Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pierwsze starcie ze sklepem. 2 tygodnie temu kupiłem zestawik z ichniejszego sklepu, płatność od razu wysłana.

 

Ale, że paczka idzie gdzie indziej, niż adres na karcie płatniczej, potrzebowali obrazu (skanu bądź zdjęcia) owej karty. Wszystko by było ok, gdyby napisali maila o tym; a nie gdybym to japrzez tydzień czekał aż to załatwią, aż w końcu puściły emocje i zacząłem klikać jak oszalały po tej stronie, licząc że coś wreszcie znajdę.

 

Na szczęście paczka dziś ma status 'shipped', obaczymy kiedy będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoją paczkę czekam 3 miesiące. Niby część która była na BK miała się pojawić za 2 tyg więc poczekam. Jednak te 2 tygodnie zamieniły się w 2 miesiące. Anulowałem i dopiero po 1tygodniu status zmienił się na shipped Ale i tak czekałem kolejny tydzień aby objawiło się to na speedpost.Rozmawiając z gościem z obsługi śmiał się ze mnie że wcześnie nie anulowałem tej części.

 

Co to oznacza? 11/10/2011 14:09 Held by Customs at Destination

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza? 11/10/2011 14:09 Held by Customs at Destination

na przyszlosc nie zasmiecaj watku tylko skorzystaj z translatora.

 

Paczka wyladowala na cle. Bedziesz musial doslac papiery do odprawy i zaplacic moze clo i na pewno VAT, plus jeszcze koszt operacyjny odprawy. Srednio wychodzi dodatkowo ok 1/4 od wartosci paczki.

 

Jezeli chcesz wiedziec jak to wyglada poczytaj kilka stron wczesniej bo temat byl juz kilka razy walkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że paczka idzie gdzie indziej, niż adres na karcie płatniczej, potrzebowali obrazu (skanu bądź zdjęcia) owej karty.

No bez jaj. Jak można żądać od kogoś skanu karty, przecież na niej jest numer, który można potem wykorzystać?. Poza tym co ich obchodzi gdzie to idzie? Towar zamówiony, zapłacony, może robię komuś prezent, może dla mnie ktoś zamówił, a może akurat mieszkam chwilowo gdzie indziej - kogo to obchodzi skoro kasa jest na koncie. Nie miałem z HK takich jazd do tej pory, ale zawsze płacę PayPalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale, że paczka idzie gdzie indziej, niż adres na karcie płatniczej, potrzebowali obrazu (skanu bądź zdjęcia) owej karty.

No bez jaj. Jak można żądać od kogoś skanu karty, przecież na niej jest numer, który można potem wykorzystać?. Poza tym co ich obchodzi gdzie to idzie? Towar zamówiony, zapłacony, może robię komuś prezent, może dla mnie ktoś zamówił, a może akurat mieszkam chwilowo gdzie indziej - kogo to obchodzi skoro kasa jest na koncie. Nie miałem z HK takich jazd do tej pory, ale zawsze płacę PayPalem.

Właśnie po to, żeby ktoś nie wykorzystywał buchnietej karty, sam skan nie wystarczy, skąd weźmiesz CVC, chyba nikt nie jest tak rozgarniety że skanuje obie strony :rotfl: w moim przypadku adres przesyłki był na ul. Kołłątaja, a po 5ciu latach od założenia konta okazało się że w banku stoi adres Kołąttaja - i dopiero HK dostrzegło różnicę.

 

I wcale nie trzeba cudu żeby wiedzieć, że coś nie tak z potwierdzeniem - bo przy płatności pokazuje się informacja:

 

ShipTo address and cardholder address dont match. Order must be manually checked. Please allow 24hrs for this. PL<>PL<>US

 

card image required.

Na 5 transakcji jakie mam na koncie w HK moja ocena wygląda następująco:

 

1. Obsługa klienta - 8/10 w tym jedno zamówienie było zmieniane przez LiveSupport i jedno wyjaśniane z Kartą płatniczą

2. Jakość towaru - 10/10 - nie kupuję gotowych modeli tylko części/podzespoły, wiem co kupuję i nie oczekuję cudów, co zamawiam to przyzyłają.

3. Czas dostawy - 8/10 tu bywa różnie, jedna przesyłka przyblokowała się pyłem z Islandii :crazy: ale to kilka tysięcy kilometrów.

