Skocz do zawartości

Szybowiec 3m - czy aby nie za duzy silnik?


Czepus

Rekomendowane odpowiedzi

Masz napisane w specyfikacji silnika : zasilanie 3-5 Lixx. Trzeba więc przyjąć, że przy zasilaniu 5S silnik osiaga maksymalne parametry na optymalnym śmigle / w tym przypadku -cytat z Nastika -"zalecane śmigła: od 11x6 do 13x8 (4 Lixx/12 Nixx 13x8, 5 Lixx 11x6) ". Obawiam się, ze na pakiecie 3S może mieć mizerniejsze osiągi.

zapytam w takim razie w inny sposób - jaki optymalnie włożyć silnik do tego modelu aby zachować te pakiety ?

 

mam jeszcze takie silniki :

 

- turnigy sk 3536 1400kv / 550w

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7073&Product_Name=TGY_AerodriveXp_SK_Series_35-36_1400Kv_/_550w

 

- TGY AerodriveXp SK Series 35-36 910Kv / 310w

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7074&Product_Name=TGY_AerodriveXp_SK_Series_35-36_910Kv_/_310w

 

czy jeszcze coś innego .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Masz napisane w specyfikacji silnika : zasilanie 3-5 Lixx. Trzeba więc przyjąć, że przy zasilaniu 5S silnik osiaga maksymalne parametry na optymalnym śmigle / w tym przypadku -cytat z Nastika -"zalecane śmigła: od 11x6 do 13x8 (4 Lixx/12 Nixx 13x8, 5 Lixx 11x6) ". Obawiam się, ze na pakiecie 3S może mieć mizerniejsze osiągi.

zapytam w takim razie w inny sposób - jaki optymalnie włożyć silnik do tego modelu aby zachować te pakiety ?

 

mam jeszcze takie silniki :

 

- turnigy sk 3536 1400kv / 550w

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7073&Product_Name=TGY_AerodriveXp_SK_Series_35-36_1400Kv_/_550w

 

- TGY AerodriveXp SK Series 35-36 910Kv / 310w

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7074&Product_Name=TGY_AerodriveXp_SK_Series_35-36_910Kv_/_310w

 

czy jeszcze coś innego .. ?

W granicach 1100 kv - 3542 lub 3548 regiel 70A - 3S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Oj, z pakietem 5S polecisz w kosmos!

 

W szybowcu 3m, nie pamietam wagi, mialem podobny silnik Himax 3528 800 + accu 3S 2200 i simglem 14/7 albo 14/8.

Naped pozwalal na bardzo przyzwoite wznoszenie. Nie pamietam dokladnie, ale prady podchodzily na pewno pod 40 A, a moze nawet lekko przekraczaly.

 

Kurcze,mialem to wszystko pomierzone i zapisane ale nie moge znalezc. Chyba wyrzucilem.

Twoj silnik ma troszke wiekszy opor, wiec powinienes sie zmiescic w tych 40 A, ale teraz nowe Lipo potrafia oddac wiecej pradu wiec na wszelki wypadek kupilbym regiel 50 A albo pomierzyl prady przed wylotem.

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drivecalc może się machnąć poniżej 7 procent błędu, tak że dane są bardzo prawdopodobne.

Przy tych kalkulatorach duza role graja opory wewnetrzne silnika, regla i akumulatora. Czasami mala zmiana wartosci wnosi duze rozbieznosci wynikow.

 

Bardzo mozliwe, ze ten silnik jest lepiej obliczony i zadowala sie mniejszymi pradami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz napisane w specyfikacji silnika : zasilanie 3-5 Lixx. Trzeba więc przyjąć, że przy zasilaniu 5S silnik osiaga maksymalne parametry na optymalnym śmigle / w tym przypadku -cytat z Nastika -"zalecane śmigła: od 11x6 do 13x8 (4 Lixx/12 Nixx 13x8, 5 Lixx 11x6) ". Obawiam się, ze na pakiecie 3S może mieć mizerniejsze osiągi.

zapytam w takim razie w inny sposób - jaki optymalnie włożyć silnik do tego modelu aby zachować te pakiety ?

 

mam jeszcze takie silniki :

 

- turnigy sk 3536 1400kv / 550w

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7073&Product_Name=TGY_AerodriveXp_SK_Series_35-36_1400Kv_/_550w

 

- TGY AerodriveXp SK Series 35-36 910Kv / 310w

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7074&Product_Name=TGY_AerodriveXp_SK_Series_35-36_910Kv_/_310w

 

czy jeszcze coś innego .. ?

W granicach 1100 kv - 3542 lub 3548 regiel 70A - 3S.

wolałbym zostaćprzy tym Ray'u :

RAY C3548/06 outrunner brushless motor

 

ale chyba trzeba będzie pakiety dokupić i/lub regulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie z silnikiem, ktora podales, na samym dole znalazlem tabelke. Producent zaleca do pakietu 5S smiglo 11/6.

Po co ci turbina w takim szybowcu?

 

Moim zdaniem silnik dobrze wybrales. Co ci zalezy sprawdzic z pakietem 3S, ktory masz?

W razie czego, kupisz inny accu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie z silnikiem, ktora podales, na samym dole znalazlem tabelke. Producent zaleca do pakietu 5S smiglo 11/6.

Po co ci turbina w takim szybowcu?

 

Moim zdaniem silnik dobrze wybrales. Co ci zalezy sprawdzic z pakietem 3S, ktory masz?

W razie czego, kupisz inny accu...

I tak to wypróbuję w weekend ;D

- zastanawiam się tylko jakie do tej konfiguracji (silnik, 40A, 2200mah) powinienem dać śmigło ?

 

Nie zależy mi na aż "takiej turbinie" - chciałbym aby ten model poprostu "jakoś" się wznosił na tym co teraz mam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz specjalnego modelarskiego przyrzadu do mierzenia Amperow?

 

W/g mnie z pakietem 3S smiglo 14/7 nie zagotuje regla. W/g ww kalkulatora w ogole nie bedzie strachu. Ale nie chce mi sie jakos dac wiary tym wynikom.

Pisze przeciez o tym co sam widzialem i zmierzylem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz specjalnego modelarskiego przyrzadu do mierzenia Amperow?

 

W/g mnie z pakietem 3S smiglo 14/7 nie zagotuje regla. W/g ww kalkulatora w ogole nie bedzie strachu. Ale nie chce mi sie jakos dac wiary tym wynikom.

Pisze przeciez o tym co sam widzialem i zmierzylem...

mówisz o zwykłym amperomierzu czy faktycznie jest jakieś urządzonko które zaraz zamówię ??

 

edit:

chyba mówisz o tym :

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8319

 

;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK doszedł "watt meter" :D

 

Na zestawie :

 

- Silnik RAY C3548/06 outrunner brushless motor

- śmigło składane aeronaut cam 14x8

- regulator 40A turnigy sentry

- pakiet 3s 2200 25C (full naładowany)

 

watt meter przy full przepustnicy pokazuje 30,5 A i 350W - trzymając kadłub w dłoni model widocznie rwie :] (ma naprawdę spory ciąg).

Zastanawiam się czy narazie zostawić mu ten regulator czy może zmienić na mniejszy - 30A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"watt meter przy full przepustnicy pokazuje 30,5 A "

Raczej bym nie zmieniał na mniejszy :cry: 40 -stka jest idealna.Dołóz mu jeszcze jeden S a silnik pokaze pazurki

Mam 3 identyczne pakiety 3S może z nich by zrobił dwa 4S :mrgreen: i jeden S zostałby na póżniej heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.