Skocz do zawartości

Nowe zabawki "2,4 GHZ - FUTURE OF RADIOS"


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie czemu piszesz patrzac na wszystkich "z gory". Skoro Tobie sie podoba 2,4GHz to pozostam przy tym, ale nie traktuj innych w taki sposob.

Nie wiem jak to jest z 2,4GHz jesli chodzi o te zaklocenia od aparatu zaplonowego, ale przypadek ktory opisujesz nie jest dobrym wyznacznikiem. Albo mial cos nie tak z zaplonem, albo mial zle wszystko poustawiane, albo walniety odbiornik. Jakas przyczyna musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jesli kogos urazilem - przepraszam ....

 

ktos sam na mnie siadł ze nie wiem o czym pisze.. moze i nie wiem.. forum ma taka jakas zaleznosc ze jest zawsze ktos kto wie lepiej .. wiec po co wogole ta dyskusja

co do 2.4 kazdy sam wyciagnie wnioski...

tylko ze przy co drugiej glebie na lotnisku słysze tylko `cos mi posiało` :rotfl:

 

najlepiej odlozyc temat na za kilka lat... moze bedzie mniej drazliwy..

 

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej "dotrze" się technologia, to i owo poprawia ,dodadzą kila bajerów i trzymanie się 35 okaże się przestarzałe technologicznie.

A za kilka kolejnych lat znowu będzie dyskusja czy 2,4 to już szmelc i czy nie lepiej sterować laserem modeli itd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tomkiem, ale póki co, jeśli ktoś nie ma kasy niech nie kupuję, a jak lubi robić za królika doświadczalnego to niech kupi i się cieszy :twisted: Co raz to nowe rzeczy wchodzą, inwestujesz w to wchodzi następne i tak w kółko. Wiec to jest w większości kwestia portfela, kogo stać niech kupi 2,4GHz, sprawdzi w samolotach i pochwali się "osiągami" . Przynajmniej mi się tak wydaje :lol:

 

jesli kogos urazilem - przepraszam ....

 

Najpierw urażasz potem przepraszasz, po co było urażać :?: Było pisać spokojnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak by nie patrzeć to FHSS to mnóstwo zalet. I w tej kwestii nie ma się o co spierać. Wydaje mi się że najważniejsze to brak możliwości powstania przesłuchów między użytkownikami. Zastosowane rozwiązania techniczne są rzeczywiście nowoczesne i godne uwagi. Naprawdę nie w tym problem.

 

Tyle że te 10 mW... To co miałem na myśli kilka postów temu, to że trzeba mieć świadomość, że w miarę sprawne działanie tego systemu zakłada niejako w domyśle stosowanie nadajników niezgodnych z polskim prawem. Wolno 10mW... czy się komuś to podoba czy nie. No i drugie, że jest to pasmo już mocno zajęte do innych celów, nie jak 35MHz które modelarze mają na własność.

 

Ja na razie zostaję na 35MHz, ale oczywiście sam jestem bardzo ciekawy wyników wszelkiego rodzaju testów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HANS nie zauważył jeszcze jednej rzeczy.Wymieniając moduł w.cz i odbiornik nadal korzysta z SPCM.Zmieniła się tylko częstotliwość i fakt pracy na dwóch kanałach jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze nie masz racji... :lol:

nie pracuje na SPCM i niekoniecznie na 2 kanałach bo moge uzyc odbiornika 6100 ktory nie ma satelity co daje 1 a moge rowniez uzyc ar9000 z 2 satelitami albo Ar7000 z jedną satelitka...

sygnał PPM jest konwertowany w module na 2.4 i nie jest to zaden SPCM.. nie brakuje mu niczego oprocz tzw Modelmatch ktory uniemozliwia uruchomienie modelu kiedy w apie jest wybrany inny ... serwa na tarczy tez są zsychronizowane ..

