Jump to content

Corona RP8D1 i Flash 5x - problemy..


darzur

Recommended Posts

Witam,

 

Ostatnio nabyłem odbiornik Corona RP8D1 do współpracy z Flash 5x. Niestety ta współpraca nie bardzo chce się układać - w zasadzie to wcale jej nie ma. Odbiornik wprawdzie dostraja się do nadajnika i kiedy są blisko siebie dioda w odbiorniku świeci światłem ciągłym. Niestety wystarczy się oddalić na kilka metrów i dioda zaczyna migać a co za tym idzie serwa działają z dużymi przerwami (losowo skokami) tak jakby odbiornik tracił zasięg. Funkcja FailSafe wprawdzie nie włącza się do ponad 50m (przy złożonej antenie nadajnika) więc jakiś sygnał dociera, ale sterować nie da się już z 5m. Serwa również nie drżą ale to chyba zasługa oprogramowania odbiornika, bo nie ruszają się z miejsc nawet po wyłączeniu nadajnika. Sądzicie, że da się coś z tym jeszcze zrobić, czy Corona z 5x współpracować nie będzie? Jeżeli nie uda mi się jej uruchomić to kupię chyba zwykłego Hiteca Electron 6 lub Jeti 7 MPD. Do Corony przekonywała mnie cena, podwójna przemiana, synteza i dobre opinie a tu taki zonk..

Link to comment
Share on other sites

może flash coś czadzi, a może faktycznie jakiś bubel Ci się trafił. Zrób test na innym nadajniku.

Niestety nie mam innego nadajnika, ale Flash w połączeniu z Hitecem SuperSlim w innym modelu działa bez najmniejszych zacięć.

 

P.S. Być może faktycznie jakiś uszkodzony odbiornik. Niestety odsyłki do HC nie przewiduję.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Też miałem problemy z tym odbiornikiem i Flashem 5x. Winny okazał się odbiornik. Reklamowałem w HC (tam kupiłem). Wadliwy zwróciłem, przysłali nowy, działa bezproblemowo. Pozdrawiam Krzysiek.

Niestety początkowo podejrzewałem go o oderwaną antenę i zerwałem koszulkę. Teraz już reklamacja nie wchodzi w grę..

Link to comment
Share on other sites

Witam. Mirek niekoniecznie. W tej chwili mam w czynnej służbie trzy odbiorniki Corona 6k z podwójną przemianą i jeden Corona 6k z pojedynczą przemianą. Nadajnik Optic 6 kanał 62 35MHz. Od samego początku współpraca miedzy nadajnikiem i odbiornikami układa się wzorcowo. Czyżbym miał farta?

Pozdrawiam Adam.

Link to comment
Share on other sites

Miałem podobny problem przy rtej samej konfiguracji sprzetu. Corona nie chciala zalapac, poszła na polke. Po dwoch tygodniach lezakowania sprobowalem na wyzszym kanale. zadzialala i o dziwo po przejsciu na nizszy, ale z wyzszego tez zaczela chodzic. I tak od pol roku.

 

baxter

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.