Skocz do zawartości

podczepiany zbiornik paliwa


Adam P.

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odnośnie Twojego schematu:

 

http://images20.fotosik.pl/204/326ec03bce53bc8amed.gif

 

Niestety trochę siebie samego wyprzedzasz. Nie masz zielonego pojęcia jak wygląda zwykła instalacja paliwowa w samolocie RC a co dopiero instalacja wraz z zbiornikiem odczepianym!! Proponuję jak najszybciej usunąć link w Twoim podpisie bo przypadkiem ktoś chcący czegoś się dowiedzieć przypadkiem odwiedzi Twój link i pomyśli że tak wygląda instalacja paliwowa!!

 

Dodam że WSZYSTKO NA TYM RYSUNKU JEST ŹLE (No może poza jednym szczegółem :) )

 

Qur.. przecież wystarczy pomyśleć i wiadomo iż takie coś nie ma prawa działać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 9034 - Ladny rysunek , ale niestety przy tej instalacji silnik Ci nie pociagnie paliwa zbiornik zbyt nisko i daleko , no chyba ze pomiedzy zbiornikiem glownym bedzie Pompka paliwowa (zbyt skomplikowane) lub zbiornik zapasowy bedzie podawal paliwo pod cisnieniem (zbyt skomplikowane -reduktory cisnienia ,odpowiednie dozowniki ,plywaki ,zaworki itd) jezeli juz dluzej chcesz latac to czy nie lepiej zainstalowac wiekszy zbiornik paliwa ? a zbiorniki zapasowe jako Atrapy ,moga byc zrzucane - zrzucone Atrapy nie zasmieca srodowiska w takim stopniu jak zbiorniki z resztkami paliwa -jak male bomby z Napalmem !

Jan :wink:

Marcin 133 : TAK MIALO BYC ? NO POMYSL... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiorniki z resztkami paliwa -jak male bomby z Napalmem !

 

No już myślałem że tego nikt nie napisze!

 

Marcin133 z całym szacunkiem ale podpowiadanie jak zrobić bombę zamiast napisać że to poroniony pomysł (ze względów bezpieczeństwa) to ...... :cry:

Nawet jak kolega będzie latał na pustej łące to nie zmienia faktu że jest to bardzo niebezpieczna zabawa!

Nigdy nie będzie pewności czy nie odpadnie np. cały zbiornik tuż obok widowni, pilota lub czegokolwiek w pobliżu.

 

To są modele , a nie prawdziwe samoloty! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyraźne życzenie userów.

Widocznie nie wszyscy mają tyle cierpliwości co Ty- Janie.

A może właśnie za takie pomysły jak ten bak.

Albo za to że ośrodek jest jaki jest (odnośnie cieczy i śmigieł APC) albo może za miłość do ojczyzny któż to wie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odp. tyczyła się jak łatwo się domyślić pewnego rysuneczka i to tylko dlatego ponieważ był widoczny przy każdym wpisie adam9034. Nadmieniłem że wszystko na tym rysunku jest źle mając na myśli przede wszystkim część "normalną" czyli pojedynczego zbiornika. Nie miałem zamiaru nikogo uczyć w temacie jak "całość" powinna wyglądać bo pomysł rzeczywiście chory i poroniony a na takie rzadko mam chęć się udzielać.

 

Marcin133 z całym szacunkiem ale podpowiadanie jak zrobić bombę zamiast napisać że to poroniony pomysł (ze względów bezpieczeństwa) to ......

 

Czasem Tomek jedynie odrobina chęci jest potrzebna do tego by dobrze zrozumieć wypowiedź. Czytam moją wypowiedź już po raz kolejny ale trudno mi z niej wyciągnąć wnioski czy też stwierdzenie że chcę przy tym projekcie pomagać. Jeśli Ty takie wnioski wyciągnąłeś to trudno.. może coś spieprzyłem, nie tak to ująłem ale takich chęci nie miałem i mieć nie będę i w takim przekonaniu pisałem powyższy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin133

Mi tylko chodziło aby od razu na takie chore pomysły reagować.

Forum czytają różni ludzie ,w tym młodzi którym takie pomysły wcale nie musza się wydawać takie nienormalne.

A że instalacja do :ass: to już inna bajka :D

 

Jan.

Po szczegóły zwróć się do Qpy bo to on mu pasek zwiększył.

Ja się mogę tylko domyślać.

Z żadnym adminem o Tym koledze nie dyskutowałem więc wiedza niezbyt szczegółowa w temacie (może mamy tylko podejście podobne)

Wiesz to nie jest tak łatwo czytać dziennie 150 postów i 30PM i być nie omylnym.

Jak pozwolimy na pisanie czegokolwiek to z forum nici.

Weź na przykład pytanie w spalinowych o mocowanie tarczy ściernej.

Ręce opadają.

Dostał gość PM z prośbą o pisanie gdzie trzeba a ja przeniosłem wątek w odpowiednie miejsce.

Po kilku prośbach dostaje delikwent 1pasek

Potem kolejne.

Większość userów o niczym nie wie i dziwi sie że gość ma 3 paski już na koncie.

Oby akurat tego konkretnego to nie spotkało. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - moim zdaniem na kazde Pytanie powinno sie odpowiedziec kulturalnie i rzeczowo a nie tylko "I GIT !" tak jak to niektorzy potrafia .... -bo po to jest Forum -

Chcialbym widziec niektorych jak prowadza modelarnie z mlodymi modelarzami ! na drugi dzien polowa chlopakow nie przyszla by na zajecia !

wiecej juz pisac nie trzeba

Znowu nie rozumiem co piszesz w ostatnim zdaniu - czyzbys chcial mi dac czerwony pasek?

jezeli tak, to zloz podanie ...nie boje sie .... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin133...Mi tylko chodziło aby od razu na takie chore pomysły reagować.

Forum czytają różni ludzie ,w tym młodzi którym takie pomysły wcale nie musza się wydawać takie nienormalne.

 

...o ile dyskusja szła w temacie to pól biedy ale jak zboczyła już na szersze pole.... no to właśnie zareagowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.