Skocz do zawartości

Odbiorniki


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem ciekaw waszych opini na temat odbiorników. Ja narazie mam tylko jeden odbiornik Hiteca Micro 555 podwójna przemiana. Myśle nad jakimś nowym odbiornikiem bo niebardzo mi się chce przekładać odbiornik z modelu do modelu. We dwoje zawsze raźniej :D

Co byście polecali do (jak narazie) depronowych konstrukcji, coś niezbyt drogiego... Jeszcze mam tyle do kupienia... balancer, nowe serwa, jakiś nowy silnik (chyba już nie kupuje taniego sh..tu. Chyba się muszę skusić na jakiegoś AXI (lub coś innego, solidnego-o większym ciągu).

 

U mnie Jeti REX MPD 5 kosztuje $80. Czy jest tego wart ?

PS jaka jest różnica pomiędzy MPD a nie MPD ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
KUBA CZYTAJ

 

odbiornik Hiteca Micro 555 podwójna przemiana

 

REX ma pojedyncza

 

I co to zmienia? Ptaryk zadal pytanie czy rex jest wart 80 $

 

ERTMAN CZYTAJ :P

 

 

GENERALNIE NIC TO NIE ZMIENIA POZA DROBNYM SZCZEGÓŁEM....

Do Rexa musi sobie dokupić kwarc na poj. przemianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YYYYYYYYY

 

Komplet kwarcy ale po co ??

 

KUP 2 taki sam jezeli jestes zadowolony a jezeli chcesz hiteca innego to juz pisałem SuperSlim + dodatkowy kwarc odbiorczy do niego - taki sam jak masz ...

 

Myśle ze płącić za rexa tyle pieniedzy to przesada a Slima bedziesz miał juz na dłuuuuuuuuuuuugo ... nawet do spalinek i nietylko

 

Pisałem szybciej

 

jezeli mały to jak mały - im mniejszy odb tym mniejszy zasiag rex ma moze 500m blue arrow ma 300 na papierze a Slim ma kolo 1-1.5km ...

 

Jezeli chcesz naprawde mały to blue arrow jest chyba najmniejszy

 

REX ma napisane Single conversion reciver a ty masz DUAL

 

MPD to Microprocessor Pulse Decoding ) - wbudowany mikroprocesor eliminuje zakłocenia sygnału z nadajnika, działając jak rodzaj filtra -odczytuje tylko sygnał nadawczy , już bez towarzyszących mu zakłoceń.

Ponadto, w razie utraty sygnału ( np po wyłączeniu nadajnika ) serwa samoczynnie wracają do pozycji neutrum

 

Bez poprostu tego niema

 

Rozumiesz juz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew. kup sobie ELECTRONA 6 Hiteca- bardzo ciekawy ten odbiornik no i też DUAL, mały i nie trzeba dokupować kwarcy, i mniejszy jak SUPERSLIM. Ostatnio się takowym posługiwałem, na dzień dzisiejszy pezproblemowy,

a do depronu to REX jest chyba najlepszy, ale kup sobie go w dobrej cenie 110- 130 zł bo takowe są u nas w sklepach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BO kupuje sie kwarce w komplecie do nadajnika i odbiornika

Nie mozna mieszac nadajnik dual a odbiornik pojedyńcza ...

 

 

ERT uważałem cię za modelarza z doświadczeniem, ale prosze cie nie pisz takich głupot jak wyżej !! !! !! OKi ??

Pokaz mi osobe która powiedział NADAJNIK DUAL ?? to jej też to wyklaruje :)

 

Zapamiętaj raz na całe zycie że: kanał np73 to dana czestotliwość 35.130 MHz, i na takiej się lata. W nadajniku jest kwarc który generuuje fale noścną na w/w częstotliwości i już. Teraz w zależności od konstrukcji odbiornika jego układów wejściowych i filtrów mam pojedyńczą albo podwójną przemiane. W xzależności od tego potrzebne sa inne kwarce i co zapamiętaj jeszce oba różnią się częstotliwością drgań, ale żaden z nich nie jest na częstotliwoć 35.130Mhz. tylko na mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kompletto kwarc nadawczy oraz kwarc odiorczy pojedynczej i podwojnej przemiany .W sumie 3 kware.

Po co?

Aby w spalinie latac na podwojnej i nie zmieniajac w nic w elektryku latac z odbiornikiem na pojedynczej.

 

Nie ma czeos takiego jak kwarc nadawczy podwojnej przemiany. \:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż kwarc hiteca do odbiornika micro IPD albo MICRO 5/7 MPXa i zobaczymy kto ma doświadczenie :P

 

 

Z multiplexem to zupełnie inna bajka... Ta firma poprostu nie chce się unifikować! Zaczęło się od "dziwnych wtyczek",a teraz ich odbiorniki mają inną pośrednią niż wszystkie inne...

I jeszcze jedno... Nie istnieje coś takiego jak kwarce nadawcze z podwójną przemianą... to poprostu jakaś bzdura...

 

poprostu nie działa I nie zadziała co powie ci każdy modelarz w mojej klasie

 

A co to za klasa? Jakaś wyższa niż nasza? No pewnie tak skoro używasz kwarców do nadajnika w podwójnej przemianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o klase F5 E :P

 

Poprostu cała kadra ma MPX i jak coś to zawsze można pożyczyć coś

 

Używam pojedyńczych w MPXach

 

TO pytanie po co sprzedawano komplety dual drożej ??

 

Tzn jeden kwarc dual kosztował 80 zł - nadawczy lub odbiorczy a komplet single kosztował 80 za 2 kwarce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.