Skocz do zawartości

Poszukuję synchronizatora silników do modelu dwu-silnikowego


jetfan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Zastanawiam się nad nowym modelem i chodzi mi po głowie dwusilnikowiec :shock: W sieci jest cała masa różnych materiałów pisanych przez różnych ludzi, którzy stanowczo odradzają taki ruch ale... chcę sam spróbować :crazy: . Stąd moje pytanie, może ktoś z Was zna rozwiązanie które pozwala synchronizować obroty dwu silników spalinowych? Np. w modelach helików dość powszechnie stosuje się tzw. governor'y czyli patent utrzymujący obroty silnika (spalinowego by nie było wątpliwości) na stałym poziomie. Sam tego używam w moim Raptorze i naprawdę działa to bardzo dobrze. Stąd pomysł, że być może ktoś już zrobił urządzenie, którego poszukuję czyli regulator dostrajający silniki do jednakowej prędkości.

 

Gdyby Ktoś mógł pomóc i np. wskazać link do sklepu lub producenta to bardzo proszę o info na priv'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... dwu silnikowce? Najpierw regulujesz identycznie każdy z silników, później ewentualnie korygujesz krzywe wychyleń serw jeśli to konieczne. Wszystko chodzi bez zarzutu i nie mam pojęcia gdzie by tu wcisnąć jakiś układ utrzymujący stałe obroty :?:

No - chyba że taki układ ma być "zamiennikiem" porządnej regulacji silników? Tylko to trochę tak "nie po modelarsku", lenistwo trzeba tępić więc stanowczo odradzam ten pomysł :P

 

W helikopterach governor'y służą do utrzymania stałych obrotów wirnika w przypadku wzrostu/spadku obciążenia. Jaki to ma związek z samolotami a tym bardziej dwu silnikowymi?

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... dwu silnikowce? Najpierw regulujesz identycznie każdy z silników, później ewentualnie korygujesz krzywe wychyleń serw jeśli to konieczne. Wszystko chodzi bez zarzutu i nie mam pojęcia gdzie by tu wcisnąć jakiś układ utrzymujący stałe obroty :?:

No - chyba że taki układ ma być "zamiennikiem" porządnej regulacji silników? Tylko to trochę tak "nie po modelarsku", lenistwo trzeba tępić więc stanowczo odradzam ten pomysł :P

 

W helikopterach governor'y służą do utrzymania stałych obrotów wirnika w przypadku wzrostu/spadku obciążenia. Jaki to ma związek z samolotami a tym bardziej dwu silnikowymi?

 

Pozdrawiam

Adam

Zwykle staram się nie komentować "dziwnych" wypowiedzi innych Kolegów z Forum ale tym razem zrobię wyjątek: Drogi AdamieRC pamiętaj proszę by wypowiadać się w sprawach, o których ma się przynajmniej blade pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Posiadam taki regulator j.w. w linku. Zastosowałem go w moim P-38 (2x 15ccm 4suw.). Działa rewelacyjnie, oczywiście wstępna regulacja silników jest niezbędna ale efekt synchronizacji jest doskonały ?100 obr. Dźwiek dwuch motorów zsynchronizowanych na takich samych obrotach jest niepowtarzalny. Śmiało mogę polecić ten produkt.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.