Skocz do zawartości

Regulator "nie działa".


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł mało konkretny ale nie bardzo wiadomo jak brzmieć powinien.

Nie jednemu z nas regulator nie zadziałał po podłączeniu odbiornika, silnika i pakietu. Nie chodzi tu o usterki. Jeden regulator, który leżał u mnie z 3 lata nie używany teraz w ogóle nie chciał "zakręcić silnikiem" mimo wszystkich sygnałów, które wydawał. Zadziałał dopiero gdy zmieniłem pamięć w nadajniku na inny model.

Jak to więc z tym jest? Dlaczego jeden regulator działa np w pamięci modelu X, a po zmianie inny regulator nie chce? Pracuje dopiero po zmianie modelu w nadajniku na Y?

Nie chodzi tu o rewersy ani o zbyt małą wartosć ustawienia EPA kanału "3".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buwi777 - w omawianym przypadku nie ma znaczenia ani rodzaj odbiornika, ani nadajnika.

Baxter - ustawiałem EPA "gazu" na max wartość ale trymera nie ruszałem gdyż wcześniej też był tu inny regulator i wszystko działało jak należy. Natomiast tak jak mówiłem - gdy przełączyłem na inny model to silnik kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przecież, że nic w ustawieniach nadajnika nie było zmieniane; gdy padł jeden regulator wstawiłem drugi ale ten już nie działał w pamięci modelu X. Działał w pamięci innego - spalinowego .

Widocznie padnięty regulator uznwał ustawienia "0" (minimum) gazu w pamięci X modelu jako wystarczające, a ten nowy nie.

Przepisz ustawienia pamięci z kanału na którym działa Ci nowy regulator (model spalinowy) do pamięci modelu w którym chcesz używać regulator, albo zrób na tej pamięci takie ustawienie minimum gazu, żeby nowy regulator odpalił.

 

PS

Jakie to regulatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert - ale to za dużo roboty :mrgreen: Łatwiej i szybciej było pozamieniać pamięć modeli.

Regulator to TP 40/60A. Za czasów kiedy kupowałem i tobie jakieś regulatory u skalena - było coś takiego z 3 - 4 lata temu. Kupiłem go do silnika TP 2915-05. Własnie wczoraj pisałem o tym w temacie Nieuporta 11 - elektryka, że ciag stat wyszedł zamiast 1,5kg na 4s - to 2,2kg na 3s :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie.

Inny nadajnik, inny odbiornik, inne regulatory, ale podobieństwo jest.

Uruchamiałem nowy model i żeby nie programować od początku, przekopiowałem ustawienia z jakiegoś innego modelu. Okazało się, że silnik nie rusza :crazy:

Doszedłem, że dla tego nowego regulatora, niezbędne ustawienia, to EPA na minimum, trymer na minimm. Tylko w ten sposób ruszał. Dodam też, że "dla zmyłki" regulator logował się normalnie i nie wykazywał za dużego poziomu na kanale gazu.

 

Zresztą już to Hubert napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Optic czasem tak ma, ze na jednym z modeli nie działa jakiś kanał.

A ty wiesz o tym z czytanki, czy z własnego doświadczenia :?: Jeszcze nie zdarzyło mi sie nigdy by którykolwiek kanał nie działał.

Z dobranocki... :?

 

Z czytanki zwanej Polskie Forum Modelarskie ( i nie pisały to osoby w moim wieku - które jak widzę dla Ciebie są niewiarygodne - lecz doświadczeni, szanowani użytkownicy)

Doświadczenia na razie nie mam, niedawno kupiłem aparature (Optica)

Długo szukałem potwierdzenia tego co napisałem, jednak nie potrafię tego znaleźć :cry: Kilka osób pisało że na niektórych modelach...

nie działa jakiś kanał.

Jak będę miał więcej czasu to poszukam jeszcze raz.

 

EDIT: Możesz tego nie uznawać. Nie znalazłem tego czego szukałem (nie najlepiej wychodzi mi szukanie czegokolwiek) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.