Skocz do zawartości

Odwieczny problem - jaka aparatura 2,4GHz?


Air

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja swoje zdanie tu rzuce.

A czemu nie Multiplexa MC3030, z ebay.de, jest ich tam kilka na sprzedaz.

Do tego - ASSAN, na teraz. Odbiorniki tanie jak barszcz, a jezeli zajdzie potrzeba czegos super - mozna M-Link lub Jeti Duplex dokupic.

Jeden nadajnik do wszystkiego.

 

A na dokladke - Multiplex jest niezniszczalny - poza innymi zaletami znanymi wsrod uzytkownikow tegoz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futaba T10CG.. :) system Fasst jest nie do pokonania! ostatnio nabyłem ten nadajnik, katowałem go ostro jeżeli chodzi o zasięg i jestem bardzo miło zaskoczony, przez przeszkody typu góra, drzewa, domy zasieg był 700m, w lini otwartej 1000m jeżeli nadajnik i odbiornik jest na ziemi, w powietrzu nie testowałem, ale te 3,5km to jest pewne :) i wydaje mi się ze żaden assan czy spectrum nie będzie taki dobry.. ew. JR DSX9 to również bardzo dobre radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiQ27

adam712, a gdzie ta Aurora jest do kupienia i w którym sklepie te tanie odbiorniki ?

Zakładam że nie podpuszczasz mnie i piszemy w zasadzie o zagranicznych sklepach internetowych.

Aurora (podobnie jak 8 Futaby) jest na tyle nowym radiem że mało który sklep ma je ciągle na stanie.A co do odbiorników napisałem "stosunkowo tanie firmowe odbiorniki".

Sam od dłuższego czasu używam mx-16 (obecnie z modułem Assana) i jest to świetne radio.Jedyne co mnie skłania do zmiany nadajnika to telemetria i wymienny moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

sam mam pierwszy sezon FPV za sobą i jedno ci powiem - :wink: kanałów do FPV to zawsze o jeden za mało - 6 kanałów to zaraz bedziesz zamiast steru kierunku cos podłączał (a ster kierunku na sztywno) . Lotki na 2 kanały jest wygodniej niz na jeden kanał - sprawa klapolotek i różnicowego wychylenia . Nadajnik sobie wypatrz z wymiennym modułem (i odbiorniki to lepiej niech będą jednak tańsze - na początku to łatwo "pozbyć" się modelu z zawartością albo go skasować) . Ja latam teraz na 35 mHz bo w połączeniu z zewnętrzną anteną w nadajniku i wskazaniami RSSI na obrazie mniej stresu dokąd można sie posunąć (w produkcji link wskazań RSSI pomiędzy odbiornikiem 2,4 gHz a OSD umożliwi mi takie latanie na 2,4 gHz ) . Tak na razie do FPV to jednak górą raczej 35 mHz - albo zamiast modułu wpiąć System UHF Thomasa Sherrera i masz zasięg RC nawet z piwnicy ;D . Żeby nie było ,że wypowiadam się .... to na 2,4 gHz również latam i podoba mi się brak pałętającej sie anteny itd ale zupełny brak oznak zbliżającej sie utraty łączności dyskwalifikuję ten system według mnie do FPV (dopuki nie dorobię wskazań RSSI ) chyba ,że bedziesz latał tylko "wkoło nogi" ale zapewniam ,że nagle 800 m które było poza zasięgiem standardowo , w FPV będzie do łykniecia na dzieńdobry :wink:

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W ostatnim RC Przeglądzie Modelarskim jest test tej Aurory 9 - na razie tylko przekartkowałem na szybko, ale wydaje mi się, że to faktycznie ciekawy, nowoczesny nadajnik - i troszkę tańszy od 7-kanałowej Futaby... Cena też niezła - ~1500zł...

Jak z cenami odbiorników do niego?

 

Wymienny moduł - faktycznie zaleta... interesował by mnie głównie ze względu na to, że sporo 'miniaturowych' modeli ma dedykowany odbiornik (np. modele e-Flite - zgodne z DSM2) - a korci mnie, żeby i latania w pomieszczeniach spróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z cenami odbiorników do niego?

W Art Hobby różnica w cenie między zestawem z odb. 7k a odb. 9k to 150 PLN, ale to mało mówi. W kraju brak chyba cen na same odbiorniki. W USA odbiorniki Optima kosztują: 7k 70 USD, 9k 100 USD.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AURORĘ można jeszcze kupić tutaj http://www.modelarz.vel.pl/index.php?36,hitec-aurora-9-2-4ghz-mode-1-lub-2.

http://www.allegro.pl/item846250311_hitec_aurora_9_mode_1_2_4ghz_nowosc.html

Ja swoją kupiłem w Ol-Pen Model i teraz w zimowe wieczory uczę się jej obsługi. Co jest warta pokaże podczas sezonu latania. Jak na razie sprawdzony zasięg na ziemi to 1000 m i żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja teraz zmieniłem Spektrum DX6i na taką oto kombinację:

JR PCM 10X Air + moduł spektrum 9 kan. mozna też dokupić moduł 35MHz a wtedy świat stanie otworem :)

odbiorniki te same co Spektrum, a jak sprzedam spektruma to cały manewr kosztował mnie będzie 400 setki! jak za darmo!. Radio to sprzed kilku lat co prawda, ale było przez długi czas najwyższym modelem JR - dlatego się zdecydowałem. Solidna metalowa obudowa, drążki na łożyskach i takie inne pierdoły... Radio jest NIE DO ZABICIA!

jedyny mankament to bindowanie odbiornika przy zmianie modelu, ale to drobny szczegół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.