4. Dostępność produktów 10/10 - nie zamawiam nic z Backorder'em

5. Cena produktów - 10/10 no comments

6. Cena przesyłki do Polski - 8/10 czasem trzeba wybulić 20/30$ za przesyłkę, to nie mało - ale w takim przypadku wypełniam wolne miejsce drobnym towarem który łatwo sie sprzeda i ten koszt sie jakoś amortyzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!jak do tej pory na sklep HOBBYKING nie mogę narzekać.

na 12 zamówień jakie u nich dokonałem wszystko było ok,jeden raz tylko zmieniałem zamówienie gdyż produkt był niedostępny a ja nie chciałem czekać.

kontakt z nimi jest dobry,w miarę szybko odpisują na maile i sprawnie wprowadzają zmiany.

generalnie średni czas dostarczania to ok 3 tyg.

ostatnio padł rekord w dostarczaniu paczki,szła niecałe 10dni roboczych!

 

w drodze mam kolejne zamówienie które też było zmienione z powodu wycofania ładowarki którą zamówiłem (ponoć błąd fabryczny).podmieniłem na inną i paczka po tygodniowym opóźnieniu wreszcie ma status SHIPPED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja jestem w szoku normalnie.

 

Jak zamawiałem pierwszy raz to paczka mi szła 2 tygodnie, drugi raz tak samo, a teraz ..

 

Złożyłem zamówienie i zapłaciłem 15/10/2011 9:27:15 PM

Wysłali 18/10/2011 3:05:36 PM

20/10/2011 19:53 Przyjęcie przesyłki w Polsce

22/10/2011 9:59 Wysłanie z ładunkiem

 

Jak dobrze pójdzie to paczka już w poniedziałek u mnie będzie.

 

Na razie nie narzekam na HK i oby tak dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

dzięki temu że HK zmieniła doręczyciela przesyłek na SPEEDPOST przesyłki dochodzą błyskawicznie.

 

moja ostatnia paczka została wysłana 18 października a dziś tj. 25 października paczka wylądowała u mnie w domu.

prawdziwy expres!!!

 

krajowi doręczyciele przesyłek mogliby od chińczyków bardzo dużo się nauczyć.

 

oby tak dalej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

dzięki temu że HK zmieniła doręczyciela przesyłek na SPEEDPOST przesyłki dochodzą błyskawicznie.

 

moja ostatnia paczka została wysłana 18 października a dziś tj. 25 października paczka wylądowała u mnie w domu.

prawdziwy expres!!!

 

krajowi doręczyciele przesyłek mogliby od chińczyków bardzo dużo się nauczyć.

 

oby tak dalej!!!

Nie popadaj w taki zachwyt, bo jeszcze się przewieziesz :) Kwestia czasu.. Poza tym nie zmienili doręczyciela, tylko niektóre przesyłki idą z Singapuru (ostatnie literki w numerze paczki SG) a stamtąd właśnie idzie SpeedPost..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

dzięki temu że HK zmieniła doręczyciela przesyłek na SPEEDPOST przesyłki dochodzą błyskawicznie.

 

moja ostatnia paczka została wysłana 18 października a dziś tj. 25 października paczka wylądowała u mnie w domu.

prawdziwy expres!!!

 

krajowi doręczyciele przesyłek mogliby od chińczyków bardzo dużo się nauczyć.

 

oby tak dalej!!!

Może to kwestia tego, że Polska bliżej do Singapuru, ale ja w Hiszpanii czekam już przeszło 2gi tydzień na paczkę, odkąd pojawiła się w trackingu speedpost... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..A ja zapłaciłem 04.10.2011, numer nadania pojawił się 19.10.2011, a przesyłka doszła dziś.. Oczywiście po pewnych "wstrząsach" w ramach zadośćuczynienia Hobby King dołożył do głównej przesyłki model "BAT" razem z silnikiem.. Miły gest. Widzę, że zaczynają się uczyć pewnego obycia :)

 

Druga przesyłka z Singapuru zamówiona i zapłacona 03.10.2011 z numerem nadania który pojawił się 18.10.2011 została zarejestrowana i opuściła Singapur dnia 24.10.2011. Zadzwoniłem do Pocztex'u z pytaniem o aktualne miejsce pobytu i dowiedziałem się, że przesyłka opuściła Singapur 24.10.2011 i idzie drogą lądowo - morską. W Polsce jeszcze nie rejestrowana :) Poczekam troszkę jak widać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.