Skocz do zawartości

TOTO'S FACTORY - czyli moja modelarnia.


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ile razy spojrzę na taki warsztat to odechciewa mi się mojego modelarstwa.Czuję się jak partyzant.Mogę tylko pogratulować Tomkowi tak wspaniałego miejsca do majsterkowania marząc jednocześnie o podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje miejsce Sławku jest cały czas w przebudowie. Latami o takiej modelarni jedynie śniłem, sen w końcu się ziścił. Narazie jest to taka mała partyzantka, zbieranina starych mebli, biurek etc. W najbliższym ( bliżej nie określonym czasie ) biurka polecą do pieca a w ich miejsce postawię solidny blat na całą ścianę, stół do montażu modeli będzie na środku pomieszczenia z dostępem z każdej strony. No i cały czas po głowie chodzi mi jakiś system "do pozbywania się syfu", może cventralny odkurzacz, jeszcze nie wiem.

Oczywistym odciąg powietrza, to potrzebne jest mi do malowania modeli redukcyjnych, do których mam nadzieję tej zimy powrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym ( bliżej nie określonym czasie ) biurka polecą do pieca a w ich miejsce postawię solidny blat na całą ścianę, stół do montażu modeli będzie na środku pomieszczenia z dostępem z każdej strony.

No i to rozumiem

 

Proponuje aby blat wykonac sobie z płyty OSB - ma akurat 2,6m co daje idealny wymiar, stołów palić nie musisz - wystarczy położyć blat na obecne biurka

 

Stół na środku ja mam rozkladany [ikea 1200x50] a na to 2x 1200x60 OSB, do montarzu i lekkich prac idealnie sie nadaje

 

Proponowałbym jakieś dodatkowe punktowe oświetlenie bo ta lampa + lampka [nawet lampki] to troche mało - ja mam powieszony dodatkowo do 2x duże świetlówki, halogen 150watt i i tak doświetlam sie jeszcze lampką ...

 

Podoba mi się statyw na ściski - niestety moje leżą w reklamówce gdyż nie mam wolnej ściany ...

 

Nie widze imadła :?:

 

No i nie wiem jak ty ale ja wole fotel a nie taboret ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał taki warsztacik to "trzepałbym kabonę" na swym hobby.Tu można już coś produkować :P .

A odciąg to dobra sprawa, jestem na etapie zbierania rupieci do budowy odciągu(zrobię go sam).Odkurzacz dobry jest wodny, można czasem dostać taki ,przywieziony z niemiec jako trofeum z "wystawek"sprzedawane na ryneczkach w zachodniej polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwie się gdyby barek był z balsy zbudowany :D

Toż to byłby grzech niźli nie z depronu :P Na barek pewnie jest osobne pomieszczenie coś w tym stylu klik

A tak naprawdę super warsztacik, mi też się coś takiego marzy, mam wolne pomieszczenie i przez zimę może je jakoś zagospodaruje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.