Skocz do zawartości

Parametry silnika ENYA 19-VI MODEL 4006


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Stałem się ostatnio posiadaczem silnika ENYA, którego parametrów nie potrafię zidentyfikować. Może źle szukałem, ale akurat takiego nie znalazłem.

Ma on symbol 19 VI MODEL 4006. Może mi ktoś doradzić gdzie szukać? W ostateczności napiszę do Enya. Może oni wiedzą ;-)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Widziałem już ten artykuł, ale niestety nie ma w nim wiele danych technicznych nt. tego silnika. Jest tylko informacja, że to model z końca lat 70-tych. I to jeszcze autor nie jest pewny - dał znak zapytania.

Domyślam się tylko po symbolu, że pojemność tego silnika jest .19 cu in. Czyli dosyć nietypowa.

 

W każdym razie wyczyszczę go i spróbuję odpalić. Jak będzie ładnie pracował to dobuduję do niego ładny model :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z trochę grubszego kawałka zwykłego papieru (alibo tekturki) lub folii teflonowej bądż też aluminiowej, opcji jest sporo...

Patrząc na ten motorek musisz sobie jednakże zdać sprawę z faktu że podane przez Marcina parametry dotyczą motorka w idealnej kondycji technicznej, a zresztą w porównaniu do współczesnych są troszkę ten tego no wiesz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kilka uszczelek do silników zrobiłem z tekturki (papieru o większej gramaturze) i działały, ale myślałem że inni stosują jakąś bardziej zaawansowaną technologię :roll:

Mówisz to tak jakby to nie była zaawansowana technologia :wink:

 

Ja dodatkowo używam cieniutkiej warstwy silikonu wysokotemperaturowego ale to chyba jednak dla własnego samopoczucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.