Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

marijuz napisał/a:

Wam też strona hobbyking się nie odpala? Może panikuję, ale wczoraj zrobiłem tam zakupy xD

Człowieku, pewnie zrobiłeś za taką sumę, że szef zamkną biznes !!!

 

Jeśli chodzi o zwracanie kasy. Na pewno nie chcą zwracać chętnie kasy jeśli w ogóle. Mam następujące doświadczenie, warto przeczytać.

Wrzuciłem do koszyka przedmioty i zakończyłem transakcję. Po dwóch dniach przyszła informacja, że nie ma niestety na stanie zamówionych przeze mnie modeli silników i że już ich nie będzie. Zaproponowano mi albo wycofanie z zamówienia samego silnika albo wręcz całego zamówienia. Wycofałem całe całe zamówienie a oni automatycznie, bez pytania mnie o moje zdanie w sprawie moich pieniędzy przeliczyli całą przelaną przeze mnie PayPalem kwotę na punkty bonusowe (1$=1punkt). Po prostu zarządzili moimi pieniążkami/moja własnością tak jak chcieli. Nie spierałem się ponieważ wyczułem, że mogą być problemy a i tak miałem zamiar kupić jeszcze u nich akcesoria. Dokonałem ponownego zamówienia.

Natomiast co jest jeszcze jedną nieuczciwością z ich strony - uzyskane wcześniej punkty bonusowe (z jeszcze wcześniejszego zamówienia), które zostały uwzględnione w niezrealizowanym zamówieniu mi odebrali. Po prostu. Nie doliczyli mi ich do ogólnej puli po "przewalutowaniu" dolarów na punkty bonusowe. Pisałem w tej sprawie nic nie wskórałem. Zrobili to po prostu po chińsku. Bujaj się Polaczku. Natomiast z zapłatą tymi punktami bonusowymi to w końcu wyszło przypadkiem bardzo dobrze. To jednak oddzielny temat.

To z tych gorszych doświadczeń.

Z lepszych jest takie, że wszystkie paczki doszły i to doszły dość szybko. Tylko taka dygresja. Paczki są pakowane byle jak i niechlujnie. Dobrze, że się nie rozsypały w drodze.

Ogólnie jednak ryzyko zakupów w HK w moim przypadku się opłaciło. Udało mi się zaoszczędzić na kupionych taniej w HB podzespołach pokaźną sumkę.

Jest więc z zakupami w HK mniej więcej tak jak powiedział kapitan John Patrick Mason w filmie pt. "Twierdza" : "tylko odważni rż.. królową" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Oni prześwietlają paczki rentgenem.

Otwierając paczkę przekroczyliby prawo. Wątpię, żeby to robili standardowo :)

Poza tym musieliby wydawać krocie na taśmę klejącą :)

Wychodzi na to, że moim UC mają ten rentgen zepsuty. :roll:

No chyba, że chińczyki używają do pakowania taśmę klejącą z napisem „Poczta Polska”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wrzuceniu czegoś do koszyka wyskakuje takie okno

 

Obrazek

 

Mi też takie coś wyskoczyło ale że nie miałem zamówienia powyżej 100$ więc musiałem to zamknąć a teraz gdzie to jest by dodać do koszyka z 0.00$ ?

 

 

Edit; Wczoraj czyli w piątek złożyłem zamówienie a dzisiaj już jest status Shipped :rotfl: Ciekawe jak szybko dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Oni prześwietlają paczki rentgenem.

Otwierając paczkę przekroczyliby prawo. Wątpię, żeby to robili standardowo :)

Poza tym musieliby wydawać krocie na taśmę klejącą :)

Wychodzi na to, że moim UC mają ten rentgen zepsuty. :roll:

No chyba, że chińczyki używają do pakowania taśmę klejącą z napisem „Poczta Polska”

Niejednokrotnie uznawali moje paczki jako niezgodne z przepisami UE a nigdy żadna z nich nie była otwierana i jestem tego na 100% pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię trochę temat...

 

Zamówiłem paczkę z HK, ale przez moje roztargnienie bez "trackingu".

Mam się bać, że po drodze gdzieś zginie ?

 

W sumie kwota niewielka (19$), ale zawsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bez trackingu, to nie paczkę, a list (i to nie polecony) :-)

Powinno dotrzeć.

Czyli odpowiednik naszego zwykłego listu.

 

Teoretyzując jakby nie dotarł, a płaciłem paypal`em to mam szanse odzyskać pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdążysz w terminie złożyć reklamację w PayPal - to tak.

Ja już 2x odzyskałem w ten sposób pieniądze za zakupy na eBay'u - w tym momencie wysyłający na własne ryzyko oferuje Ci przesyłki nierejestrowane (dlatego HK ma ograniczenie kwotowe dla takich wysyłek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdążysz w terminie złożyć reklamację w PayPal - to tak.

Ja już 2x odzyskałem w ten sposób pieniądze za zakupy na eBay'u - w tym momencie wysyłający na własne ryzyko oferuje Ci przesyłki nierejestrowane (dlatego HK ma ograniczenie kwotowe dla takich wysyłek).

Rozumiem dziękuję. Czyli teoretycznie nie ma problemu :wink:

 

Kupiłem 2 odbiorniki 3 i 6 kanalowy do turnigy i mam nadzieję, że dojdą :wink:

 

Teraz mam problem, bo szukałem dzisiaj w Bydgoszczy w sklepach elektronicznych jakiś miękkich przewodów które nadają się na przedłużacze do serw, ale nic nie znalazłem (wtyczki udało mi się kupić)

Gdzie tego szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład u tego człowieka poprzez Allegro :

Allegro

Kupowałem u niego kilka rzeczy. Ma trochę drożej ale jest z nim dobry kontakt i wysyła szybko.

Czy możesz podać linki do odbiorników, które kupiłeś w HK ?

Również mam Turnigy 9x i chciałbym dokupić kompatybilne odbiorniki, niekoniecznie ten 9 kanałowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład u tego człowieka poprzez Allegro :

Allegro

Kupowałem u niego kilka rzeczy. Ma trochę drożej ale jest z nim dobry kontakt i wysyła szybko.

Czy możesz podać linki do odbiorników, które kupiłeś w HK ?

Również mam Turnigy 9x i chciałbym dokupić kompatybilne odbiorniki, niekoniecznie ten 9 kanałowy.

Dzięki za link :wink:

 

 

 

Proszę:

6ch

3ch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.