Jump to content

Pierwszy ESA malowanie i wyważenie pytania


attyla

Recommended Posts

Kupiłem właśnie pierwsze modele ESA czyli F4U Corsair , Zero , Hawker Sea Fury mam pytanie związane z wyważeniem tych modeli na forum kilka razy widziałem opinię że SC podany w instrukcji jest nie do końca poprawny czy ktoś kto ma oblatany któryś z w/w modeli mógłby podac jak ustawił SC w swoim modelu ?

Drugie pytanie związane jest z malowaniem modeli mam możliwość pomalowania modeli przez kumpla aerografem farbami VALLEJO akrylowymi czy ktoś używał ich już i jaki był efekt.

Link to comment
Share on other sites

Drugie pytanie związane jest z malowaniem modeli

Takie modele najłatwiej i najszybciej maluje się zwykłymi sprayami :D Co do wyważenia to musisz ustawić je "pod siebie". Ja w swoim Ki SC mam w okolicy 2/5 cięciwy płata od natarcia i tak lata mi się nim najlepiej.
Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem SC trzeba ustawić metodą prób i błedów . Ja robie to tak :Mocuje lipola na samozaciskowe opaski mniej więcej w miejscu w którym ma być i w góre po oblocie przesuwam aku do przodu lub do tyłu az do momentu kiedy uznam że model lata poprawnie .Dopiero wtedy wycinam otwór w kadłubie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

F4U Corsair , Zero , Hawker Sea Fury

Trzy "bobiki" ho, ho. To zapraszamy na zawody Mikołajkowe 5.12.2009 we Wrocławiu.

Masz mniej więcej taką odległość jak my do Warszawy :D

Dziś w Bolesławcu przetestowane zostały ciensze węgle w kadłubie .Z bliskich spotkań wynika że nie ważna jest ich grubość.

Dźwigary w skrzydle idealnie nad sobą ,bo się skrzydło będzie skręcać.

Link to comment
Share on other sites

Aż tak dobrze to nie jest trzy modele na trzy osoby niestety , ale jak się wkręcimy to pewnie będzie więcej :D .

Zero już sklejone waga do lotu wyszła 315 gram , model na razie niepomalowany. Oblot odbył się dziś SC ustawiony na 4cm od krawędzi natarcia poszło gładko poza zdecydowanym zmniejszeniem wychyleń lotek . Szkoda że sprzedawca nie podaje właściwego SC byłoby łatwiej oblatać jak dla mnie model jest szybki i wściekle zwrotny mam nadzieje że przeżyję naukę i pierwsze loty.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda że sprzedawca nie podaje właściwego SC

Nie podaje bo nie ma jednego właściwego.Ja mam np KI z SC 3 cm od przodu a Piotrek w obecnym KI- 4 cm .Dwa modele temu,mówimy o KI,dawaliśmy środek bardziej do tyłu .Wynikało to z innego malowania .Bardziej gładkie skrzydła powodowały łatwiejsze zrywanie strugi.Na SC ma też wpływ, choć mały, np wielkość i skok śmigła bo wymusza inny styl latania.Próbuj jak ci będzie najwygodniej.Heniek A. lata na SC jeszcze bardziej do tyłu i wszyscy boją się go gonić bo model robi mu dziwne manewry .To jednak nie przeszkadza Heńkowi .

Mając trzech zawodników można robić lokalne zawody np z kolegami z Poznania /lata tam kilku/.

mam nadzieje że przeżyję naukę

Dobrym sposobem jest latanie na stromej górce .Masz wtedy większy zapas wysokości a model widzisz blisko + obowiązkowo taśma ,najlepiej połowa długości.Trochę stabilizuje lot.

Patent Roberta z pakietem jest sprawdzomy ,zawsze tak robię .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.