Skocz do zawartości

Prośba o wskazanie właściwego modelu


chicken007

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ci mogę powiedzieć że jak zaczynałem zabawę z lataniem to też myślałem , że może od razu jakiś fajny model spalinowy kupię i będe latał bo co to jest wziąść aparaturę do ręki i poruszać drążkami. Ale jak zdecydowałem się sam zrobić rwd5 to okazało się że nie jest to taka bajka dla kogoś kto pierwszy raz się z tym spotkał, nawet symulator nie oddaje tego co jest w rzeczywistości. Zanim mój rwd się wzniósł to rozbiłem go chyba pięć razy naszczęście nie groźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Silnik odpalony i dotarty. Nawet nie było żadnych problemów. Mam jeszcze pytanie odnośnie ustawienia silnika, czy tu też mają być ustawione konty bo patrząc z góry na kadłub to ścianka do której jest przykręcone łoże, ewidentnie jest skręcona w prawo. Czy to już jest celowe ustawienie kątu czy jakaś niedoróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No polonisty to ze mnie na pewno nie będzie ale może chodziaż jakis modelaż, a kolega ertman_176 jak już popraiwa to w bankach mamy konta :D . Każdy może się machnąć przy pisaniu. Temat już chyba wyczerpałem i nie mam więcej pytań, niestety ciągle czekam na wiadomość ze sklepu odnośnie reklamacji i chyba jeszcze długo nim nie polatam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem bo kupiłem sobie rozrusznik excel do 22cm ( zdecydowałem się na niego ze względu prawie uciętych trzech palców :D ) Rozrusznik nie uciągnie przy odpalaniu, jak go rozpędze i przyłożę do kołpaka to zakręci do dwóch obrotów i zatrzymuje się. Tłok staje w pozycji górnej i muszę ręcznie obrócić śmigłem żeby znów spróbować. Nie jest zalany. Jak odkręce świecę to kręci bez problemów choć czuć delikatne obciążenie tłoka w pozycji górnej. Pierwszy raz jak go odpalałem to udało mi sie dopiero za pomocą wiertarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zasilane z zasilacza bo odpalam to w garażu. Tylko tak się zastanawiam jaki powinien być prąd tego rozrusznika bo nigdzie nie jest podane, może on jest wymagający. Spróbuje z akumulatora samochodowego. A jak on powinien działać? powinno się go przyłożyć do kołpaka i dopiero włączyć czy najpierw rozpędzić i dopiero wtedy docisnąć do kołpaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po PIERWSZE - Akumulator - to bierze DUŻO prądu !

 

A po drugie - przekręcasz silnik w prawo do odczuwaklnego oporu, przykładasz rozrusznik do kołpaka i naciskasz przycisk.

Jak z rozpędu to:

- niszczysz gumę

- brudzisz / niszczysz kołpak

ale oczywiście nikt nie zabrania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja robiłem z rozpędu bo inaczej nie chciał nawet drgnąć. Sprawdzę na samochodowym akumulatorze ile pobiera prądu przy rozruchu.

I już jest ok. Rozrusznik przy starcie pobiera prawie 10A, ja chwilowo zkorzystałem z akumulatora samochodowego i oczywiście silniczek odpalił.

Nie będe już chyba więcej truł. Dowiedziałem się co chciałem , szkoda tylko, że nadal nie mam modelu bo ze sklepu się nie odzywają. Dzięki wszystkim za rady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze tylko odnośnie załatwiania reklamacji przez modele.sklep.pl. Otrzymałem e-mail, w którym firma kurierska odmawia wypłaty odszkodowania bo przesyłka z zewnątrz nie była uszkodzona a sklep stwierdza że wysłał towar dobry i to przewoźnik jest winien. Reklamacja zostaje odrzucona. Cudownie :!: :twisted: właśnie stracili klienta, który w ciągu pół roku wydał u nich ponad dwa tys. zł. Ciekawe jak jest w innych sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.