawalem tego 3 wężyka do tankowania tylko tankowalem przez ten od silnika i odpinajac ten od tlumika

jesli bedziemy tankowac przez ten 3 węzyk to paliwo nie będzie się nam wlewać do gaźnika? raz juz tak mialem przed tankowaniem silnik pusty a po zalany i tlumikiem ciekło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jesli bedziemy tankowac przez ten 3 węzyk to paliwo nie będzie się nam wlewać do gaźnika?

Tak, będzie się wlewać,gdyż wtłaczając paliwo zwiększamy ciśnienie w baku, które szuka ujścia, którym z kolei jest drugie wyprowadzenie zbiornika, prowadzące do gaźnika. Jeśli nie masz silnika "na wierzchu" i nie chce Ci się ściągać za każdym razem maski, wtedy dobrym rozwiązaniem jest zawór tankowania dwukierunkowy ( taki jak tutaj ), który w czasie gdy podłączamy króciec tankowania odcina dostęp do gaźnika.

 

P.S jeżeli masz wolny dostęp do silnika to lepiej ściągać przewód z gaźnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba mogę do tego paliwa, któe podawałem dolać np. oleju rycynowego bo akurat nie widzę żeby w modele sklep mieli samo paliwo 80/20 a chcę już u nich wszystko zamówić. Jeszcze odnośnie tego baku czy on ma już w środku jakąś rurkę do pobierania paliwa, czy trzeba tam dopiero ją montować, bo to chyba powinna być dość miękka rurka, żeby mogła się przemieszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestwie masz już zbiornik z wyposażeniem. W instrukcji jest jak to wszystko podłączyć. Nie musisz kupować do zbiornika wężyków, natomiast będzie Ci potrzebny wężyk do tankowania. Nawet jeżeli będziesz tankował strzykawką lub butelką to taki wężyk powinieneś mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modele sklep to przedzwoń czy zamówiony sprząt mają na stanie. Często u nich jest tak że na stroni internetowej towar jest dostępny a po zamówieniu okazuje się ża kicha i musisz czekać aż sprowadzą. Miałem tak u nich z dwoma modelami nie wspominając już o innych zamawianych klamotach. Teraz zawsze dzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie się wlewać,gdyż wtłaczając paliwo zwiększamy ciśnienie w baku, które szuka ujścia, którym z kolei jest drugie wyprowadzenie zbiornika, prowadzące do gaźnika.

a do tlłumika nie ma ? :shock:

tankowalem przez ten od silnika i odpinajac ten od tlumika

Zanim kogoś zaczniesz krytykować, sprawdź dwa razy czy masz racje :wink:

 

 

Piotr78,

W nastiku też jest :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka na 2 czy 3 dni po złożeniu zamówienia to normalne w tym sklepie. Zasłaniają się podobno bardzo dużą ilością zamówień... Swoją drogą - tych zamówień musi być naprawdę dużo, przyjmują chyba nawet z innych części Układu Słonecznego :wink: - wkońcu już nawet paczki z UnitedHobbies są nieraz wysyłane następnego dnia od złożenia zamówienia... nie wspominając już o innych, Polskich sklepach które bardzo często towar wysyłają jeszcze tego samego dnia...

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przesyłka dotarła i tu porażka :oops: prawe skrzydło zgniecione. A dokładnie to cztery żeberka i folia popękana. Aż mnie zcięło z nóg. Zpisałem z kurierem protokół szkody i teraz dzwonie od sklepu do gls-a i na odwrót bo mnie odsyłają co chwile, ale nie dam sie i nie popuszcze, co prawda nie są to jakieś straszne zniszczenia i da się je naprawić ale po co jak to jest nówka sztuka. Narazie wezmę się za docieranie motorka. A co z modelem to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 5 czy 6 zamówień które robiłem w tym sklepie każde przychodziło z opóźnieniem od 2/3 dni do prawie tygodnia. Dziwny sklep. Z drugiej strony kurier faktycznie uwija się bardzo szybko - po mailu potwierdzającym wysyłkę zwykle nie mijają 24h do odebrania przesyłki.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, a żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj

 

mam taki model i to jest mój pierwszy model

 

czy opłaca mi się startować nim czy poczekać aż najpierw polatam

sobie elektrykiem którego nie wiadomo kiedy będę miał (może za tydzień, może za miesiąc)

 

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.