 

polecam

 

http://runryder.com/helicopter/t324015p1/

 

http://helifreak.com/forumdisplay.php?f=101

 

http://helifreak.com/forumdisplay.php?f=100

 

http://www.rcgroups.com/radios-135/

 

powtorze sie:

forum ma taka jakas zaleznosc ze jest zawsze ktos kto wie lepiej

 

sorry ale nie moglem sie powsztrzymac

teraz juz serio EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał PPM jest konwertowany w module na 2.4

 

Z kazdym Twoim postem widze ze wiesz co raz mnie :D

 

 

http://www.rchobbies.org/spektrum-modules.htm

 

By plugging into the existing module slot on the back of your radio, the Spektrum Air Module Systems utilize the existing PPM output of your existing radio to build the secure DSM2 link ..

 

poczytaj sobie dziecko, ze zrozumienem ...

 

ja wiem tyle ile wiedzialem.. moze nic , ale ty nadal wiesz duzo duzo mniej :rotfl: :rotfl:

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HANS na koniec tej dyskusji napiszę tylko tyle, Twoje entuzjastyczne posty nie przekonały mnie absolutnie.Patrzę na 2,4GHz z perspektywy człowieka który ma pojęcie na temat łączności radiowej , propagacji i takich tam podobnych rzeczy.Jak będzie użytkowników 2,4 GHz stu czy dwustu którzy latają spalinami czy innymi modelami na większe odległości a nie tylko śmigłowcami (heli) to opinia właśnie tych użytkowników będzie dla mnie wyznacznikiem niezawodności tej nowej technologii.Zdaję sobie sprawę że producenci aparatur czy apek jak je nazywasz nie są idiotami i wiedzą co robią.Zapewne jak rozwalisz jakiś swój model z powodu radia to i tak się nie przyznasz bo nie pozwolą Ci na to wcześniejsze posty.Zresztą przyczyny i tak będziesz szukał gdzieś indziej.Nie jestem najmocniejszy z angielskiego więc wytłumacz po polsku jak jest z tym konwertowaniem sygnału PPM.Przyznaj się chociaż ile masz lat bo na avatar chyba nie możemy liczyć.Pozdrawiam.Sławek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HANS nie zauważył jeszcze jednej rzeczy.Wymieniając moduł w.cz i odbiornik nadal korzysta z SPCM.Zmieniła się tylko częstotliwość i fakt pracy na dwóch kanałach jednocześnie.

 

 

Patrzę na 2,4GHz z perspektywy człowieka który ma pojęcie na temat łączności radiowej , propagacji i takich tam podobnych rzeczy.

 

 

 

 

oooo

jesli masz pojecie o łączności radiowej to dalczego piszesz ze 2.4 chodzi w oparciu o PCM .... ?

z tego co wiem to 2 popularne systemy Fasst i Dsm2 sa oparte odpowiednio o modulację FHSS i o DSSS ...

 

są ludzie ktorzy lataja na tym szatańskim wynalazku duzymi modelami ....

 

http://www.espritmodel.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=6673

 

błogosławieni ci ktorzy nie widzieli a uwierzyli....

 

jestem po 30... wiek Chrystusowy jesli o to chodzi... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ci mam to wytłumaczyć.Na 2,4 GHz jest taki śmietnik że szok.Co ma sposób kodowania do faktu zaśmiecenia pasma.Dlaczego podajesz linki do zagranicznych stron, podaj choć jeden link opisujący latanie modelami innymi niż śmigłowce i małe elektryki w naszym kraju.U nas nikt nie przestrzega dopuszczalnych mocy promieniowania nadajników.Nie widzę sensu prowadzić dalszej dyskusji z Tobą bo nie mam na to ochoty.Na piknikach w ubiegłym roku (Żar, Morzychna,Nowy Targ, Kraśnik) nie widziałem modelarzy sterujących aparaturami 2.4GHZ.Wyjątkiem był modelarz latający heli.Może nie zauważyłem tych latających dużymi modelami na 2,4GHz a może ich nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek

 

nie bede dalej prowadzil krucjaty... nie mam siły...

