Skocz do zawartości

Corona RP8D1 i Flash 5x - problemy..


darzur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio nabyłem odbiornik Corona RP8D1 do współpracy z Flash 5x. Niestety ta współpraca nie bardzo chce się układać - w zasadzie to wcale jej nie ma. Odbiornik wprawdzie dostraja się do nadajnika i kiedy są blisko siebie dioda w odbiorniku świeci światłem ciągłym. Niestety wystarczy się oddalić na kilka metrów i dioda zaczyna migać a co za tym idzie serwa działają z dużymi przerwami (losowo skokami) tak jakby odbiornik tracił zasięg. Funkcja FailSafe wprawdzie nie włącza się do ponad 50m (przy złożonej antenie nadajnika) więc jakiś sygnał dociera, ale sterować nie da się już z 5m. Serwa również nie drżą ale to chyba zasługa oprogramowania odbiornika, bo nie ruszają się z miejsc nawet po wyłączeniu nadajnika. Sądzicie, że da się coś z tym jeszcze zrobić, czy Corona z 5x współpracować nie będzie? Jeżeli nie uda mi się jej uruchomić to kupię chyba zwykłego Hiteca Electron 6 lub Jeti 7 MPD. Do Corony przekonywała mnie cena, podwójna przemiana, synteza i dobre opinie a tu taki zonk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może flash coś czadzi, a może faktycznie jakiś bubel Ci się trafił. Zrób test na innym nadajniku.

Niestety nie mam innego nadajnika, ale Flash w połączeniu z Hitecem SuperSlim w innym modelu działa bez najmniejszych zacięć.

 

P.S. Być może faktycznie jakiś uszkodzony odbiornik. Niestety odsyłki do HC nie przewiduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też miałem problemy z tym odbiornikiem i Flashem 5x. Winny okazał się odbiornik. Reklamowałem w HC (tam kupiłem). Wadliwy zwróciłem, przysłali nowy, działa bezproblemowo. Pozdrawiam Krzysiek.

Niestety początkowo podejrzewałem go o oderwaną antenę i zerwałem koszulkę. Teraz już reklamacja nie wchodzi w grę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mirek niekoniecznie. W tej chwili mam w czynnej służbie trzy odbiorniki Corona 6k z podwójną przemianą i jeden Corona 6k z pojedynczą przemianą. Nadajnik Optic 6 kanał 62 35MHz. Od samego początku współpraca miedzy nadajnikiem i odbiornikami układa się wzorcowo. Czyżbym miał farta?

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.