Skocz do zawartości

Szukam typu samolotu


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj cały dzień mi nad głową latałi goście na Okęcie. Akurat sobie cholery taką ścieżkę podejścia zrobili.

No owszem, miło było poptrzeć jak przelatują wypuszczając klapy i podwozia.

Ale przypadkiem zauwazyłem też nieznany mi typ ciekawej maszyny, o której chciałbym się więcej dowiedzieć.

Co takiego dziwnego?

 

Układ "kaczka" - przedni statecznik dość mały, obrys prostokątny. Dwa silniki pchające (śmiglak) po jednym na skrzydle, dość szeroko rozstawione.

Oraz usterzenie pionowe "T". Wielkość - nieco mniejszy od Embraera 145 (zakładając, że trzymał ten sam pułap co reszta). Malowanie białe, dwa czerwone lub pomarańczowe pasy po bokach kadłuba.

Niestety był już wieczór i nie udało mi się dojrzeć znaków rejestracyjnych, bo po nich bez problemu bym znalazł tę maszynę.

 

Jedyny znany mi samolot komunikacyjny o takim układzie to Beechcraft Starship. ale ta konstrukcja ma inny kształt statecznika przedniego i nie ma usterzenie pionowego na końcu kadłuba, tylko dwa stateczniki na końcach skrzydeł.

 

Kojarzy ktoś taką maszynę? Prosiłbym o typ i nazwę producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagłębiałem sie w niuanse produkcji i producenta tego samolotu. Widziałem wiele razy te maszyne w locie i na płycie lotniska. Stąd moje przypuszczenie że chodzi Ci własnie o ten model. Jest zupełnie odmienny od tego co sie spotyka na naszym niebie. Poszukaj w sieci , napewno dokładnie zaspokoisz swoją ciekawośc :D Swoją drogą dodam, że obserwując parokrotnie samolot w locie zwraca uwagę dziwna praca silników (dzwięk śmigieł?) - jakby cieżko pracowały, ale może mi sie wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwraca uwagę dziwna praca silników (dzwięk śmigieł?) - jakby cieżko pracowały, ale może mi sie wydaje..

To jest wynik wlatywania strumienia gazów spalinowych w śmigła. Taka właściwość napędu pchającego. Jest to pewna wada (ten hałas), którą rekompensuje lepszy opływ powietrza na skrzydle, które w tym wypadku nie znajduje się w strumieniu zaśmigłowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, taki Messerschmitt produkował też pojazdy naziemne, a Rolls-Royce silniki lotnicze. Tradycja chyba taka :)

Napisałeś to w taki sposób jakby Rolls-Royce dodatkowo prócz głownie samochodów produkował silniki lotnicze :) Rolls-Royce powstał jako producent silników lotniczych i raczej po dziś dzień stanowi to pion ich produkcji a samochody były tym "dodatkiem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, taki Messerschmitt produkował też pojazdy naziemne, a Rolls-Royce silniki lotnicze. Tradycja chyba taka :)

Napisałeś to w taki sposób jakby Rolls-Royce dodatkowo prócz głownie samochodów produkował silniki lotnicze :)Rolls-Royce powstał jako producent silników lotniczych i raczej po dziś dzień stanowi to pion ich produkcji a samochody były tym "dodatkiem" :)

Firma TA powstała w roku 1905. Wtedy latały już samoloty :?: :idea: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma TA powstała w roku 1905. Wtedy latały już samoloty :?: :idea: :?:

Wygląda na to że popełniłem błąd :roll: Pierwszy silnik lotniczy w tej firmie skonstruowano 10 lat później a samochody konstruowano od samego początku. Przepraszam za wprowadzenie w błąd :oops: Moja interpretacja zdania wypowiedzianego przez Michała mija się z faktami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madrian, tu masz info, dlaczego latają po twoim niebie ;-)

http://lotniczapolska.pl/Nowa-baza-samolotowa-LPR-na-Okeciu,6195

No nie zupełnie moim, bo latały mi nad głową w pracy. :)

Coś mi mówi, że będę musiał przysiąść na :ass: i zapoznać się z nowinkami polskiej floty powietrznej. Już nie te czasy, że jak coś latało nad głową to albo Wilga, albo Koliber, a za nimi Antek z Dromaderkiem. :P

Maszynka faktycznie bardzo ładna i interesująca.

Ciekawe jakby latała jako depron... :mrgreen:

 

TFU! Nawet o tym nie myśl baranie... najpierw dokończ to co już na warsztacie leży, potem myśl o innych :ass: relach. :rotfl:

 

PS -MIQ27:

Widać, że to Mesio... Kabinka z BF-109 i takoż system podwozia... Tego się nie da pomylić. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.