Skocz do zawartości

Serwa savox


Marek:D

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem już problemy z PowerHD na tegorocznym pikniku w Nowym Targu (model Katana Krill 28%) otóż zauważyłem że same zmieniają swoje neutrum, wg. mnie mają coś nie tak z potencjometrem. Dzisiaj otrzymałem serwa SAVOX, kupiłem je bo ponoć dobre opinie, otwieram je, ku mojemu zdziwieniu ta sama obudowa co PowerHD, tylko tabliczka z nazwą firmy inna, w tym momencie nie zrobiłem nic innego tylko rozebrałem je, i tak jak myślałem, w środku to samo, płytka elektroniczna ta sama z tymi samymi układami co w PowerHD, silniczek ten sam, tryba te same, poprostu ta sama fabryka je wyprodukowała. Nie chce, aby spotkały mnie te same problemy co miesiąc temu ( o mały włos rozbiłbym z tego powodu model, miałem te serwa zamontowane w SW, więc raczej będe je musiał odesłać spowrotem, bo mam takie prawo (do 10 dni od nia zakupu) i zdecydować się na Hitec. Niedowiarkom mogę zrobić zdjęcie obydwóch serw fabryka ta sama tylko swoja firma daje swoje tabliczki na nie.

 

@Kojot, na temat Twojej osoby nie będe się już wypowiadał, ale mam przeczucie że coś piłeś/brałeś :wink: , nie prosiłem Cię o wymiany linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebarc, - porównaj swój ostatni i poprzedni post. Niezależnie co ew. brałem i co piłem. Z tego ostatniego coś wynika (i jest ciekawe także dla mnie).

Pytanie, czy pierwsze serwo padło, bo to wszystko padaki, czy miałeś wadę egzemplarza, a serwa są OK, a z tego że są identyczne, wynika, że można kupować tańsze.

Pytanie, czy umiesz ocenić jakość budowy serwa?

Jednym tchem wymieniłeś także serwa TowerPro, które na oko ciut się różnią, a które faktycznie mają "specyficzną" opinię. Polecam opis:

http://www.rcmodelreviews.com/mg995review.shtml

To może być wskazówka, jak ocenić budowę serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tańsze to tylko Savox najwyzszy model TG i potem Hitec JR lub Futaba innych serw nie widzę w tym modelu.Do trenerka za 500zł można sobie dać Tower pro jednak do Katany krilla wartej jakieś 7 tysięcy nie warto wkładać tanich serw.Jak stracić wóz to i konia.

Mam 5 sztuk HS 5645MG i HS 5625MG w Yaku 2,2m i sprawdzają się znakomicie jak wszystkie niższe modele, które miałem w mniejszych modelach.Sam wiesz Sebastian, że odradzałem Ci kupno serw HD i mówiłem, że przyjdzie czas kiedy i tak będziesz musaił wymienić te serwa.Ciesz się, że model masz cały, bo zaoszczędziłeś 500zł a mogłeś stracic wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś połaszczyłem na Power HD i jak szybko je kupiłem, tak szybko je sprzedałem.

Nówki sztuki a luz miały większy niż Hitec 5625mg po jednym sezonie założone na wysokość w spalinie 50cc.

Jednak i firmie Hitec zdarza się, że puszcza bubla. Kiedyś kupiłem 4szt HS7985mg z czego 3szt miały chyba problem z potencjometrem. Po podłączeniu do zasilanie same co jakiś czas robiły delikatny ruch od pozycji neutrum. Dobrze, że dostrzegłem to w ciągu pierwszych dni przez co mogłem je zwrócić jeszcze do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Miałem już problemy z PowerHD na tegorocznym pikniku w Nowym Targu (model Katana Krill 28%) otóż zauważyłem że same zmieniają swoje neutrum, wg. mnie mają coś nie tak z potencjometrem. Dzisiaj otrzymałem serwa SAVOX, kupiłem je bo ponoć dobre opinie, otwieram je, ku mojemu zdziwieniu ta sama obudowa co PowerHD, tylko tabliczka z nazwą firmy inna, w tym momencie nie zrobiłem nic innego tylko rozebrałem je, i tak jak myślałem, w środku to samo, płytka elektroniczna ta sama z tymi samymi układami co w PowerHD, silniczek ten sam, tryba te same, poprostu ta sama fabryka je wyprodukowała. Nie chce, aby spotkały mnie te same problemy co miesiąc temu ( o mały włos rozbiłbym z tego powodu model, miałem te serwa zamontowane w SW, więc raczej będe je musiał odesłać spowrotem, bo mam takie prawo (do 10 dni od nia zakupu) i zdecydować się na Hitec. Niedowiarkom mogę zrobić zdjęcie obydwóch serw fabryka ta sama tylko swoja firma daje swoje tabliczki na nie.

