Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pare lat wstecz importowałem głośniki Focala(Jm Lab) ze starych serii niedostępnych juz w detalu ..

kilku cwaniaczków założyło podobny temat bo chcieli "oszczędzić" i źródło było natychmiast spalone- wszystkie przesyłki z tamtego adresu szły na celny .

ostatecznie płacili o 60% więcej :D Tak jest do dziś a mówią że głupota nie boli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam, to nie wiem, czy śmiać się czy płakać:) Owszem, jako modelarz jestem jeszcze niedoświadczony, ale dajcie spokój, codziennie do polskich jest przysyłanych dziesiątki jak nie setki tysięcy listów/paczek z Chin, czemu wszystkich nie sprawdzają i nie nałożą cła, podatku? Miałem znajomego co sprzedawał towary, kupowane z Chin, na allegro i sytuacja wygląda tak, że po prostu łapie się te paczki, które są podejrzane. Z tego co się dowiedział, z natury paczki do 200$ są "puszczane", ale czasami znajdzie się "życzliwy" celniki i zażyczy sobie sprawdzenia paczki, a wtedy cz faktycznie była warta 20$ czy więcej, to nie ma już znaczenia, VAT musi nałożyć. Celnicy mają przy tej ilości paczek tyle pracy, że na pewno nie marnują go siedzac na forum. Poza tym, po co maja tutaj siedzieć, przecież nadawca widnieje na paczce, celnicy bardzo dobrze znaja każdego Chińskiego, większego sprzedawcę, wiec im zadne informacje nie sa potrzebne z tego forum, albo ma się szczęście i trafi sie na "dobrego", albo ma sie pecha i tyle...

 

Moja jedna paczka miała spore gabaryty, ponieważ była w niej aparatura (również w pudełku) folia do oklejania i parę innych rzeczy, niestety robiłem pierwszy raz zakupy na HK i przeoczyłem moment podania wartości przesyłki, zostało standardowo 30% (czyli około 40$), gdzie faktyczna wartość paczki to prawie 140$ - byłem pewien, że zostanie ona "złapana", ale i tak zaoszczędziłem w porównaniu do polskich cen.

 

Natomiast list, z tego co widzę, przeszedł bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, być może gdzieś to było ale tych stron jest tyle, że zanim odszukam to może mi ktoś odpisze. Chce złożyć zamówienie w HK ale nie mogę wybrać tańszej dostawy paczki. Mam możliwość wyboru tylko EMS Express (straszne drogo) lub SingPost AirParcel. Obok tych dwóch opcji wysyłki z lewej strony widnieje znak zapytania z napisem "Poland". Klikam na znak zapytania i wyskakuje okienko "Postabe Table" z innymi opcjami wysyłki.

Nie mogę tam jednak nic wybrać (odznaczyć, podkreślić), napisy są na szaro. Próbowałem w dwóch przeglądarkach i jest to samo. O co chodzi ?

Jeszcze pytanie - którą opcję wysyłki wybrać ?

Paczka będzie ważyła 4,5kg wiec do zapłaty z wysyłkę wychodzi duża kwota. Z drugiej strony nie chciałbym oszczędzać jeśli paczka miałaby nie dojść. Jakie są Wasze doświadczenia ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, być może gdzieś to było ale tych stron jest tyle, że zanim odszukam to może mi ktoś odpisze. Chce złożyć zamówienie w HK ale nie mogę wybrać tańszej dostawy paczki. Mam możliwość wyboru tylko EMS Express (straszne drogo) lub SingPost AirParcel. Obok tych dwóch opcji wysyłki z lewej strony widnieje znak zapytania z napisem "Poland". Klikam na znak zapytania i wyskakuje okienko "Postabe Table" z innymi opcjami wysyłki.

Nie mogę tam jednak nic wybrać (odznaczyć, podkreślić), napisy są na szaro. Próbowałem w dwóch przeglądarkach i jest to samo. O co chodzi ?

Jeszcze pytanie - którą opcję wysyłki wybrać ?

Paczka będzie ważyła 4,5kg wiec do zapłaty z wysyłkę wychodzi duża kwota. Z drugiej strony nie chciałbym oszczędzać jeśli paczka miałaby nie dojść. Jakie są Wasze doświadczenia ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Wcześniej doradzono mi tutaj na forum rozdzielenie paczek i Tobie radze zrobic to samo, zamiast robic jednej dużej paczki na 4.5kg, zrób 4-5 mniejszych, najlepiej aby były to listy, o ile sie da. Zapłacisz wiecej za przesyłke, ale zlapanie 4.5kg paczki przez UC jest praktycznie pewne, natomiast 4-5 listów będzie trudniej i ewentualne złapanie jednego listu i jego opodatkowanie nie będzie tak kosztowne, jak opodatkowanie calej paczki.

