Skocz do zawartości

Rodzynek z allegro


tikicaca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem czy to ktos już komentował. Sprzedawca troszkę konfabuluje :D

super aparatura

Może się czepiam i nie znam większości możliwości tej aparatury. Ale ... gość nieco dziwnie zachwala i reklamuje takie cos jak możliwość "zaprogramowania sekwencji manewrów" jednym przełącznikiem. tekst na czerwono. Tak naprawdę to chodzi chyba o przełącznik D/R.

Jeśli się mylę, poprawcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może chodzi o mix snap roll, kiedy na przełączniku trenera (sam powraca do poprzedniej pozycji, tak jak przełącznik dzwonka w drzwiach) Na tym mixie możemy zaprogramować jednocześnie wychylanie lotek SK i SW, ale jednak sekwencją bym tego nie nazwał. Może o to chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie coś

"można przypisać do jednego przełącznika wcześniej zaprogramowane kombinacje wychyleń sterów czyli model wykona daną figurę akrobacyjną po przełączeniu przełącznika, a po jego wyłączeniu znowu będzie pod kontrolą"

rozumiem chyba troszke inaczej niż mix. Po przełączeniu ma wykonać pełną figurę automatycznie wg programu.

 

Edit: Mea culpa :D za mało wiem jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sekwencja to może nie jest. Jednym przełącznikiem można włączyć kombinacje wychyleń steru kierunku,wysokości ,lotek i silnika.( w zależności od nadajnika). Można zaprogramować procent wychyłu sterów a także opóźnienie działania. Służy to do robienia autorotacji i.t.p. W moim nadajniku można na osobnych przełącznikach zaprogramować cztery takie kombinacje i uruchamiać je czymkolwiek. Jest to z jednej strony fajna rzecz. Z drugiej strony używając do figur pstryczka zapomina się jak drągami ją zrobić. Pstryczek nie uwzględni też siły wiatru ani kierunku i innych warunków lotu. Ja mam , lecz nie używam.Na zawodach jest zabronione.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie źle albo niedostatecznie to zrozumiałem. Po porostu nie wiedziałem że toto potrafi "z pamięci" wykręcić np beczkę. Ale akcentowaną to już chyba nie? Rzecz jasna ja nie umiem tak latać.

 

Dzięki za uświadomienie. Właściwie to się wygłupiłem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że wykonanie takiej figury na przełączniku byłoby b. trudne. Przecież zawsze trzeba trochę np skontrować z uwagi na wiatr, nie zawsze wejdziemy do figury idealnie równolegle/prostopadle do ziemi czy z tą samo prędkością, a to już wiąże się z mniejszymi/większymi ruchami drążka a w takim mixie na ap[aparaturze zawsze są te same wychylenia. A poza tym co to za frajda jak nam nawet aparatura akrobacje sama kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Nie kapuję..tutaj jest ten sam model za 700zł , biorą pod uwagę to że w tym zestawie z allegro jest dodatkowo pakiet, ładowarka i aparatura a w abcrc nie ma to moim zdaniem ta oferta na allegro nie jest aż taka najgorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie kapuję..tutaj jest ten sam model za 700zł , biorą pod uwagę to że w tym zestawie z allegro jest dodatkowo pakiet, ładowarka i nadajnik a w abcrc nie ma to moim zdaniem ta oferta na allegro nie jest aż taka najgorsza.

 

 

"6 kanałowy model samolotu z czasów II wojny światowej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.