Skocz do zawartości

odbiornik corona synteza


michalpllc

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam mały problem kupiłem odbiornik corony rp4s1 4ch synteza odbiornik jest mały i lekki chcę go zastosować w modelu foxa multiplexa ale do rzeczy posiadam nadajnik hitec flash 5x z kwarcem 67k i 66podwójna przemiana załączam odbiornik czyli podpinam zasilanie i dioda mruga 2 x po czym trzymam przycisk scan na 2 s i puszczam za mruga szybko przez 1 s i się wyłącza dioda , odbiornik nie chce się połączyć z moim nadajnikiem z innym nadajnikiem próbowałem na lotnisku i wszystko działało dlaczego ???? czy coś trzeba ustawić w nadajniku miał ktoś już taki przypadek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Prawdopodobnie masz problem z modulacją.

Odbiornik - PPM, Flash chyba - PCM. Po prostu każdy mówi innym językiem i się nie rozumieją, mimo, że mówią wolno i powoli. :wink:

Chyba będziesz musiał poszukać innego odbiornika, a w przyszłości poszukać nadajnika z możliwością zmiany modulacji.

Dla pewności sprawdź u kogoś na innej aparturze sam odbiornik, bo może być wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... hitec flash 5x z kwarcem 67k i 66podwójna przemiana ...

coś się chyba źle napisało - kwarc na podwójną przemianę w nadajniku ? - ale może sie mylę toż człek sie uczy całe życie.

Prawdopodobnie masz problem z modulacją. Odbiornik - PPM, Flash chyba - PCM ...

O! tu też się czegoś nauczyłem. A ja przez rok latałem flash-em z odbiornikami PPM.

Flash ma tyko PPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash 5 X ma tylko PPM, Corona z tego co wiem ma PPM .Poza tym każda firma stosuje swój system PCM i gdyby Corona miała mieć taki system musiała by być dostępna z różnymi rodzajami PCM-u (JR, Futaba,Hitec,Sanwa,Multiplex)

 

Podwójna i pojedyncza przemiana dotyczy tylko i wyłącznie odbiorników.W radiokomunikacji są stosowane układy premixerowe w nadajnikach ale nie dotyczy to nadajników modelarskich.Nie ma kwarców z podwójną czy pojedynczą przemianą do nadajników modelarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całości ale może wsadziłeś kwarc innej firmy do nadajnika (od Futaby na 100% nie pasuje do Hitecka Flash 5-sprawdzałem).Jeżeli natomiast nadajnik współpracuje ze zwykłym odbiornikiem to Twoja Corona poległa.Czasem w odbiornikach jest przełącznik JR/Futaba.Chodzi o polaryzację sygnału ale skoro Twoja Corona nie widzi nadajnika to jedna z dwóch powyższych przyczyn.

 

A tak na marginesie to zaczął byś pisać w polskim narzeczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 5 odbiorników corony w tym 4 z syntezą i między nimi rp4s1.

i to jest a właściwie był jedyny jaki od nowości był uszkodzony. włączało się skanowanie, dioda szybko mrugała po czym gasła sugerując że wszystko zestrojone a niestety na nic nie reagował.

wymieniłem go w ramach gwarancji i nowy stroi się bez problemów.

 

sprawdź u kogoś na innym nadajniku jeśli stroi to pewnie będzie to co napisał leda_g skoro to sprawdził ale to trochę dziwne.

ja mam k79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo tak, Kupilem corone [podlaczylem Flascha i zalapala od pierwszego kopa. Potem dostalem inna Corone od kolegi z forum. Podlaczylem zamigalo i nic. zadnej lacznosci. odlozylem na polke. po tygodniu sprobowalem, zalapala i chodzi do dzis.

z tymi kanalami to moze cos byc, kiedys z Pelikanem nie chciala chodzic na 65 kanale, teraz mam 78.

 

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam już 4 Corony i wszystkie pracują bez problemu z Cockpit SX. Ale przy okazji mam inne pytanie. Jak pisałem mam Cockpit SX (synteza), wszystkie odbiorniki pracują na pojedynczej przemianie.... a gdybym zastosował odbiornik (też Corona) z podwójną przemianą (zależy mi na większej ilości kanałów) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.