rok temu ledwo kto latał na 2.4 rowniez na zachodzie... aparatury w pelni 2.4 bez konwersji powychodzily w lipcu sierpniu ...

powiem jedno ja mam zgola inne doswiadczenia na 35 moze dlatego walsnie ze miaeszkam w dosc sporym miescie a popularnosc zabawek na 35mhz typu LAMA i inne - niezle posiala w eterze.. do tego wieczne problemy z eletrycznymi modelami czy tam węglowmi.. powiedzialem pass.. przecie gdyby nie to to latlbym dalej na 35.. jesli ktos nie ma problemow zadnych ale to zadnch to o czym wogole ta dyskusja... nie ma sensu przechodzic n a 2.4 bo przeciez wszystko dziala .. dawno temu latalem samolotami na 35 i nie bylo jaj pol roku temu latalem raptorem na odbiorniku C19 PPM starym dziadku i tez nie zawiodl mnie nigdy . PPM sie nie nadaje do elektryka weglowego a PCM zmraza na sek czy dwie serwa.. to pewna gleba w heli.. PCM w smiglowcu to jest masakra..

mysle ze pojemność pasma 2.4 jest na tyle duża ze nie bedzie jaj.. w tym sezonie zaloze 2.4 do jakiegos szybowca i zamelduje co i jak..

 

aha

 

jeszcze jedno co do imprez modelarskich

 

tak sie sklada ze na mistrzostwach świata F3C we Włocławku wiekszość latała juz na 2.4

mozna sprawdzic linka ... czołowka na 2.4

tak sie składa ze F3C to nie jest tylko bliskie latanie - modele są duże i lata sie nimi daleko nawet bardzo .. to tyle jesli chodzi o imprezy

 

http://runryder.com/helicopter/t364282p1/?highlight=spektrum+poland

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszliśmy więc do sedna sprawy.Każde z tych pasm ma swoje zalety i wady, ale daleki jestem od stwierdzenia że 2,4 jest rozwiązaniem wszystkich problemów.Pożyjemy , zobaczymy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futaba R319DPS PCM1024 35Mhz 9 channel Synthesised RX - Brand New

Not used as i have gone 2.4Ghz.

 

Futaba FP-R309DPS 35MHz 9 channel synthesized receiver.

Used but in imaculate condition, only ever been installed in a large scale glider.

Moved over to 2.4.

 

The following receivers are for sale due to switching to 2.4

3 Off JR RS77S SPCM Synth receivers. £21 each

1 Off JR RS70 PPM Synth receiver. £17

1 Off JR RS10DS SPCM Synth receiver. £45

All of them are as new and in use up until recently.

 

W wolnym tlumaczeniu-sprzedaja gdyz przesiadaja sie na 2,4 GHz.

Takich ogloszen jest coraz wiecej ALE....

Po raz enty zaznaczam,ze tam (np. w UK) nie ma takich wynalazkow -typu siec na osiedle 2,4Ghz KILKA Wat..Dopalaczy i innych cudow.

Jak model spadnie z powodu zaklocen,ubezpieczyciel (aby nie placic) bedzie szukal przyczyny.

A u nas sami wiecie jak jest.

 

Delikatnie zaczynam sie sklaniac ku nowej technologi,bo niestety co widac i slychac

w czasie latania-35 MHz jest jednak troche ,,nieprzewidywalne''

Ale to tylko moje zdanie ,po tym jak sobie posluchalem kilka razy jak szarpie serwami w modelu w odleglosciach ponad 700m od nadajnika.

W 2.4 jest to tyle ciekawe ze albo jest kontrola albo jej nie ma.

 

Salomonowym wyjsciem bedzie takie-zrobmy temat o 2,4 GHz i 35 MHz.

Tam bedziemy tworzyc peany nt. wyzszosci jednego systemu nad drugim.

 

EDIT.

Najlepiej bez mistycznych akcentow i nie wchodzacych sobie w droge zwolennikow.

Czyli RAJ :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.