 

Nie znam sie za bardzo na HK, ale ja zanim kupowałem, w swoim profilu wybrałem Poland.

 

Nie zauważyłem, że Pan Marcin juz mnie wyprzedził w odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, nie ma co dramatyzować , to że ma komunikat zatrzymana w cle to nie oznacza że mu coś doliczą, ja generalnie mam prawie każdą paczkę z takim komunikatem na śledzeniu, myślę że celnicy i tak tego nie czytają, a jak już by się któryś pokusił o przeczytanie tych 128 stron to i tak by nic z tego nie zrozumiał .

wygląda na to że jednak ktoś zrozumiał... 6 osób z okolicy dostało zawiadomienia w ciagu tygodnia .. nawet na przesyłkę z jednym pakietem... nie dobrze będziemy wysyłać inaczej i znów bawić się w chowanego ...coś jak z USA ale ja tam nic nie napiszę publicznie juz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, nie ma co dramatyzować , to że ma komunikat zatrzymana w cle to nie oznacza że mu coś doliczą, ja generalnie mam prawie każdą paczkę z takim komunikatem na śledzeniu, myślę że celnicy i tak tego nie czytają, a jak już by się któryś pokusił o przeczytanie tych 128 stron to i tak by nic z tego nie zrozumiał .

wygląda na to że jednak ktoś zrozumiał... 6 osób z okolicy dostało zawiadomienia w ciagu tygodnia .. nawet na przesyłkę z jednym pakietem... nie dobrze będziemy wysyłać inaczej i znów bawić się w chowanego ...coś jak z USA ale ja tam nic nie napiszę publicznie juz

Tak, teraz urzędnicy z UC nas czytaja i czekaja na paczki. Pzdr. dla wszystkich celników:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Cię zgubi, to nadmierna pewność siebie...

Panie Marcinie - post jest zaadresowany do mnie?:)

Jeśli tak to chciałem się ustosunkować:

 

Ja nie jestem pewien siebie, ale nie popadam w skrajności... nie można bez żadnych dowodów, zakładać, że celnicy czytają to forum i dlatego ostatnie paczki, tylko dzięki temu wątkowi są "łapane". Trzeba trochę racjonalizmu, człowiek z natury szuka najłatwiejszych odpowiedzi i rozwiązań...

 

Jeśli ktoś przedstawi dowód, na to, że dzięki temu wątkowi celnicy złapali chociaż jedną paczkę, to przyznam rację, ale jak na razie nikt takiego dowodu nie przedstawił, dlatego logicznie myśląc uważam, że ten wątek powinien nadal istnieć i bez dowodu nie powinno sie straszyć innych użytkowników.

 

Gdybym wszedł tutaj za pierwszym razem właśnie teraz, to prawdopodobnie przez niektóre osoby, które rozpowszechniają informacje na podstawie własnego domysłu, nie zakupiłbym nic na HK, a tak to zaoszczędziłem sporo pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Ja zamówiłem paczkę 30 sierpnia i 08 września zmienił się status na Shipped. W trackingach pisze tylko ze została wysłana. Kiedy mogę spodziewać się paczki ? Zamówiłem Bixlera full zestaw przesyłką Air Parcel (POLAND) 2500g - 2999g $34.76 . Numer przesyłki to CP846758394HK . Jest to moje 1 zamówienie stąd te nerwy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeceniajmy mocy sprawczej internetu.

 

Masowe clenie przesyłek HK rozpoczęło się w tym roku w Niemczech. Są przypuszczenia, że to nie przez informacje z PFMRC, a przez życzliwych niemieckich importerów sprzętu modelarskiego służby celne zostały uczulone na paczuszki od "wujka Wu" i wujek trafił na "czarną listę".

 

A ponieważ Unia to jedna wielka rodzina, więc zapewne poprzez Brukselę wyszło pismo informujące UC wszystkich państw UE, że HK jest be.

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, to tylko częściowo rozwiąże problem: kto z wiadomego urzędu zechce - i tak się zarejestruje... Choć lepsze to niż listowanie wątku w Google.

Nie ma cudownego leku. Tym bardziej że Google tak zaindeksowało ten wątek że pomimo jego ukrycia dla niezarejestrowanych będzie podawany jego link podczas szukania. Wiem to np po sobie gdzie teoretycznie usunięte moje wpisy na pewnej stronie nadal są w google a kliknięcie na link nadal kieruje mnie na tą stronę do panelu logowania czyli najwyraźniej nie tyle zostały usunięte co przesunięte do działu niewidocznego już dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.