Jump to content

Prąd silnika?


robloz

Recommended Posts

Może ktoś wie jaki prąd pobiera silnik BM 2808-12? Zamontowałm go FW190. Tego silnika nie ma już w sprzedaży, ale chyba było coś koło 18A.

Pewnie coś w granicach 2A - pytasz ile pobiera sam silnik :D

 

Prąd pobierany przez silnik zależny jest od jego obciążenia czyli w tym przypadku śmigła. Jeżeli pamiętasz zakres zalecanych śmigieł to nic nie stoi na przeszkodzie aby zmierzyć prąd z zalecanym śmigłem przy danym zasilaniu i będzie to wynik dużo dokładniejszy niż wartość maksymalna podawana przez producenta.

 

Szukałem silnika z takim oznaczeniem lecz nie mogłem znaleźć. Jeśli natomiast nie pamiętasz zakresu zalecanych śmigieł a gdzieś się dowiesz ile wynosi wartość maksymalna prądu dla tego silnika można dobrać śmigła metodą pomiaru.

 

Jakie jeszcze dane pamiętasz tego silnika?

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o dobór regulatora.

Wiadomo że regulator może mieć jedynie za małą wydajność prądową :) (zakładając identyczne inne parametry). Różnice w cenie i wadze są bardzo niewielkie i czasem nie warto kupować tych mniejszych regulatorów.

Spokojnie celowałbym w regulator 25A nie przejmując się tym że i 18A by wystarczył.

 

Nadwyżka nie zaszkodzi (ponadto mówi się że parametry podawane przez tańszych producentów bywają nie co zawyżone) a nóż-widelec uszkodzeniu ulegnie silnik a potrzeba będzie coś mocniejszego?

 

Rozumiem że jak dotąd moje odpowiedzi nie są adekwatne do pytania jakie zadałeś :) Próbuję jedynie nakreślić jak postąpić w sytuacji kiedy jedynie posiada się się tak szczątkowe informacje.

 

Oczywiście najlepszym sposobem jest pomiar pobieranego prądu przez silnik+śmigło o ile jest w posiadaniu regulator i pakiet który wiemy że spokojnie zniesie przewidywany prąd. Ponadto podczas pomiaru mamy zawsze szansę zakończyć pomiar w przypadku kiedy wartość zaczyna się zbliżać do maksymalnych wartości z któryś elementów.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.