Skocz do zawartości

Cięcie balsy


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nie jest rurka, u mnie jest blacha 4mm :D Jutro robie wyprawe do sklepu po pikę i po brzeszczoty, a jak nie będzie to niestety internet zosataje. Z tym kg to przesadziłem może z 250-300g A nieżle sie wyrobiliśmy w 28 min 20 postów. CZy moglibyscie podać mi jakiś link do sklepu w którym są okrągłe drobne brzeszczoty i jakaś piłka do której by posowały, bo ja nigdzie nie moge znaleśc takich brzeszczotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie jest rurka, u mnie jest blacha 4mm :D Jutro robie wyprawe do sklepu po pikę i po brzeszczoty, a jak nie będzie to niestety internet zosataje. Z tym kg to przesadziłem może z 250-300g A nieżle sie wyrobiliśmy w 28 min 20 postów. CZy moglibyscie podać mi jakiś link do sklepu w którym są okrągłe drobne brzeszczoty i jakaś piłka do której by posowały, bo ja nigdzie nie moge znaleśc takich brzeszczotów.

Paweł, widzę, że Twój problem polega bardziej na tym żeby nazbierać jak najwięcej postów na forum (cytat powyżej). Sam temat (tytuł) jest banalny jak dla modelarza. Szukanie porządnej ramki urastające do granic niemożliwości ? Nigdy nie byłeś w Castoramie czy jakimś innym Leroy Merlinie, Obi, Praktikerze ? Przecież balsę - najlżejsze i najmiększe drewno na świecie - obrabia się prawie tak samo jak depron. W czym jest problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą elementy z balsy wycina się zwykle zgrubnie, a do ostatecznego i ładnie obrobionego detalu dochodzi się przez szlifowanie papierem ściernym. :wink:

Wcale nie trzeba dużo szlifować, by "zdjąć" nawet spory naddatek balsy. Trzeba nawet bardzo uważać, by nie zdjąć za dużo.

Z kolegą Kijuikiem się nie zgodzę. Wcale nie obrabia się balsy tak łatwo jak depron. :) Tylko dużo łatwiej. :twisted:

Pianka ma kilka irytujących właściwości, jak duże ugięcie pod naciskiem, czy niską sztywność i łatwość pękania. Balsa nawet ak pęknie, to kropla CA i jedziemy dalej. :mrgreen:

 

Tryb Prorok 3.0: ON

Następny temat - Gdzie dostać kostkę do szlifowania balsy

Tryb Prorok 3.0: OFF

:devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madrian, napisałem prawie jak depron - chcąc tym podkreślić lekkość i łatwość obróbki.

Kłócić się nie będę. :wink:

Każdy w ramach kary, wypije po 0,5l napoju o smaku chmielowym, za zdrowie drugiego i rozejdziemy się w pokoju. :P

Będę w pełni usatysfakcjonowany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.