Skocz do zawartości

hitec HS82 MG


dukeroger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koncze model elektrycznej katany i na etapie uruchamiania osprzetu spotkalem sie z pewnym problemem dotyczacym dzialania serw. Lotki w moim modelu sa obslugiwane przez 2 Hitec HS82 MG i prawa lotka nie wychyla sie w ten sam sposob co lewa. Serwa mam zorientowane w ta sama strone ale ramie na lewym skrzydle patrzy w lewo a na prawym w prawo. Ogolenie efekt jest taki prawa lotka uzyskuje pewna wartosc a potem mimo ruchu drazka nie przesuwa sie (nie wynika to z ograniczenia fizycznego ksztaltu lotki), w tym samym czasie lotka lewa zachowuje sie poprawnie. Uzywam Opitica6 i bawiac sie z polozeniem srodka oraz polozeniami krancowymi daje rade w miare efekt opanowac ale mam 100% korekty ustawienia a na samym koncu ruchu i tak martwa strefe. W moim nadajniku jest sterowanie lotkami jako klapami i mam ten mikser wlaczony. Czy powodem moze byc wykonywanie ustawien przy skrajnym ustawieniu dzwigni klap? (max w dol) Znaczy czy powinno sie regulacje robic w pozycji srodkowej? (ustawienie jest plynne). Czy moze problem jest po stronie serwa? Jak to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

może tutaj się podepne :)

Mam pytannie odnośnie tego serwa (hs82 mg) http://www.nastik.pl/hitec-hs82mg-p-1932.html Czy te serwa są odpowiednie do wykorzystania w modelu szybowca F3J (sterowanie układem V), może wykożystać silniejsze?

Waga szybowca ok 2300-2500 (dokładnie nie wiem)

Rozpietość: 3200mm

model zielono - biały (z żółto-czerwonym ogonkiem :))

http://img526.imageshack.us/img526/721/20090809491.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W jotkach do napędu statecznika poziomego lub układu V używamy raczej hs 85mg lub wersji cyfrowej hs 5085. Do spokojnego latania powinno hs 82 wystarczyć siły. Ważną rzeczą jest aby serwa b.dobrze trzymały neutrum. To samo dotyczy serw w klapach. Oczywiście można wsadzić do modelu produkty innych firm o podobnych parametrach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.