 

Mógłbyś napisać dokładnie z jakim modelem serwa miałeś te problemy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich doświadczeń mogę dodać, że wygląd płytki drukowanej - najtańszego elementu w serwie nie świadczy o jego jakości. W obecnych czasach to mechanika, nie elektronika jest najdroższa. W głównej mierze (ale nie wyłącznie) za jakość serwa odpowiada też przekładnia, a za jakość i niezawodność odpowiada potencjometr i silnik, jego komutator, szczotki, łożyska. Silnik w takim serwie może kosztować 0,5$ i 15$, przy czym z zewnątrz nie będzie różnicy, to samo tyczy potencjometru. Wizualnie możemy jeszcze ocenić jakość montażu i konstrukcję urządzenia, ale jego prawdziwe parametry , trwałość i niezawodność najlepiej ujawnia statystyka z eksploatacji - w naszym przypadku opinie innych użytkowników.

Tak więc sorry sebastian ale te zdjęcia niczego konkretnego nie wnoszą - w lepszych (droższych) serwach mogą (nie muszą) być użyte lepsze materiały na przekładnie, łożyska ( twardszy materiał i dokładniejsza obróbka podnoszą koszty wytworzenia nawet kilkunastokrotnie, a w specjalnych wykonaniach i kilkusetkrotnie), lepsze silniki, lepsze potencjometry i to one tworzą koszty - ale tego okiem nie zmierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savox to lepsza linia PoweHD które to kiedys sobie wszyscy chwalili do puki do póty nie zaczeły dawac na maxa w momencie właczenia radia. W Hk to az ciezko nadązyc za zmianą nazw i producentów serw a co nowsze to mocniejsze i kolorowsze. Czas pokaze, za krótko są by ocenia. Samochodziaze na zachodzie tylko tego uzywaja, wiec zaczyna się sprawdzac. No i pytanie jak dokładne sa? Biorąc 4 i kalibrujac..... ? Idealnie takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wszystkim "znawcom" wstrzymać sie od "globalnych" opinii na temat savoxow lub innych podobnych. Niestety serwa "dalekowschodnie" nalezy rozpatrywać podając poszczególne grupy tych serw. To nie Hitecki czy Futaby gdzie cała linia pochodzi od jednego producenta. Po prostu firma X produkuje pewne serwa i sa one sprzedawane pod nazwą np savox czy powerHD, Align, Spectrum itp. Nie znam całej gamy serw Savox - ale te które mnie interesowały czyli silne na tytanowych trybach (20kg i podobne) są bardzo dobre. Seria Savox 12XX ma swoje odpowieniki (żeby nie pisac że to te same serwa z inna naklejką) u Spectrum i chyba Align. Jedno jest pewne - testowałe je i są równie niezawodne i precyzyjne jak hs5955tg. Bardzo dobrze wykonane, spasowane, bez luzów, szybkie, mocne i precyzyjne. Dlatego powtórze bardzo wyraźnie kupujac np: serwo Savox 1256TG będziecie z niego bardzo zadowoleni. Moja extra 3m przelatała na nich cały sezon i będę je stosował dalej.

 

Jesli ktoś ma negatywne opinię o innych serwach savox - to niech to opiszę podając dokładnie model - a nie pisze ze savox to to samo co powerHd itd.

 

Mam nadzieje że nikt sie nie obraził i na przyszłość przedstawiane na forum opinie będą bardziej wyjaśniały i pomagały w doborze sprzetu.

 

Pozdrawiam KJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powtórze bardzo wyraźnie kupujac np: serwo Savox 1256TG będziecie z niego bardzo zadowoleni. Moja extra 3m przelatała na nich cały sezon i będę je stosował dalej.

No to mnie uspokoiłeś. Zastosowałem w swoim 2,2m Yaku te serwka i jak na pierwszy rzut oka to bardzo mi się podobają, wyglądają na solidne i są szybkie(z mocą też nie ma problemu). Nówki nie mają luzów, mam nadzieję, że tak zostanie(Hiteki na metalowych przekładniach troszkę się wyrobiły, a mój hitec HS 5955TG jest jak nówka, dlatego zdecydowałem się na zakup serw z tytanowymi przekładniami). chrisj23, po dłuższym użytkowaniu nie zrobiły się luzy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Nie wiem czy bedzie to miało dla Ciebie jakieś znaczenie ,ale mam 7 szt mechanizmów tej firmy ale małych SH-0257 4 szt w elektrycznej extrze 230 z PA nie powiem złego slowa wykonanie profi dzialają też szybko i precyzyjnie nie wygladają na takie z małych żółtych rączek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.